צפון הודו - מסלול ל-3 שבועות

Yo-man

New member
צפון הודו - מסלול ל-3 שבועות

יצא לי לכתוב המלצות לחברה שנסעה היום להודו, וחשבתי שאולי מישהו עתיד לבקר באיזור הצפון הקרוב של הודו, וישמח לקבל המלצות. הניסוח קצת ישיר, כך שבבקשה לא לתפוס אותי על טעויות קטנות . אם יש שאלות או בקשות על איזורים אחרים אשמח לנסות ולעזור. סעו להודו. אין טוב מזה.

אלדד-ב

New member
תודה על היוזמה...

כמו כן, לא ציינת איך חילקת את הזמן בין המקומות השונים ?! אם תוכל להוסיף, כל סה"כ הוצאות של 3 שבועות (נסיעות, לינה, אוכל, קניות וכו....).? האם טיילת ברכבת , אוטובוס או אופנוע ? אם יצא לך לבקר בנפאל, דרך איפה נסעת ? תודה מראש אלדד

Yo-man

New member
היי אלדד (יצא ארוך ../images/Emo48.gif...)

ניו-דלהי, 4 ימים סה"כ (חלק את זה בהלוך ובחזור). לא כל ההמלצות על דלהי רשומות שם, דלהי היא עיר של 10 מליון איש ויש שם אין-סוף אטרקציות משניות והמון ראשיות שלא נכתבו כי אותה בחורה לה המלצתי על הנסיעה כבר הייתה פעם בדלהי (כמו מקדש הבהאיים, קוטאב מינאר - לאוהבי המבצרים/מקדשים עתיקים, ועוד ועוד. רישיקש - לפי הטעם. ביומיים אפשר לראות הכל אם ממהרים, אבל אם לא, אז 5 ימים זה זמן סביר לבזבז בעיירה הקטנה הזו. דרה-דון - יום או פחות. אפשר לישון שם באיזה חור, ואפשר לחזור באותו לילה לרישיקש. יש בדרה-דון, על ההר שמעל העיר, מקדש לשיווה, אליו מגיעים ברכבל. סימלה - סתם מקום נעים, אבל עד שתגיע לשם תישאר כבר יומיים. ככה זה. דרמסלה - המקום בהודו (בעצם מקום שני, פושקר אשר בראג´יסטן מחזיקה בתואר). אין לי יכולת להסביר על השלווה האופפת את הכפר המקסים הזה, ולא פגשתי בפעמיים שהייתי שם אף אחד שנמאס לו מהמקום, מי שעזב עשה זאת כי לוח הזמנים שהקציב לעצמו מראש התחיל ללחוץ. אם בשביל ה"אטרקציות" המקומיות, יומיים-שלושה יספיקו. אבל אני ממליץ על 5-7 על אופציות הארכה. אמריצר - יום יומיים. אין הרבה מה לעשות שם, אפשר לקום לזריחה במבצר ולבוא בערב, לשקיעה, אבל השפעת קרני השמש בשעות אלה מזערית. ההבדל הוא בכמות האנשים ובאוירת הקדושה שמאמץ כזה מעניק. מנאלי - עוד מקום שלא כדאי להגביל בזמן, מסיבות אחרות לגמרי. עד ספטמבר מסיבות הירח המלא עולות מגואה למנאלי. הן קטנות יותר, מן הסתם, אבל אומרים ששוות (לא יודע, לא הלכתי). יש בסביבה, בין מנאלי לקולו מלא כפרים יפהפיים ששווים ביקור, ויש את עמק פאראואטי: מלנה (כפר הג´אראס), פולגה (כפר הררי מענג) ומאניקאראן (עיירה של מעיינות חמים, כולל בתוך חלק מהחדרים שבמלונות). רק לא לסוע לשם לבד. תיירים בודדים נוטים להיעלם שם בשל הביקוש לדרכונים זרים לצורך הברחות סמים. כל העמק צר ועמוק מאוד, ב-´97 מתו 2 ישראלים שנסעו על גג אוטובוס למאניקאראן. סעו בפנים... למטייל תרמילאי (קרי - תפרן) 400$ בחודש יספיקו. מי שבא ל-3 שבועות בדר"כ מוציא יותר, בעיקר כי קשה להיכנס למחירים האלה, והכסף זורם יותר מהר. מי שבא מהארץ לתקופה קצרה, מומלץ להשתמש בשירות מוניות גם לנסיעות הרוכות. נסיעה של 6 שעות עלולה לעלות 50$ (4$-5$, ו-10 שעות באוטובוס). ההבדל בנוחות מדהים. הרכבות בהודו, בעיקר רכבות הלילה, הן תענוג. בלילה ישנים כמו תינוקות, ביום יושבים ליד החלון או בדלת עם ווקמן (טוב, מיני-דיסק) וכל הודו זורמת מולך. כיף לא נורמאלי. הבעיה שבצפון אין יותר מידי רכבות, אתה יודע, הרי ההימלאיה מקשים... לתקופה קצרה לא נראה לי משתלם לקנות אופנוע. להודו הגעתי דרך נפאל באוטובוס. יש מוניות שיוצאות מדלהי ועושות את הדרך הזו, אבל אין לי את המידע הזה, אותו תצטרך לברר שם. בכל מקרה, אם אתה בדרך לנפאל אל תוותר על ורנאסי (גם אם גשום, וגם אם חם). אני אישית גם נהניתי בפארק צ´יטואן, בנפאל, בין הגבול עם הודו לקטמנדו. זה ספארי ענק שאפשר לראות בו קרנפים (לא תמיד מצליחים), תנינים, פילים, צבאים ועוד. חוויה נעימה למי שלא יגיע לג´ונגל בקרוב. שמע, השקעתי, לא ? מקווה שעזרתי, יורם

למעלה