צמרמורת.

shoosh101

New member
צמרמורת.

זה מה שהבת שלי גרמה לי היום.
ישבה בסלון עם טלפון צעצוע שהיא נורא אוהבת "לדבר" בו עם אנשים, וניהלה שיחה.
עם מי את מדברת? שאלתי אותה אחרי כמה דקות.
"עם יובל" היא עונה לי.
"מי זה יובל? ילד מהגן?" (האמת, אני יודעת שאין לה יובל בגן)
"יובל זה אח שלי"

חשבתי שלא שמעתי טוב, אז שאלתי שוב - מי זה יובל?
"יובל זה אח שלי"

יובל זה באמת אח שלה, או כך הוא אמור היה להיקרא (יובל ויהונתן, אלה השמות שרצינו לתת לתאומים).
אבל היא לא יודעת את זה. למעשה היא גם לא יודעת שהיו לה שני אחים, היא רק בת שנתיים וחצי, נראית לי קטנה מדי בכדי שנספר.
אין שום סיכוי שבעולם שהיא יודעת שהיו לה אחים, בטח שלא את שמותיהם.
זה רק דמיון של ילדה קטנה שלילדים בגן שלה יש אחים והם מדברים עליהם, אז גם היא המציאה לעצמה אח, ובמקרה בחרה בשם הזה.
השאירה אותי בלי אויר ועם הרבה דמעות בעיניים לכמה רגעים.

meytall0

New member
ממש מצמרר..

אולי היא ראתה יובל המבולבל ונתפס לה השם?
שולחת חיבוק..
מיטל

shoosh101

New member
לא לא, יובל המבולבל לא נכנס אלי הביתה!

יש לי קווים אדומים מאוד ברורים בעניין קלטות ילדים, ויובל המבולבל רחוק מעבר לקו האדום...

ידי קסם

New member
ווואו... מדהים ומפחיד יחד...

ואין מצב שמישהו (סבתא, דודה, מכרים...) סיפר לה, דיבר איתה על זה ללא ידיעתכם...?!

זה ממש החזיר אותי אחורה והזכיר לי שכמעט שבועיים לאחר הלידה הקודרת ההיא, כשאני במטבח יושבת לידה בעת שהיא אוכלת צהרים, טופזי אומרת לי "אמא יש לי משהו בבטן" ואני שואלת בתמימות "מה יש לך בבטן?" ובטוחה שכמו בעבר היא תגיד שיש לה תינוקת בבטן, אבל תשובתה אלי היתה "יש לי סוד בבטן". ואני היתי קצת בהלם ולא יכולתי להגיב מעבר לליטוף על הלחי, כי אז עוד לא שיתפתי אותה ששם התינוקת שלא איתנו הוא לירז והלא רז זה סוד...

shoosh101

New member
לא, ממש אין מצב

כולם כבר מזמן מזמן (מזמן) שכחו והמשיכו הלאה, כולל בעלי (או לפחות ככה הוא מתנהג...).
אף אחד לא מדבר על זה, כאילו לא היה (הגדילה לעשות חברה טובה שלי, שפעם כשאמרתי לה משהו בסגנון "בהריון הראשון שלי", ענתה לי "וואו, שכחתי לגמרי שהיה לך עוד הריון". וזה לא שהיא חסרת רגישות או משהו, פשוט ביטאה משהו מאוד אמיתי). אף אחד לא ידע את השמות שחשבנו לתת חוץ מאיתנו.
כנראה שיש צירופי מקרים מצמררים כאלה (כמו מה שאת סיפרת על בתך), או יותר נכון, בשבילנו הם מצמררים, אדם אחר בכלל לא יבין שיש להם משמעות.

נושנוש11

New member
הרגת אותי עכשיו

יובל ויהונתן היו השמות המיועדים גם לתאומים שלי
קראתי את מה שכתבת ופתאום לראות את השמות כתובים, איבדתי נשימה או שתיים
אצלנו הגדולה יודעת את השמות אבל היא הרבה יותר גדולה(הייתה בת חמש וחצי) והשתתפה בבחירה של השמות.
מקווה לא להעציב אותך אבל הדבר הראשון שעולה לי לראש (בהתחשב בכך שהבת שלך לא יודעת) הוא סוג של דרישת שלום מיובל...הרי אומרים שלילדים קטנים יש איזו תקשורת עם נשמות... קיבלת דרישת שלום מהבן שלך....

shoosh101

New member

נושנוש,
קודם כל אני כל כך שמחה לראות אותך בפורום הזה!! מקווה שאחרי התקופה הקשה שעברת, עכשיו את מוצאת גם שקט ונחמה.
ואת ממש לא מעציבה אותי במה שכתבת, תודה לך...

mamajoni

New member
בנות, השמות שבחרתן

גם אני בחרתי, לפחות לבן הראשון שלא שרד ויובל זה שם של בן השני...
כנראה יש משהו בצירוף הזה...
גם אותי מצמרר לקרוא שגם אתן בחרתן בשמות האלה ואני בטוחה, אם היו לי תאומים בנים הייתי גם מחליפה את השם אביטל של הבת לשם יובל לבן....

shoosh101

New member
האמת שכבר מזמן שמתי לב לזה בחתימה שלך

אכן יש משהו בצירוף של שני השמות האלה, הם פשוט מסתדרים יחד...
דרך אגב, הבת שלי עדיין מתעקשת - מדברת ב"טלפון" עם יובל וטוענת בתוקף שזה אח שלה...

למעלה