צרבת בלתי פוסקת לרגע

צרבת בלתי פוסקת לרגע

לפני חודשיים וחצי ביום בהיר התחילה אצלי צרבת מטורפת עם כאבים חזקים,גהוקים רבים , ריר חומצי
לשון נפוחה וצריבה בלתי פוסקת בושט בגרון ובפה. בהתחלה ניסיתי להלחם בצרה באמצעות סותרי חומצה מכל הסוגים והפסקת אכילת כל מזון שמחמיר את הצרבת וזאת ללא הצלחה מרובה.
לפני חודש הצלחתי להגיע לרופא גסטרו (התור הממוצע אליו כ3 חודשים)
התחלתי בטיפול של לנטון 30 מ"ג פעמיים ביום הייתה הפחתה של הכאבים , הריר והרגשה יותר נורמלית בפה אבל הצרבת נמשכת ללא הפוגה . מיותר לציין שחיי הפכו לגיהנום ביום ובלילה.
בדיקת גסטרוסקופיה נקבעה רק בעוד חודשיים בגלל ריבוי תורים בקופה .
יש לציין שלפני כן לא סבלתי מצרבת משמעותית ואני מתקרב כבר לגיל 60

אני מבין שללא בדיקת גסטרוסקופיה אין מה לעשות ולהמשיך לסבול אבל השאלה שלי היא
לרוע המזל אני סובל מזה 10 שנים ממחלות אוטואימוניות כמו קוליטיס ולופוס ומטופל ברפאסל
3 גרם ביום ובפרדניזון 5 מ"ג ביום . אני מרגיש לאחר לקיחת התרופות הצרבת מחמירה.
האם יש טעם להחליף את הרפאסל בפנטזה לפחות זמנית עד שיקרה משהו טוב למרות שאני די מיואש.
לגבי הפרדניזון אין כל אפשרות להוריד אפילו מיליגרם כי מופיעים לי כאבים בכל הגוף ועייפות קשה
וגם הקוליטיס מחמיר .
והאם תוכל להשית לי עצה להטיב את המצב לפחות עד לבדיקת הגסטרוסקופיה שנראית לי כנצח

צרבת

אפשר לנסות את הדברים הבאים:1) מעבר מלנטון לנקסיום 40 מ״ג פעמיים ביום2) לאכול ארוחות קטנות יותר פעמים ביום מאשר ארוחות גדולות 3) הפחתת מנטה, קפאין, עישון, אלכוהול, משקאות מוגזים, שוקולד , מזון שומני או מטוגן 4) לא לאכול 3 שעות לפני השינה 5) לדעתי מעבר מרפסל לפנטסה לא יעזור לתסמינים6) נסיון הקדמת גסטרוסקופיה אם אפשר 7) אפשר להוסיף זנטק 150מ״ג לפני השינה לטיפול בנקסיום

למעלה