צעיפים מתגלגלים

mikikd

New member
צעיפים מתגלגלים

שלום לכולם,שואלת שוב ואשמח אם מישהי תוכל לעזור- אני סורגת צעיפים ומה שאני לא עושה הם מתגלגלים לי לתוך עצמם, איך מונעים את התופעה, אני יודעת שצריך להעביר עין ראשונה אבל האם יש משהו נוסף? כי פרמתי וניסיתי וזה לא עזר. תודה מראש וערב טוב. סורגת חובבנית על סף יאוש..

נדמה לי שדווקא ראיתי שענו לך, או

אולי לאותה שאלה של מישהי אחרת: כשסורגים סריגה חלקה בשתי מסרגות, כלומר שורה ימין ושורה שמאל לסירוגין, הקצוות מתגלגלים. אין לזה שום קשר לטיפול שלך בעין הראשונה. זה עניין של סגנון וטעם. יש שסורגים אותה ויש שמעבירים. כשסורגים חלקים של בגד ומחברים אותם אחר כך, בעיית הגלגול נפתרת. בצעיף, צריך לעקוף אותה. אפשר פשוט לבחור בדוגמה אחרת. בכלל, עדיף לסרוג צעיף בדוגמה שמתאימה יותר לצרכים הדו-צדדיים שלו. אפשר גם לסרוג כמה שורות בהתחלה ובסוף, וכן כמה עיניים בתחילת ובסוף השורה תמיד ימין או אורז. דוגמאות אלה משטחות את הסריגה ועוצרות את הגלגול.

mikikd

New member
יש מצב שענו ולא מצאתי את זה אבל

בכל מקרה תודה, לא חשבתי על להוסיף עיניים בהתחלה ובסוף אני אנסה את זה. אני לא יודעת כל כך אבל נראה לי שאני סורגת סריגה חלקה, מה הסריגה העדיפה לצעיפים? האם יש מספר עיניים מקובל? לגבי אורז או ימין מה הכוונה? אני ממש לא מבינה בסריגה. מה שיוצא לי זה שצד אחד הוא עינים והצד שני נראה הפוך , זו סריגה חלקה? מצטערת על ריבוי השאלות ותודה מראש:)

HollyGolightly

New member
כן. מה שאת מתארת הוא סריגה חלקה

כלומר שורה ימין שורה שמאל (שמאל הוא הצד ההפוך). מה שמונע צד הפוך היא דוגמא הנראית אותו הדבר בשני הצדדים, למשל: דוגמא של עין ימין עין שמאל. דוגמא של שתי עיניים ימין שתי עיניים שמאל. דוגמת אורז: עין ימין עין שמאל, כאשר בצד השני במקום הימין סורגים שמאל ובמקום השמאל ימין. דוגמא של הכל ימין. סורגים את שני הצדדים ימין, וזה נראה פחות או יותר כאילו שניהם נסרגו שמאל. הדוגמאות הנ"ל נראות אותו הדבר בשני הצדדים. למה שלא תעלי דוגמית של 12 עיניים ותסרגי דוגמא (נניח שתי עיניים ימין שתי עיניים שמאל) אחרי מספר שורות תראי שהם נראות אותו הדבר בשני הצדדים, ואין צד ימין וצד שמאל (או כמו שכתבת - צד אחד שהוא העיניים והצד השני נראה הפוך). שני הצדדים ייראו אותו הדבר. נסי ותיווכחי. ואם יהיו לך שאלות - אנחנו כאן. בהצלחה

תוספת להולי: שאלת גם על סריגת ימין

אם את סורגת את כל השורות ימין, יוצאת לך סריגה אחידה בשני הצדדים וגם בלתי מתגלגלת. לגבי דוגמה עדיפה, את יכולה לעשות מה שאת רוצה. אני חושבת שעדיף שלצעיף לא יהיה צד פחות מוצלח כי את רואה את שני הצדדים שלו, אבל אפשר בנוסף לדוגמאות מכווץ שונות, או דוגמאות אורז, לעשות גם תבליטים של עיני ימין ושמאל, או תחרות. ואפשר כמובן לא להסכים אתי לגבי הצד הפחות מוצלח, ואז ממש הכל אפשרי.

למעלה