צרוף חמוס לחמוס בוגר?

Ginger L Honey

New member
צרוף חמוס לחמוס בוגר?

יש לי חמוס מקסים ואהוב בן ארבע בשם וואסבי.
עד לחודש וחצי האחרונים לוואסבי היה חדר בטוח בבית, הסלון שבו יכולנו לשחרר אותו להתרוצץ ולשחק כל עוד אנחנו נמצאים שם.
בחודש וחצי האחרונים אנחנו עושים שיפוץ מאסיבי בבית, בחלק מהבית אין אפילו רצפה או קירות ויש מלא מקומות בהם הוא יכול להעלם לנצח. בכל פעם שאני משחררת אותו באזור שנראה לי בטוח, הוא כמעט נעלם באיזה חור שלא ראיתי או שחשבתי שחסמתי ואז התברר לי שהוא יותר חכם ממני ומצא דרך להגיע אליו...
ואם יכנס לאיזה חור אינני אפילו יכולה לקרוא לו שיבוא, הוא לגמרי חירש....
זה כ"כ מתסכל והוא בקושי זוכה ל 20 דקות מחוץ לכלוב בכל פעם.
המצב הזה הולך להמשך עד סוף אוקטובר...
חודשים ספורים אחרי שנסיים עם השיפוצים אני אמורה ללדת.
לפחות עד אז הסלון יחזור להיות המרחב הבטוח של וואסבי, אבל אני מניחה שלפחות בחודשים הראשונים לאחר הלידה לא יהיה לנו יותר מידי פנאי לתת לו את תשומת הלב שמגיעה לו.
במקרה היום נתקלתי במודעה של חמוס לאימוץ במכלאת הכלבים העירונית שלנו.
לוואסבי יש כלוב Ferret Nation Habitat Model 182 בדיוק כמו בקישור המצורף למטה, עם מלא משחקים ואני מאמינה שיש בו מקום ליותר מאשר חמוס אחד.
אני תוהה האם כדאי לקחת את וואסבי לפגוש את החמוס השני ואולי לאמץ אותו?
ככה לפחות בזמן שהוא בכלוב או משוחרר בלי יותר מידי תשומת לב לפחות תהיה לו חברה.
אבל וואסבי כבר שלוש וחצי שנים לא פגש חמוס אחר, והבנתי שלחמוסים חרשים יש התנהגות קצת שונה מאשר לחמוסים שומעים, אולי זה יגרום לו ליותר צער וסטרס מאשר להיות לבד?

מה דעתכם כדאי לי לעשות?
ואשמח לקבל הצעות מה לעשות בחודשיים הקרובים שאני בקושי יכולה לשחרר אותו בלי לקבל התקף לב בכל חמש דקות...

http://www.petsupplies.com/item/fer...QD7zb1izyFa8aAiL48P8HAQ&kwid=productads-plaid^55462812765-sku^225350@ADL4PETSUPPLIES-adType^PLA-device^c-adid^66887391208

WTR

New member
שאלה טובה...

קודם כל לגבי ההכרות בין חמוסים הם ברוב המקרים לומדים להסתדר לבד ללא התערבות מצידנו, זה יכול לקחת גם מס' חודשים אבל בסוף זה קורה.
השאלה האם יהיה לכם אפשרות להשקיע זמן (וכסף) ב2 חמוסים? זה שיהיה להם חברה אחד של השני זה לא אומר שהם לא ירצו ויצטרכו תשומת לב ממכם...
במיוחד בהתחלה כשנדרשת השגחה כשהם יחד ועדיין רבים.
&nbsp
בינתיים מה שהייתי מציעה לך זה לשחרר את וואסבי רק עם רתמה ורצועה בבית ואז הוא לא יוכל להכנס למקומות מלחיצים.
או לשים אותו בחדר פנוי ובטוח, אם יש...
אפשר גם לטייל איתו שעה ביום בחוץ בשעות הערב כשהמדרכה לא חמה, זה יעייף אותו קצת והוא יהיה פחות מתוסכל.

למעלה