ציטוטק או המתנה לדימום ספונטני

jane doee

New member
ציטוטק או המתנה לדימום ספונטני

מבקשת לשאול אתכן למי שעברה אולטרסאונד ראשון בשבוע 6 שבו התגלה קוטב עוברי קטן ללא דופק כמה זמן עבר עד להופעת דימום ספונטני.
הכוונה בדימום ספונטני הוא מחזור ללא זירוז על ידי ציטוטק (כשהבטא מתאפסת).
האם מדובר בשבוע שבועיים או יותר?
במיקרה שלי ולפי האבחנה של הרופא מדובר בשני שקי הריון (אחד ריק) ובשני יש עצירת התפתחות בסוף שבוע חמש.ז"א שהיום אני ביום ה-10 להפסקה של התפתחות ההריון.האיצו בי לקחת ציטוטק מייד או מקסימום להמתין עד שבוע מהגילוי.
מדובר בהריון שנוצר מ-ivf עוברים מוקפאים לכן אין מקום לטעויות בחישובי גיל ההריון.
עד כמה גרוע ציטוטק יכול להיות לעומת המתנה לדימום ספונטני של מחזור?

מה ההסבר של הצוות הרפואי לגבי הדחיפות?

אין לי נסיון עם הריון שלא מתפתח עוד לפני הופעת הדופק, אבל עברתי 4 הפלות שבהן העובר הפסיק להתפתח בשליש הראשון.
בשני הריונות הדופק פסק כשבוע לאחר שהחל דימום קל בניגוב ובשניהם בחרתי בציטוטק באופן מיידי, כך שלא הגעתי לשלב שבו הרופאים מסבירים למה זה בעייתי להמתין להפלה ספונטנית.
בשני ההריונות האחרים, לא היה דימום ובחרתי לעבור גרידות (אחד מהם היה עם עובר תואם לשבוע 9+4, כך שציטוטק לא היה רלוונטי מבחינתי).

לעניות דעתי מה שמתניע את הדימום זו לא הירידה של הבטא, אלא צניחת הפרוגסטרון. אם קיבלת תמיכה הורמונלית, יש לכך השפעה על רמת הפרוגסטרון בגוף שלך.

לגבי "עד כמה ציטוטק יכול להיות גרוע", באמת שאי אפשר לדעת.
הפלת הציטוטק השניה שלי היתה כל כך נוראית, שאחריה היה לי ברור שלעולם לא אבחר שוב בציטוטק.
לעומתה הפלת הציטוטק הראשונה שלי היתה מאוד מוצלחת ועברה ממש בקלות בפן הפיזי.

מקווה שקיבלת הנחיה לפנות למיון בכל מקרה של עליית חום, מכיוון שאז עולה חשד לדלקת ויש לטפל באופן מיידי.

משתתפת בצערך.

jane doee

New member
תודה לך

הסיבה לדחיפות היא להימנע כנראה מסיבוך או גרידה ולהמשיך לנסיון החזרה נוסף.אני יכולה להבין את זה כי אני נקלטת "מצויין" רק שפקטור הגיל גורם לי לרוב להיקלט לעוברים שהם לא תקינים גנטית.
הנחמה שלי היא שאם זה לא תקין אז לפחות זה הפסיק מוקדם.
באחד ההריונות היה שק ריק וגם אז ציידו אותי בציטוטק אבל אחרי כמה ימים הגיע דימום ספונטני קליל כמו מחזור אבל הפעם נראה שזה מתעכב אולי כי מדובר בשני שקים אני לא יודעת.

בעיקר שאלה של סבלנות וסיכון מחושב

דימום טבעי יתחיל מספר ימים אחרי הפסקת תמיכת הפרוגסטרון (ציינת שזה הריון מטיפולים), מס' הימים משתנה לפי הרמות שאליהן הגעת כבר ולפי קצב העיבוד של הגוף. זה יכול להיות מס' ימים ספורים ועד שבועיים אפילו ואולי מעט יותר.
לפעמים יהיה דימום, שלא יוביל להפלה, אבל עקרונית הגוף אמרו לדעת להתמודד עם הריון לא תקין בשבוע מוקדם כ"כ בצורה טובה.

ציטוטק אמור לזרז את הדימום, אבל לא תמיד יוביל להפלה. פעמים רבות נדרשות מנות חוזרות.

בשבוע מוקדם כזה, אני אישית הייתי מחכה לטבעי ולוקחת בחשבון שלא אתחיל סבב חדש כבר החודש, אלא אתן לגוף להתרוקן בזמנו, להתאושש ולהתאזן הורמונלית ולהתחיל סבב חדש במחזור שאחרי ההפלה.

בהצלחה.

שירהד1

Member
מנהל
משתתפת בצערך על אובדן ההריון

לי קרה פעם אחת שהיה שק הריון ריק ללא עובר. זה היה בשבוע 6. לקחתי ציטוטק, ולקח בסביבות החודשיים עד שהרחם התנקה
.
בהפלות אחרות, לפעמים היו דימומים, אך הם אף פעם לא הביאו להפלה, אלא הייתי צריכה לעבור גרידות.
מקווה שכך או אחרת, תסיימי את הסאגה של ההפלה במהירה, כי לנפש מאוד קשה גם כך, ועוד יותר קשה לה כאשר הזמן נמרח עוד ועוד.

תמשיכי לעדכן אותנו,

שירה.

שירה דוד
ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים עם קשיים התפתחותיים ולקויות למידה
הדרכת מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות
מנהלת פורום אובדן הריון ופורום הריון אחרי אובדן, תפוז.
ליווי ותמיכה בנשים לאחר אובדן הריון.
09-7749028

לצערי אין בזה חוקיות...

קודם כל משתתפת בצערך על האבדן

לי היו שני אבדנים מוקדמים לפני דופק- באחד הפלה ספונטנית בשבוע 6
ובשני- חיכיתי וחיכיתי שייצא לבד ובסוף נאלצתי לעבור גרידה בתאריך של כביכול שבוע 10.
הייתי מציעה לך להקשיב לעצמך ולהרגשתך ולפעול בהתאם.

למעלה