ציטוטק

ציטוטק

ערב טוב,
היום בבדיקת תקינות באולטרסאונד אצל בר חוה נמצא שק הריון ריק.
מעבר לכאב ולעוגמת הנפש, לזמן שירד לטמיון, לתקוות...
מעבר לכל זה, קראתי על ציטוטק ואני מאוד חוששת. ההוראות מבר חוה הן לעשות את זה בבית, אבל בהעדר מבוגר אחראי נוסף איתי בבית אני חוששת לעשות זאת ללא השגחה. ואחרי שקראתי סיפורים על דימומים מסיביים והתעלפויות, אפילו עוד יותר.
אצל בר חוה לא התייחסו במיוחד לבעיית הקרישיות (חמש ליידן), אבל אני תוהה האם זה מגביר את הסיכון. האם יש מקום לשקול לעשות זאת בבי"ח? ממי מבקשים ואיך?
ועוד שאלה-במקרה של דימומים מסיביים האם ניתן לפנות ישירות למיון? האם צריך הפניה? האם אוכל לנהוג עצמאית (כחצי שעה מהבית לבית החולים) ? להזמין אמבולנס?! (אין מי שיסיע אותי...)
בקיצור, מעט היסטריה. מניחה שעבור חלק מהשאלות זה לא המקום, אבל מתחילה כאן...

תודה למי שתוכל לייעץ.

מצטערת מאוד לקרוא

קודם כל אני הייתי פונה לבר חוה במייל עם השאלות לגבי עניין הקרישיות.
עברתי פעמיים ציטוטק, לבד בבית, ובדיעבד זה לא היה חכם.
הכאבים היו מאוד חזקים, ברמה שחשבתי שאתעלף מהכאב ופחדתי לקחת משכך כאבים.
את יכולה לבקש הפניה למיון מכל רופא נשים או משפחה, שירשמו בסיבת ההפניה הפלה נדחית, ואז במיון תוכלי לקבל ציטוטק במקום.
הדימום אצלי לא היה היסטרי, אבל הכאבים כן ולא הייתי מסוגלת לנהוג לשום מקום בעצמי.
בנוסף, התקשתי למצוא בית מרקחת שימכור לי ציטוטק רק עם מרשם ודרשו אישור ועדה, למרות שזו הפלה נדחית ולא יזומה. בסופו של דבר רכשתי בבית מרקחת פרטי.
האם יש מישהו שיוכל להיות איתך בבית החולים ולאחר מכן כשמתחיל הדימום? אם לא תכתבי מהיכן את, אולי נוכל למצוא מלווה לדרך כאן בפורום.
ועוד

תודה רבה על התשובה

אכתוב למרפאה לשאול לגבי הקרישיות.
את הכדורים עצמם קיבלתי מהם, וגם מרשם למשכך כאבים.
לצערי אין ממש מישהו שאוכל לבקש ממנו, כי המשפחה לא מעורבת, אבל לאור מה שאת מתארת, אולי כן כדאי לי לחשוב לבקש. תודה על ההצעה למצוא מלווה

משתתפת בצערך

האם הוצגה בפנייך האפשרות לעבור גרידה במקום הפלה עם ציטוטק?

עברתי שתי הפלות ציטוטק.
בראשונה היו כאבים מינוריים, דימום סביר (בערך כמו וסת. אולי מעט חזק יותר). 2 מנות בהפרש של 48 שעות והרחם התרוקן.
בשנייה היו כאבים מטורפים, דימום נוראי ואשפוז ללילה. 9 ימים אח"כ עברתי גרידה, לאחר שהכאבים והדימום פסקו וחזרו כמה פעמים ועדיין נותרה שארית.

אם את בכל זאת בוחרת ציטוטק, בבקשה תדאגי שיהיה לך ליווי צמוד למשך לפחות 24 שעות.
עדיף מישהו שיהיה זמין גם בימים הבאים למקרה שהדימום הכבד יופיע באיחור.
עדיף מישהו שיוכל ללוות אותך גם בגרידה אם יהיה צורך אחרי הציטוטק.

תודה ששיתפת

עלתה אפשרות לגרידה, אבל בגלל גיל ההריון והשק הריק הועדף ציטוטק.
די מדהים אותי שכאן ובכל מקום אחר שקראתי ממליצים שיהיה מישהו שילווה או יהיה נוכח, אבל במרפאה לא ייחסו לכך חשיבות על אף שציינתי מפורשות שאין מי שילווה או יסיע אותי למיון אם יהיה צורך.

