צריך עזרה (תרגום טקסט)

ophler

New member
צריך עזרה (תרגום טקסט)

אני מקווה שזה המקום. שלום לכולם בקובץ המצורף ישו קטע מתמונה. למעשה מדובר בפספרטו של תמונה שיש בו כיתוב בסינית. הסיפור של התמונה: בבית של סבא וסבתא שלי היתה תלויה תמונה של סבא וסבתא של סבא שלי. אימא שלי לא יודעת להגיד מתי בדיוק היא הופיעה, אבל היא לא היתה שם מתמיד. כנראה מתישהו לפני חמישים שנה (פלוס מינוס שבע שנים להערכתי). סבא גר בישוב ליד קרקוב (פעם פולין היום אוקראינה). לסבא היו קרובים בסין. אני לא יודע בדיוק איפה, לא יודע בדיוק מתי, לא יודע בדיוק איך. איך שאני רואה את זה (ניחוש בלבד): למישהו מהקרובים בסין היתה תמונה של סבא וסבתא של סבא שלי. הוא עשה רפרודוקציה לתמונה (בסטודיו של יהודים בקהילה בסין) ושלח לסבא שלי בארץ. סבא שלי מסגר את התמונה וסבתא שלי תלתה אותה על הקיר בחדר השינה. לא שזה יוכל לקדם אותי בהרבה, אבל אולי לתת כיוון, ניסיתי לגגל את הטקסט באנגלית שמופיע. הוא לא עלה ברשת. אם מישהו יוכל לתרגם (או לתת כיוון) לתוכן של הכיתוב בסינית (יכול להיות שזה ממש אותו דבר של מה שכתוב באנגלית), זה יהיה מעולה. תודה רבה ושבוע מעולה

OferChina

New member
זה בסינית עתיקה וזה אומר :

The whole sentence means: this photo is taken in a photo studio called Lifo in Tianjin 次施福麗,師眞寫天津 ביקשתי שינסו לאתר עבורך את הסטודיו הזה בטיאנגין, שם הסטודיו זה 丽福 , אולי נשאר משהו בנבכי ההיסטורה...אבל בעיקרון זה שם די רגיל ולא משאיר יותר מידי רמזים. יום טוב עופר

akachan

New member
טיינג'ין

הכיתוב מצד שמאל נראה לי פשוט תעתיק בסימנים של שם הסטודיו, "ליפשוץ" וספר על יהודי טיינג'ין שיצא לפני כמה שנים (אולי יש באיזו ספריה) The Jews in Tianjin http://www.amazon.co.uk/Jews-Tianjin-Anna-Song/dp/7508505131

למעלה