צ'י גונג לעיניים.

ינוקא1

New member
צ'י גונג לעיניים.

מזה זמן שאני מחפש את דרך ההבראה מקוצר הראיה שיש לי. בשנת 2000 , לאחר שירותי הצבאי , אבי נתן לי במתנה את הניתוח לייזר להסרת משקפיים. תקופה קצרה לאחר הניתוח אכן ראיתי שש שש , אך לאחר שבמשך שנה למדתי גמרא עם אותיות קטנות במקום לא מואר מספיק , חזרו לי המשקפיים - בערך מספר 2 בכל עין. (אגב , משום מה שמתי לב שכנראה גופי איננו מעוניין לקבל את הטיפולים הקונבנציונליים ובכוונה הורס לי אותם כדי שאמצא דרכים אחרות . . . יש לי עוד דוגמאות). כיום , בנוסף לתרגילי שמש , הבנתי דרך טובה לטיפול. אני מתרגל אותה כבר מזה כ3 שבועות ורואה שיפור ניכר. אני מקווה שאוכל להעלים בזכות דרך זו את המשקפיים לחלוטין. בנוסף לתרגילי שמש שאני עושה , אני מתרגל באמצעות "לוח אותיות" כמו שיש אצל רופאי עיניים ואופטיקאים כאשר הם עושים בדיקות ראיה. אז תשאלו "מה חדש ?" הרי בכל השיטות והספרים זה קיים ? (החל מדר' בייטס ?). אז זהו , שלא ! בצ'י גונג שאני עושה יש כמה עקרונות פשוטים לתנועה : התנועה צריכה להיות מהמרכז , רכה , ועגולה. וכן חוזרים על אותה תנועה פעמים רבות. צ'י גונג מבחינתי זוהי הדרך הכי טובה לריפוי ומרפאת כמעט כל דבר. הבנתי כי העיין כשריר תנועתי גם כן צריכה לתרגל לפי עקרונות אלו ! ברוב לוחות התרגול לעיניים , ישנן אותיות שונות - וכאותיות הן ישרות ובדרך כלל לא עגולות. אך אם אנו מעונינים בתרגול אפקטיבי , התנועות צריכות להיות עגולות , איטיות , עם חזרות פעמים רבות על אותה תנועה. את לוח התרגול שנוצר מעקרונות אלו , תוכלו לראות בלוח התרגול שיצרתי שהוא הקובץ המצורף. לוח זה בנוי על צורות של 8 ישר ו8 שוכב - צורות עגולות אידאליות לתרגול. יש לעבור עם העיניים לאט וברוך על צורות 8 - מהגדול וקל לראיה , ועד לקטן והקשה יותר. יש לבצע זאת במקום מואר. אני משתמש בלוח זה לשם תרגול , וכן בלוח עיניים רגיל לשם מעקב אחר ההתקדמות. הם עומדים אצלי בחדר צמודים זה לצד זה - כך אני רואה את השינויים בזמן התרגול עצמו. נדרש תרגול כזה של מספר דקות ביום , בנוסף לתרגילי שמש - גם הם חשובים. העיניים הן גם כן שריר תנועתי , והמדובר בהתעמלות לכל דבר , לכן הן תתעייפנה לאחר כמה דקות. לכן כשזה קורה יש להפסיק את התרגול ולהמשיך למחרת. התרגול אידאלי לאנשים עם מספר קטן , כי לאנשים עם מספר גבוה אומנם ירד המספר , אך הם יצטרכו להחליף מספר פעמים משקפיים בזמן התרגול - כי הם לא יוכלו להסתדר בלעדיהם. כרגע מבחינתי התוצאות הן חיוביות מאוד. לצערי הפורום אינו מאפשר לצרף קבצים , אז אני שם קישור להודעה אחרת בה יש את דף התרגול. רצוי לשים שני דפים זה לצד זה (ואולי אפילו למסגר בתוך "מסגרת סטנדרטית") דף אחד עם לוח התרגול עם הצורות של ה8 , ודף שני לידו עם "טבלת סנלן" שהיא טבלת הבדיקה של רופאי עיניים. כך ניתן לעקוב אחר ההתקדמות ולהיווכח בשיפור. חשוב לתרגל במקום מואר. הקישור : http://www.tapuz.co.il/Forums2008/ViewMsg.aspx?ForumId=24&MessageId=158616816

ינוקא1

New member
../images/Emo51.gif ../images/Emo13.gif

יש כמה וכמה שיטות. יש תרגילי שמש הנעשים בעיניים עצומות והם חלק משיטתו של דר' בייטס לטיפול בעיניים. אני ממליץ על כך לפחות בשלב הראשון. יש גם שיטות של תרגול בעיניים פקוחות למטרות "רוחניות" ובריאותיות שונות , אני חושב שהן מחייבות הרבה זהירות , וצריכות הדרכה בדרך כלל. מצ"ב קישורים :

למעלה