לי נתנו נתנו ציטוטק במיון איכילוב שתי מנות

אך כיוון שלא התחילה פעילות דמית שלחו אותי הביתה.
דימום התחיל אחרי חמש שעות, כמו מחזור אך דיי מהר התחילו קרישים, בהתחלה נורא מבהיל.
סוריאליסטי ככול שישמע היה בזה משהו מנחם אחרי שלושה שבועות בידיעה שאין כבר דופק להרגיש איך הגוף מקיא את ההריון הזה.
מניחה שבמקרה שלך כיוון שהשר ריק אז יסתיים בעיקר בדימום אך בשום אופן לא לעבור את זה לבד ובפרט עם בעיית קרישיות.
אם אין לך דרך לשתף משפחה או חברים אוכל לבוא להיות איתך

מצטערת מאוד לקרוא

הי,
אני מצטערת לקרוא על מה שעובר עליך.
רציתי לשתף מהנסיון שלי עם ציטוטק. אני קיבלתי בבית החולים את הכדורים אחרי שקיבלתי הפניה מרופא של הקופה למיון. כל הציטוטקיות הוזמנו לאותו יום, קיבלנו את הכדורים והייתי צריכה לחכות ארבע שעות בערך להשגחה. האמת, זה היה קצת נחמד לעבור את זה עם עוד בנות במצבי כי יצא לנו לדבר אחת עם השניה וזה מקל קצת (את לא חייבת מן הסתם, אפשר סתם להסתובב או לשבת).
אני הזמנתי אמבולנס הביתה אחרי כמה שעות של דימום מסיבי בערב (דווקא לא כאב בכלל). לנהוג לא היה אופציה כי הייתי עם סחרחורות וטשטוש גם בשכיבה. לא הייתי צריכה הפניה וגם לא שילמתי כי אושפזתי לגרידת חירום. בדיעבד הייתי צריכה להתפנות כמה שעות קודם וטוב שלא הייתי לבד בבית כשבסוף הזמנתי את האמבולנס כך שאני ממליצה שיהיה איתך מישהו, אפילו סתם לתמיכה.
אגב, יש כאלה (אם כי לא הרופאים בבית החולים שבו הייתי) שאומרים שאפשר גם לחכות כמה ימים או אפילו שבועות שההריון יפול לבד. החוויה האישית שלי מהגרידות שעברתי הייתה סהכ בסדר אז אני מציעה לך לקרוא על כל האפשרויות ולהחליט מה הכי מתאים לך. אני לא חושבת שאת חייבת לפעול בימים הקרובים אז את יכולה להערך בהתאם למה שתבחרי.
בהצלחה...

תודה לכן

בובל, תודה

ברווזית, מה שתיארת הוא בדיוק המצב שאני חוששת ממנו.
לאור מה שאמרתן הבנתי שגם אם הסיכויים שאצטרך להגיע למיון לא גבוהים הם עדיין קיימים, ויהיה לא אחראי מצידי להתעלם מהאפשרות ופשוט לקוות שהסטטיסטיקה תהיה לצדי. לכן שיתפתי את אחותי וביקשתי שתבוא, והיא כמובן נענתה בשמחה. לא היה קל לשתף, אבל בטוח שזה לטובה.
&nbsp
תודה על העצות החכמות.

יופי ששיתפת את אחותך

אני לא זוכרת אם את יחידנית, אבל תדעי לך שלא חייבים לעבור את כל המסע הזה לבד, בעיקר אם יש אחות תומכת, משפחה ... חברות. כל אחת צריכה לפחות אוזן קשבת אחת.
&nbsp
בגרידה שלי אחותי היתה איתי, היה נעים לדעת שיש מי שמחכה לי בחוץ.
&nbsp
חיבוק גדול
&nbsp
&nbsp
&nbsp

חשוב שלא תיהי לבד. זה טוב ששיתפת אותה.
מצטערת מאוד על מה שאת עוברת.
הבנתי שיש מקרים מסויימים שדיקור עוזר שההפלה תהיה טבעית.
שתי חברות שהיה להן הפלה בערך בתקופה שלי היה (לא יודעת אם צירוף מקרים, או שזה פשוט נפוץ ולא מדברים על זה עד שמישהי חושפת שהיא עברה) גם לא נפל להן טבעי, ועשו דיקור ואחרי יום-יומים נפל. כדאי להתייעץ עם בר חוה על כך, האם הוא חושב שזה יכול לעזור, או האם זה בעייתי לעכב עוד יותר את הציטוק.
&nbsp
ידיים מלאות יקירה
מקווה שהריון תקין ומלא קרב ובא

סיוט מאוד נפוץ, מסתבר.

רק שיש נשים שחודש אחר כך נקלטות וזה הופך לסיוט רחוק.
ויש נשים, כמונו, שצריכות לחזור לטיפולים...
&nbsp
בסביבה שלי יש 6 נשים שעברו הפלות שאני יודעת עליהן, בטח יש עוד.
ולפחות אחת מהן יותר מפעם אחת (כן, הפנתי אותה לבירור...)
&nbsp
&nbsp

