צלילה

צלילה

עד כמה חשובה הצלילה לפעוטות? אנחנו שוחים מגיל חודשיים וחצי בקבוצה מסודרת והיום הוא בן 10 חודשים, הוא מת על המים אבל בכל הצללה נראה לי כאילו הוא לא מבין מה עובר עליו...

babyswim

New member
צלילה???

למה את מתכוונת במושג "הצללה", מי מבצע הצללה וכיצד? למה את מתכוונת כשאת כותבת "...הוא לא מבין מה עובר עליו" תבהירי ואנסה לענות לשאלתך בהרחבה.

צלילה???

אני מבצעת את ההצללה באופן מסודר כחלק מהקורס שבו אנו משתתפים כשאני אומרת "הוא לא מבין מה עובר עליו" אני מתכוונת לכך שרוב הילדים לא מוכנים להצללה למרות שאנו משתדלים להגיד ולבצע את אותן פעולות בכל פעם ע"מ להקנות לו התניה מסוימת לפני ההצללה ועדיין אני שמה לב שרוב הילדים לא מוכנים להצללה וכשהם יוצאים מהמים (מההצללה) הם מאוד בהלם, מרביתם לא בוכים לאחר ההצללה אבל ניתן לראות כי הם מופתעים מהתהליך ולכן עניין אותי לדעת עד כמה זה חשוב? למה זה תורם?

babyswim

New member
על חשיבות הצלילה או לא

תינוק שנמצא במים ועושה פעילות במים צריך לרכוש גם את המיומנות של צלילה. הוא צריך ללמוד לעצור את הנשימה באופן מודע ולצלול. מי שרוצה להגיע גם לשלב של שחיה עצמאית במים חייב ללמוד לעצור נשימה ולהכניס את הפנים למים, כחלק מטכניקה של שחיה נכונה. בד"כ, אם מלמדים את התינוק לצלול בהדרגה, בשלב שבו הוא כבר מרגיש נוח ובטוח בסביבה של המים, ולא מגזימים במספר ההצללות בכל שיעור, רוב התינוקות מרגישים נוח עם הצלילה. יש כמובן יוצאים מן הכלל. יש תינוקות שלא אוהבים לצלול -ברגע שהם שומעים את הסימן המבשר צלילה הם מביעים התנגדות או באמצעות שפת הגוף שלהם או אפילו בבכי. יש תינוקות שצללו בהנאה בגיל 6-7 חודשים ובשלב מאוחר יותר 8-10 חד' מביעים התנגדות לצלילה מסיבה לא ברורה (לנו). לדבריך, שחר שוחה כבר הרבה זמן ועדיין נראה לך שהוא לא נהנה מהצלילות. אם זה המצב אני מציעה לך להקשיב לתחושות שלך ולנהוג בהתאם. אם הוא מביע התנגדות ברורה לצלילה אני מציעה לך להפסיק לצלול איתו, לפחות לפרק זמן של כמה שיעורים, ולחזור לצלילה בשלב מאוחר יותר. בינתיים אפשר להנות ממגוון פעילויות במים שלא קשורים לצלילה. אם הוא לא מביע התנגדות מפורשת ובכל זאת נראה לך שהוא לא נהנה לצלול בשלב זה, הייתי מציעה לך להסתפק בצלילה אחת או שתיים בכל שיעור כדי לשמר לו את המיומנות של הצלילה. בכל מקרה אסור להצליל תינוק שמביע התנגדות לצלילה או תינוק שמשתנק ומשתעל אחרי כל צלילה. מקווה שעזרתי. תמשיכו להנות במים אם או בלי צלילות.

צלילה

היי עופר ותודה על תשובתך אני חדשה בפורום זה ובפורומים בכלל ואני לא יודעת איך להיכנס לקישור למאמר ששלחת (ניסיתי את כל הפונקציות האפשריות המצורפות לתגובתך, אני מפספסת משהו? או ששכחת לצרף קישור?!) תודה

אכן הקישור נעלם......

הנה הוא שוב..... בכמה וורסיות...... http://www.articles.co.il/publish.php?id=2704

נמשיך להצליל...

היי עופר עכשיו לאחר שקראתי קיבלתי נימוק הגיוני לתחושותיי שחר שוחה מגיל חודשיים וחצי וכשהוא היה בן 7 חודשים העברנו אותו בריכה כי נאלצתי לחזור לעבודה ולא יכולנו לשחות בשעות הבוקר, המעבר היה טראומתי לו ולי. עברנו מבריכה "שאנטי" לבריכה שהיא "טירונות" (מבלי להזכיר שמות...), אני בכלל לא תיארתי לעצמי שיהיה הבדל כי חשבתי לתומי שכל החוגים זהים. רק אחרי 5 שיעורים בבריכה החדשה שחר התחיל ממש להינות ממנה, מצלילים בה בערך 5-7 פעמים בשיעור אחד ובגלל שהוא בכה בשיעורי ההסתגלות חסכתי ממנו את הצלילות (למרות שכבר צלל בעבר בקורס הקודם), כיום אנחנו נהנים מאוד מהחוג אך חזרנו להצליל אותו רק פעם אחת ובסוף השיעור. ומכאן התחילו התהיות האם בכלל להחזיר אותו לצלילות?! המחשבה הראשונה שלי היתה שזה חלק מחווית השחיה והוא צריך ללמוד גם את זה גם אם זה פחות נעים, הוא לא מחייך כשהוא יוצא מהמים אבל הוא גם לא בוכה או מתלונן. שיעור הבא שחר יצלול בערך כ- 3 צלילות ושיעור לאחר מכן כבר נתחיל להצלילו כמו כולם. אם אראה שינוי בהתנהגות הכללית שלו במהלך החוג, אשקול זאת שוב תודה על הכל, אעדכן אם יהיה לי משהו מעניין

