ציפיות שכר

רפי203

New member
שלום חברים,

אני מהנדס תוכנה עם ניסיון של 3.5 שנים, עבדתי עד עכשיו בשתי חברות שונות , והתעסקתי עם כמה שפות\טכנולוגיות בתחום הWEB:
Java (Spring) , Javascript (Node.js , Angular) , C# (.Net), HTML, CSS

אני יודע הרבה דברים על ראיונות עבודה, אם זה החלק הטכני או החלק ההתנהגותי, ואני מספיק טוב בדברים האלה, אבל עדיין חסר לי קצת ידע שזה מגיע לצפיות שכר,
וכמו שכולנו יודעים, אחד הדברים ששואלים בתחילת\סוף של ראיון עבודה זה "מה ציפיות השכר שלך?",
וקצת קשה לי לדעת כמה לבקש בשלב הזה (מה הכי מתאים לפי הניסיון שלי), אני לא רוצה לבקש פחות מדי או יותר מדי.

אני אשמח לשמוע טיפים או כל דבר שיכול לעזור בניין הזה.

אני יודע שזה יכול להיות שונה בין החברות השונות, אבל עדיין בטוח יש דרך טובה לגשת לעניין הזה.

** הערה: מדובר על משרות פיתוח Full-Stack בחברות באיזור תל אביב.

תודה מראש!

user32

Well-known member
מנהל
דווקא זה החלק הכי קל כי הוא כמותי. הפקטור הכי חשוב בקביעת השכר הוא המספר הראשון שתמסור כשתשאל על ציפיות השכר. כמו בכל עסקה, קשה לסגת ממשהו שנאמר בנושא הזה ולכן חשוב לא לזרוק סתם מספר.
אז מה להגיד? בדוק את הטבלאות שכר שיש באינטרנט ותן מספר גבוה ב10% מהממוצע. אם אתה רוצה ממש לדייק אתה יכול לקחת ממוצע של ממוצעים (ממוצע של כל טבלאות השכר) ולהעלות 10%. אתה מן הסתם בקטגוריה של 3-5 שנות נסיון אני מניח.
למה 10% יותר? כי המספר שתנקוב בו יהווה בסיס למו"מ. אם תגיד את הסכום ההוגן הממוצע, ההתמקחות תתחיל מהנקודה הזאת ומשם זה יכול בעיקר לרדת. 10% יותר נותן לך סיכוי לא רע לקבל שכר גבוה יותר ממה שאולי חשבת ובמקרה הגרוע לרדת לשכר הממוצע. כמובן שאפשר גם 15% אבל כדאי לא להגזים כי מועמדים שזורקים מספרים מופרכים נתפסים כבעייתיים.

קלייטון.ש

Well-known member
אני הייתי אומר שאני מצפה לשכר הולם והוגן בהתאם לתפקידי ולכישורי ולמקובל בשוק למשרה כזו, והייתי מוסיף אולי שאני מצפה ששכרי לא יפחת משכר המינימום הקבוע בחוק.
כמו שכתבו גם בתחום הזה יש מחירונים באינטרנט וכולם יכולים להסתכל שם. אני לא רואה מה הטעם שהעובד יסתכל ויוסיף איזה אחוז "שיהיה ממה לרדת". את הטריק הזה גם המעסיק מכיר היטב. יחסי עובד מעסיק הם עסקה מתמשכת שבה כל צד יכול לחתוך בכל רגע, אז נראה לי ששני הצדדים צריכים לרצות לסכם את השכר בצורה מכובדת ולא כאילו זה שוק או שצד אחד בא לקנות רכב משומש מהצד השני.

user32

Well-known member
מנהל
קלייטון, אתה לא חיפשת עבודה מאז המאה הקודמת. זאת המלצה מאוד לא מוצלחת מה שרשמת.
המראיינים מבקשים מספר. דורשים ליתר דיוק, ומועמד שעונה כמו שענית מקבל לחצים מהמראיינת בסגנון "אז תגיד בכל זאת על מה חשבת". למה לשבור את הכללים? הרעיון בתהליך חיפוש עבודה הוא למקסם את המו"מ, לא להתחכם או לצאת "צודק" יותר.
המעסיק מכיר את הטריק ועדיין ה2000 ש"ח לפה או לשם ייקבע לפי המספר שהמועמד נקב בו. סמוך עליי בעניין הזה.

קלייטון.ש

Well-known member
קלייטון, אתה לא חיפשת עבודה מאז המאה הקודמת. זאת המלצה מאוד לא מוצלחת מה שרשמת.
המראיינים מבקשים מספר. דורשים ליתר דיוק, ומועמד שעונה כמו שענית מקבל לחצים מהמראיינת בסגנון "אז תגיד בכל זאת על מה חשבת". למה לשבור את הכללים? הרעיון בתהליך חיפוש עבודה הוא למקסם את המו"מ, לא להתחכם או לצאת "צודק" יותר.
המעסיק מכיר את הטריק ועדיין ה2000 ש"ח לפה או לשם ייקבע לפי המספר שהמועמד נקב בו. סמוך עליי בעניין הזה.
רק להעמיד דברים על דיוקם, אני לא חיפשתי עבודה מעולם, גם לא במאה הקודמת. החברה בה אני עובד מגיל 21 הוקמה ע"י מפקדים שלי בצבא, עם שחרורם, והם אמרו לי שאני הולך לעבוד אצלם, פשוט בתור עוד פקודה.

קלייטון.ש

Well-known member
אגב, להמליץ למתכנת מנוסה להוסיף ש"אני מצפה ששכרי לא יפחת משכר המינימום הקבוע בחוק" זה אחד המצחיקים. יש שהיו פוסלים מועמד רק על זה בקטגוריית "הזוי".
לא המלצתי שום דבר, מסרתי מה אני הייתי אומר.
"מתכנת מנוסה" אתה מתכוון לבחור עם ה-3.5 שנים?

למעלה