חוויותי מהציטוטק

קודם כל מצטערת לשמוע על זה. גם אני קיבלתי ציטוטק בעקבות דופק שפסק.
בבית חולים הרופאה החדירה לי את הציטוטק ואמרה שבד''כ תוך 2-4 שעות מתחיל הדימום. הדימום התחיל לי חלש אחרי שעתיים ואחרי עוד שעתיים הצחילה ההפלה המסיבית. ממש גושים יצאו. זו לא הייתה הבעיה, מבחינתי הכי גרוע היה הצמרמורת שהיה לי קשה להתמודד איתן. זה היה ביוני, חום איימים ואני שוכבת במידה ורועדת מצמרמורות קור. כל הסיפור נמשך באיזור ה 3 שעות. הדימום החזק המשיך עד הלילה והתחלף בדימום יותר חלש (כמו מחזור מאוד חזק).
לא הייתי רוצה לעבור את זה בבית חולים, הייתי צריכה את המיטה והחדר והשרותים שלי וגם את הלבד שלי להתמודד עם זה.
כל אחת כנראה מגיבה אחרת.
המון בהצלחה ושיעבור בקלות
&nbsp

GNews78

New member
מנסה מהניסיון שלי

ראשית, צר לי מאד שזה המצב. גם אני הייתי במצב דומה לפני כמה חודשים כשגם אצלי ברקע ליידן 5. בבדיקת מעקב בשבוע 8 כבר לא נצפה דופק. בהתחלה ביקשתי קצת זמן במטרה לתת לגוף להפיל לבד וטבעי. כשזה לא קרה, היו לי חששות גדולים מהנטילה של הציטוטק ושיתפתי את הבנות במרפאה בחששות שלי. החלטנו יחד שאקח את הכדור ואז אעדכן אותן. הן לאחר מכן התקשרו כל שעתיים לבדוק מה המצב ואיך התהליך מתקדם והנחו אותי בכל רגע נתון מה לעשות והאם אפשר לקחת משכך כאבים ובאיזה מינון. המעקב שלהם היה מאד צמוד גם ביום למחרת וזה נתן לי תחושה של מבוגר אחראי או גורם מוסמך ששולט על התהליך. בנוסף, הרופא משפחה שלי היה בתמונה למקרה שאצטרך ממנו משהו. יכולה לומר שזה כאב והמשכחי כאבים מאד סייעו לי. התהליך עבר יחסית בשלום ולא נשארו אצלי שאריות ולא היה צורך בסבב נוסף של הכדור. רגשית לקח לי הרבה יותר זמן להחלים.. מוזמנת לשאול להתלבט פה ובפרטי. הלוואי וההריון הבא יסתיים בידיים מלאות..

טוליתי

New member
מצטערת מאוד

איזו אכזבה גדולה!
אין לי מילים לנחם.
בפרקטיקה, תוכלי להזמין מונית, אם תרגישי שאינך עומדת בכאבים ואת רוצה להגיע למיון נשים.
ואני בעד העצה של איילה, לשתף כדי שתהיה לך תמיכה, ולבקש שמישהו יהיה איתך.
חיבוק גדול לימים הקשים שהגיעו.

ביונסה31

New member
אולי את לא צריכה. גם לי היה אותו הדבר וחיכיתי ואחרי שבועיים

זה נפל לבד. והייתי גאה בגוף שלי. חוויה הרבה יותר טובה.
וצר לי על הכאב שלך והמון בהצלחה בהמשך

אוף, כמה קשה

צר לי שאת עוברת את כל זה לבד

&nbsp
אולי תעשי גרידה בבית חולים? אפשרי?
אני הייתי כנראה בשלב מאוחר יותר, אחרי דופק שפסק, ובכלל לא הציעו לי כדורים,
אבל הגרידה היתה זבנג וגמרנו, פיזית. נפשית זה כבר סיפור אחר..
&nbsp
חיבוק ענק
&nbsp
&nbsp

תודה יקרות ואהובות

התגובות שלכן כל כך מחזקות ומעודדות, ועוזרות לי להרגיש פחות לבד בסערה הזו. עצוב ומתסכל, וכרגע גם מאוד במתח לגבי ההפלה עצמה. רק אחרי אוכל באמת לעכל ולהמשיך הלאה, בתקווה לימים טובים יותר. מנסה לשים בצד את המחשבות השליליות, לפחות כרגע.

מעדכנת

כדי להתחיל לזרז תהליך טבעי לפני הציטוטק (שמתוכנן להמשך השבוע) עשיתי במהלך היום אקו-פרסורה (שזה כמו דיקור אבל פשוט בלחיצה). לקחתי גם צמחי מרפא בכמות קטנה (אני הרבליסטית).
גם לקחתי ברצינות את רעיון המונית וביקשתי מספרים והמלצות של נהגים אמינים בסביבה.
לפני כשעה התחילו קצת צמרמורות, בחילות וסחרחורות (אצלי הן סימן שמשהו הורמונלי קורה), מלוות בדקירות בבטן התחתונה ובחולשה. נראה איך זה יתפתח הלאה.
תודה שאתן כאן.

תבקשי מאחותך שתשאיר טלפון פתוח לידה בלילה, בלי להשתיק

ושתבדוק בבוקר מה שלומך...
&nbsp
חיבוק גדול

למעלה