צריך את עזרתכם בזיהוי נחש

Astralbeing

New member
צריך את עזרתכם בזיהוי נחש

אתמול מצאתי נחש בחצר ביתי נראה עדיין קטן. ייסלחו לי כל אוהבי הנחשים על המעשה הנפשע שעשיתי אבל הרגתי אותו, אני מפחד מנחשים ומאחר ואני לא מכיר את מיניהם פחדתי שהוא ארסי ולא לקחתי את הסיכון. רציתי לדעת א. אם הוא ראסי ואיזה נחש זה? ב. אם יש בגינתי אחד כזה זה אומר שיש עוד? כמה ביצים מטילה "אמא נחשה" ג. שוב אני מתנצל בפני אלו שיפגעו מזה שהרגתי אותו ולא תפסתי אותו חיי אבל מה שאני לא יודע אני לא מסתכן. מצורפת תמונה של הנחש תודה ושנה טובה. נ.ב 2 צפרדעים (אילניות) מושכים נחשים?

naja

New member
שלוון טלוא ראש.

נחש לא ארסי ולא מסוכן שבד"כ לא נושך וגם אם כן לא מרגישים את זה. חבל שהרגת אותו, הנחש הזה ניזון מפרוקי רגליים שונים. לא ציינת מה היה גודלו לפני שהרגת אותו(תן לי לנחש-טוריה) כך שקשה לדעת האם הוא צעיר או לא. דרך אגב-מאיזה איזור בארץ אתה?

Astralbeing

New member
הוא היה באורך של כ20 ס"מ

כאשר גופו ללא צבע (בנגוד לראש השחור). אני מבית דגן כך גם הנחש. האם אני אראה עוד הרבה כאלו בחצר ביתי?

Astralbeing

New member
לאיזה גודל הנחש יכול להגיע?

ובכלל יש נחשים ארסיים באזור המרכז/שפלה ואם כן מה שמם?

תשובות

יכול להגיע עד 35 ס"מ אולי טיפה יותר אך רוב הפרטים בהם נתקלים הם באיזור ה20 ס"מ. באיזור השפלה בו אתה גר הנחש הארסי היחיד הוא הצפע הארצישראלי. אני אשתדל לפרסם תמונה בקרוב.

תמונה של צפע ארצישראלי ליד

זעמן מטבעות שני נחשים שנחשבים לדומים אחד לשני ואנשים רבים מתבלבלים בינהם. הימני הוא נחש הצפע ארצישראלי והשמאלי זעמן המטבעות.

למעלה