צריך עזרה!

amirmar150

New member
צריך עזרה!

אני משתמש בלינוקס ואני רוצה להגדיר שרת מייל, יש לי סנדמייל ואני צריך עזרה, אז תעזרו

אמיר ט

New member
webmin

זאת התוכנה הכי טובה לניהול כל מיני שירותים בלינוקס www.webmin.com

amirmar150

New member
לפני שאני מוריד דברים

אני ביקשתי דברים על סנדמייל, לא על שירותים בלינוקס (או לא בלינוקס...)

amirmar150

New member
מנדרייק

ואל תכתבו לי שזה חרא כי אני יודע את זה, גם בלי שאלות למה אני משתמש בזה

אמיר ט

New member
זאת תוכנה מעולה

לניהול של סנדמייל בין השאר ועוד הרבה דברים אחרים, מאד מומלצת

mavor

New member
שרת דואר

במנדריק זה די קל !! אתה צריך רק להגדיר את FEATCHMAIL למשוך את הדואר (די קל ) ואז למשוך את הדואר מהשרת די פשוט (לא יותר מ5 דקות) נדב

amirmar150

New member
התכוונתי שאני שרת דואר!!!

ואני אנסה את התוכנה ששולטת על השירותים

תמר,

New member
sendmail

sendmail הוא שרת דואר עם קבצי הגדרה נוראיים, שמאוד קשה להבין אותם. נראה לי שהחברה שמייצרת אותם מרוויחה כסף מה-gui שהיא פיתחה בשביל להגדיר את השרת (ברצינות). webmin די נוחה, אבל היא בהחלט לא עושה הכל , ואם אתה רוצה, לדוגמה, להגדיר שהשרת יאפשר relay או סינונים וכדומה - תצטרך להתעמק בהגדרות. אם לא מאוד חשוב לך להשתמש דווקא ב-sendmail, נסה להשתמש ב-postfix או ב-qmail. אני אמנם אף פעם לא השתמשתי בהם או התקנתי אותם, אבל למיטב ידיעתי ההגדרה של postfix היא פשוטה (יש rpm לשרת הזה). qmail נחשב יותר אמין מבחינת בטיחות המערכת, אבל ההתקנה (שוב - למיטב ידיעתי) "ידנית", זאת אומרת שתצטרך ליצור משתמשים מתאימים וקבצים מתאימים בעצמך. אני חושבת ש-webmin יודעת להגדיר גם את postfix. (דרך אגב - אני משתמשת ב-sendmail
)

תמר,

New member
ה-gui הזה,

זה web-interface להגדרת די הרבה שרותים במערכות יוניקס/לינוקס. זה די נוח, בעיקר אם לא מכירים את קבצי ההגדרה. אם תלך לאתר של webmin תוכל לראות איך זה נראה (באופן כללי, האתר שלהם מעוצב כמו התוכנה שלהם) על מנת לשמור על אבטחת המערכת, זה לא רץ בפורט 80 אלא אחר (לפי בחירתך) - וכך אפשר לסגור את הפורט הזה לגישה מחוץ לרשת. אפשר להוריד webmin גם בצורת rpm מ-rpmfind

למעלה