תודה לך אמא של שחר

נשמח לקבל ממך עדכונים, רשמים וסתם חוויות. וכמובן, גם תמונות. שבוע מקסים לכם, עופר

yoe66

New member
תרשי לי להציג לך צד אחר

אני כשלקחתי את בתי הבכורה לשחיה לא ממש ידעתי לקראת מה אני הולך באופן טבעי אמרתי לעצמי שאמת המידה שלי תהיה האם היא נהנית היא כל כך נהנתה וממשיכה להנות ממים שזה תענוג גם בתי הקטנה ממש נהנית משעורי המים שלה לעניות דעתי אם הילד לא נהנה אין שום סיבה לקחת אותו זה אמור להיות זמן איכות לשניכם ביחד הוא לא באמת אמור ללמוד שום דבר שם רק להנות תני לו לעשות מה שהוא רוצה בגיל הזה אם הוא לא נהנה אל תקחי אותו זה לא יחסר לו תאמיני לי מה שעוד אפשר לעשות זה למצוא איך הוא כן יהנה שם לגדולה שלי היתה תקופה שהיא לא הסכימה לעשות מה שכולם עושים רק מה שבא לך וזה היה בסדר גמור זהו אינו חוג שחיה בגיל הזה אין סיבה למשמעת או לעשות כמו כולם מצטער אם דעתי אינה כשל כולם ורק כדי להבהיר אני ממש בעד שחיה ומצביע ברגלים עם שתי בנותי אבל לא בכל מחיר הילד וההנאה שלו היא העיקר

נראה לי שלא הבנת אותי נכון

הוא נהנה מקורס השחיה מאוד, בשניה שאני מכניסה אותו למים הוא מתחיל להשתולל, לצחוק ולהשפריץ אקט הצלילה נתפס אצלו ואצל רבים אחרים (על פי מה שאני מפרשת כמובן כי הם עוד לא יודעים לדבר) כמשהו מוזר ולא מובן ("מה כולם רוצים ממני בצלילה הזו פתאום...?!") והוא לא בוכה ולא מתלונן. בגלל ארשת הפנים של "מה כולם רוצים ממני פתאום?!" התחלתי לשאול את עצמי האם באמת יש צורך בצלילה עצמה או ניתן לוותר עליה בשיעורים הללו

yoe66

New member
אכן לא הבנתי אותך נכון

פשוט לפי המשפט הזה: "הוא לא מחייך כשהוא יוצא מהמים אבל הוא גם לא בוכה או מתלונן." הבנתי בטעות שהוא לא נהנה מכל השחיה. גם אם הוא לא נהנה רק מהצלילה מה הבעיה לוותר עליה? בתי הקטנה לא ממש נהנית מהכנסת הראש ואני פשוט לא מצליל אותה. זה אחרי שהיא כבר צללה ונהנתה פתאום לא בא לה, למה להכריח? תקשיבי לקול הפנימי שלך שמבין היטב את הילד מה נכון לו ומה לא

אכן

אני מסכים בכל פה, לעיניין שבו יש ללכת בעקבות האינסטינקט האמהי (ההורי). ולדעת מה טוב לילדך...... עופר.

babyswim

New member
אשרי הבת ../images/Emo23.gif

אשרי הבת שיש לה אבא שהמוטו שלו הוא "תקשיבי לקול הפנימי שלך שמבין היטב את הילד מה נכון לו ומה לא"

babyswim

New member
לאמא של שחר החתיך ../images/Emo191.gif

בתור אמא שמשתתפת עם הבן שלה ב"שיעורי שחיה" ומתמידה לאורך זמן תרשמי לעצמך
גדול על כך שלא נסחפת אחרי כולם ועצרת לחשוב "התחלתי לשאול את עצמי האם באמת יש צורך בצלילה עצמה או ניתן לוותר עליה בשיעורים הללו ". גם בהמשך תקשיבי לשחר ולתחושת הבטן שלך לאורך כל דרככם המשותפת.

צלילה

כמעט כל תינוק מגיע לשלב בו הוא מתנגד לצלילה וזה קורה בגיל 8-10 חודשים עד גיל 8 חודשים לערך {תלוי במימנויות של הילד}התינוק נושם בעיקר דרך האף[ תינוק מצונן שאפו סתום מתקשה לאכול ]ולכן עצירת הנשימה של התינוק מתחת למים הינה רפלקס מבחינה פיזיולוגית כשלב בהיתפתחות התינוק מתחיל להפעיל את חלל הפה בגיל 8 חודשים + בנקודה זו הוא גם מתחיל להוציא הברות ולאחר מכן לדבר בשלב מתקדם יותר מכיוון שהפה יותר דומיננתי הצלילות בשלב זה קשות יותר מכיוון שהתינוק בולע מים בכל צלילה וטיבעי שהוא יתנגד לזה לכן בשלב זה עוברים לצלילות קצרות עד שהתינוק מגיע לשלב של מימנות נישלטת ולאחר מכן הוא לא מפסיק לצלול ואף נהנה מכך בהצלחה שמעון איל

למעלה