צעצועים לתינוק בן חודש עד גיל חצי שנה

תלמ 300807

New member
צעצועים לתינוק בן חודש עד גיל חצי שנה

שלום עשיתי חיפוש על צעצועים לגיל חודש וראיתי שאין הרבה לגיל הזה אבל אני מתכוונת לקנות שיהיה לי עד גיל חצי שנה את הצעצועים הבאים . ג'ימיני עם מראה-כבר יש טרמפולינה של פישר פרייס עם מראה ו2 רעשנים בצדדים -כבר יש פעמוני רוח -יש סוג אחד? תיבת נגינה -איזה כדאי? רעשנים-איזה כדאי? קלטות -איזה כדאי? גליל מתנפח-לאיזה גיל ספרים-איזה כדאי? *אשמח גם לדעת אם זה בסדר שאני אנסה את הצעצועים מעכשיו ואראה מתי תהיה התעניינות ,או שכדאי להצמד להמלצות של מה מתאים באיזה גיל? 2.קראתי שהומלץ כאן לא להשמיע מוסיקה רועשת ,האם הכוונה לווליום או לסוג המוסיקה? כי לא בא לי כל היום על מוסיקה שקטה ונעימה והשירים שאני שומעת לפעמים קצביים דיסקו כאלה ולפעמים אני גם מגבירה .אם אני לא רואה על בני שזה מפריע לו אז זה בסדר? או שזה מזיק לו באיזושהי צורה ? תודה

תלמ 300807

New member
ועוד שאלה בעניין השכבה על הבטן

האם יש מינימום ומקסימום זמן ביום שבו אני צריכה לשים את הפשוש על הבטן ? ובנוסף מתי להפוך אותו בחזרה ? כי לפעמים הוא שוכב בלי לעשות כלום ולפעמים מתבכיין וגם לפעמים מוצץ את היד שלו כדי להרגיע את עצמו? אז מתי להפוך? אחרי זמן מסויים או כשהוא צורח? תודה

יעל כץ

New member
שכיבה על הבטן

תינוקות לא 'מתבכיינים'. הבכי הוא אמצעי התקשורת העיקרי שיש להם. לכן כשהוא בוכה הוא מנסה להעביר לך מסר כלשהו... שהוא רעב, עייף, רוצה שתשני לו את התנוחה, תקחי אותו על הידיים, תחליפי לו... מציצת כף היד קורית כשהתינוק מגלה את היד. הוא חוקר אותה, ודרך זה גם לומד שהיא שייכת לו. וכן, זה גם מרגיע אותו. אבל בהחלט דרך של חקירה ולמידה. העקרון הוא - ללכת עם הילד. כל עוד שנוח לו - בסדר. כשהוא מעביר לך מסר שלא נעים לו על הבטן - תהפכי אותו.

תלמ 300807

New member
אבל אף פעם לא נוח לו ככה אז איך הוא יחזק

את מה שצריך ? מצידי לא לשים בכלל אבל אני מרגישה כאילו אני מזיקה לו יותר בזה שהוא לא על הבטן מאשר כשהוא "מתבכיין" .וב"מתבכיין" אני מתכוונת מילל כזה ולא ממש בוכה . תודה

יעל כץ

New member
הוא רק בן חודש...

בינתיים, שמדי פעם יתרגל הרמת ראש - להרים ולהוריד או להעביר את הראש מצד לצד. ואם גם את זה הוא לא רוצה - עזבי. כאמור, הוא רק בן חודש. תני לו להסתגל לעולם בדרכו. הוא כל כך קטן ו'חדש'. ולגבי הבכי, סוגי הבכי השונים מבטאים סוגי תקשורת שונים, הבעת צרכים שונים. זו הדרך להתייחס לכך. אין כאן פינוק, אין כאן 'התבכיינות', זה פשוט דרכו לבטא את צרכיו. בחודשים האלה 'המשימה' שלך היא - הענות כמה שיותר טובה לצרכיו. וזה אומר בין השאר, לנסות להבין מה הוא מנסה 'לומר' לך. מה הוא רוצה. וזה אומר שלפעמים לא תביני, ותצטרכי לנסות בדרך של ניסוי וטעיה - להבין את הצורך שלו.

יעל כץ

New member
צעצועים לתינוק

שלום, * לגבי פעמוני רוח - יש 2 סוגים של שלישיית פעמוני רוח (אגב, הם החודש במבצע). השוני הוא רק בצבעים. ויש פעמון רוח יחיד (ארנב). * תיבות נגינה - יש כמה תת-קבוצות. יש את 'מאירי התיקרה' - שמתחברים למיטה ומאירים על התיקרה. הטוב מביניהם הוא 'מנורת לילה כוכב' של טומי. יש תיבות נגינה שהמראות והתנועה מכוונים אל המיטה (האקווריום של פישר פרייס, 'פו הדב' של טומי ו'מסך החלומות' של למאז). ויש גם תיבות נגינה נמתחות מבד. ממליצה פשוט לגשת לחנות ולראות משהו שמתאים לך ומוצא חן בעינייך מהמבחר הקיים. * רעשנים - רעשן מצוין כרעשן ראשון הוא 'רעשן נשכן שמש' של ססי. רעשנים טובים אחרים של ססי הם למשל, 'רעשן ג'ירפה' (לגיל 5 ח' ומעלה), רעשן-נשכן פוצי מוצי (הכלב); צמידים לידיים (ססי או אינפנטינו); רעשן מרקס של חלילית; * פרדי הפרפר או פעלולון ג'ירפה או בובת פעילות אחרת של למאז. עוד כמה: פעלולון פירות - בננה (טייני לאב); כדור פלחים (טייני לאב), רעשן גחלילית (ברייט סטארט), ג'אמפי (טייני לאב) - מגיל 5 ח'. ובהחלט אפשר לרכוש את ה'פעלולון דו-צדדי' של טייני לאב. רלוונטי בערך מגיל 5-6 חודשים ומעלה. קלטות (DVD) - בייבי מוצארט בראש ובראשונה, וגם קלטות אחרות בסדרה (באך, בטהובן). וגם מג'יק DVD (טייני לאב). לשמיעה יש הרבה, אחד המומלצים הוא 'חלום קטן'. והקלסיקה - 100 שירים ראשונים. גליל מתנפח - אפשר מגיל 3 חודשים. להניח אותו על הגליל ובזהירות לגלגל קדימה ואחורה. וגם 'מצע פעילות עם מים' של שלקור, החל מגיל 4-5 ח'. ספרים - ספר ראשון נפתח (בצבעים חזקים ומנוגדים); ולקרוא לו ספרים עם חרוזים כמו 'בא אלי פרפר נחמד', דגש על חריזה. לשיר לו שירים. בוודאי שאפשר להתחיל קודם עם הצעצועים. אפילו רצוי. הסייג הוא לאפשר הכרות עם הצעצוע וחקירה בדרכו. * לגבי מוסיקה - בחודשים הראשונים מוסיקה רועשת, בעיקר כזו עם 'בומים' מפתיעים יכולה לגרום לאי נוחות. אז פשוט שימי לב לתגובות שלו. אם הוא מגיב באי נוחות - תורידי את הווליום או תחליפי מוסיקה.

למעלה