צריכה עזרה בבחירה בין גנים

יש עוד גן ... עם שינוי קל

יש עוד גן מומלץ שהתפנה לו מקום אחד... גם שם הוא יהיה הכי גדול... אחריו ילדה קטנה בכמעט חודש... אחריהם עוד שני ילדים שקטנים בחודשיים וחצי ועוד 4 ילדים קטנים ב- 4 חודשים והשאר שזה 4 ילדים בני שנתיים ומשהו... האם זה פחות נורא ???? אני ממש לא יודעת מה לעשות. הוא אף פעם לא היה בגן וזו הסיבה שאני מעדיפה קבוצה קטנה יותר. וזה ניתן להשיג רק בגנים פרטיים כמובן .. אבל אז כמעט בכל הגנים הוא הכי גדול ..... אני כל כך רוצה כמובן שיהיה לו הכי טוב ואני לא מצליחה להגיע למסקנות .

עדיף מסגרת של גן קטן

מנסיוני כגננת וכאמא ילד שיוצא מהבית חשוב להכניס אותו קודם כל למסגרת קטנה, מסגרת של גן פרטי קטן, שילמד להיות עם ילדים, לשחק עם ילדים. להכניס אותו ישר לגן עיריה עם 35 ילדים זה לדעתי לא מוצלח. זה כמו לזרוק ילד למים כשהוא עדיין לא יודע לשחות. ממליצה בחום לתת לו שלב ביניים לפני שהוא עובר לגן העירוני. שיהיה בהצלחה

צריכה עזרה בבחירה בין גנים

בני יהיה בן שנתיים ו-10 חודשים בספט' ... עד היום נמצא בבית איתנו. הוא ילד מאד בוגר , מ א ד מאד חברותי , מדבר ומביע עצמו בצורה מצויינת ולפי מה שאני רואה יותר מילדים אחרים בגילו ,נמשך בדרך כלל לילדים גדולים ממנו . אני מתלבטת לגבי גן מסוים. זהו גן ששמעתי עליו הרבה המלצות. גן קטן עם גננת ומטפלת על 12 ילדים . חשבתי שעדיף בשבילו מסגרת קטנה יותר ולא גן מועצה עם 35 ילדים בגלל שהוא בא מהבית ...א בל . בגן הזה יהיו ילדים מגילאי 1.5 כשבספ' הוא יהיה הילד הכי גדול , אחריו ילדה שקטנה ממנו בחודש ואחריה עוד שני ילדים שקטנים ממנו ב- 3,4 חודשים וכל השאר קטנים יותר. השאלה שלי האם טוב לו להיות במסגרת עם ילדים קטנים יותר ? האם זה יגרום לו לשעמום / רגרסיות..מה היתרונות בלהיות הגדול ביותר במצב הזה ? בגלל שזה הטריד אותי הלכתי לראות גם גן של מועצה . גן נחשב . יהיו שם בערך 30 ילדים עם שתי מטפלות גן גדול.. גן . גן . כמו שאני זוכרת גנים . של גדולים . הוא יהיה כמובן בין הקטנים אם לא הקטן ביותר. כשנכנסנו הוא די נרתע ופעם ראשונה ראיתו אותו קצת לחוץ .אם בדך כלל כשנכנסים לגן כלשהו הוא רץ מיד ומשחק במשחקים או במתקנים אז הפעם הוא קצת פחד .. וגם שניסיתי ל"עזור" לו ולשחק במשהו כשהיו ליד ילדים הוא קצת נרתע. קצת נראה לי אכזרי לשלוח אותו פעם ראשונה לגן אחרי שהיה "מלך" בבית להתמודד עם עוד 30 ילדים קצת גדולים ממנו .. להיות אחד מבין ..... במקום גדול ויחס מן הסתם פחות אישי . או שאני טועה . מה עדיף להיות? קטן בין גדולים או גדול בין קטנים ????????????

yocmm

New member
לדעתי, לגן עיריה

תראי, אין שום ספק, לדעתי שבגן עיריה הוא לא יקבל אפילו שבריר של מה שהוא קיבל בבית, מבחינת חום ואהבה. וגם לא את מה שהו יקבל במיסגרת הקטנה. אבל, לפי מה שאת מתארת, ולפי התחושה שאני קיבלתי כאשר קראתי את השאלה, הוא פשוט ישתעמם בין ילדים קטנים ממנו. לא נראה לי שהוא יתקדם שם. נראה שיש לך ילד חכם ומתקדם לגילו. לא נראה לי שהתכנים שיועברו יתאימו לו. ובואי נמשיך הלאה. בשנה הבאה, הוא יעבור לגן עיריה, ואז שוב תהיה אותה בעיה. הוא יעבור ממסגרת קטנה, בה הוא היה הכי גדול, הכי חזק, לגן עיריה שבו הוא "סתם אחד". אז מה שאת עושה, זה בעצם, לדחות את הבעיה לשנה הבאה. תטעני, שאולי המעבר שנה הבאה יהיה קל יותר - אולי. אבל לפי דעתי, דרב ראשון, ממש לא בטוח. דבר שני, הוא "יבזבז" שנה בה הוא לא יוכל להתקדם, ללמוד, להיות חשוף לדברים ברמה שלו. די ברור שהוא ילחץ במיפגש הראשוני עם הגן. אל תשכחי שהפרש הגילאים בינו לבין הילדים הכרגע בגן, גדול יותר מזה שיהיה בין הילדים שהוא עתיד להיות עים בשנה הבאה. אז הוא נכנס למקום שהוא לא מכיר, עים ילדים שגדולים ממנו, עים הרבה רעש ובלגן. את לא היית נלחצת? את יכולה לעזור לו בהתאקלמות. להזמין אליו חברים, לעודד אותו ללכת לחברים (ואין לי ספק שתעשי את זה) והכי חשוב, לא לשלוח אותו תוך רגשות אשמה. הוא יקלוט את זה. ואחרי הכל, את מכירה את הילד שלך הכי טוב בעולם. מה דעתך, האים הוא יוכל להשתלב בגן עיריה? יוסי

hedvalib

New member
תגובה

כמובן שלכל מסגרת יש יתרונות וגם חסרונות. במסגרת הפרטית, הוא יהיה הבוגר. צרכיו בכל תחומי ההתפתחות שונים מאלה של הצעירים. האם הצוות יספק לו בלבד את כל הצרכים? האם רמת השפה, הפעילות, רמת הקושי, רמת העניין של הפעילויות תהייה מותאמת עבורו בלבד?! סביר להניח שהרוב הוא הנותן את הטון. מכאן, שבחיים אין רגרסיה (הוא הרי לא יתחיל לזחול במקום ללכת, לא יתחיל למצוץ במקום לאכול, לא !!!) מה שכן קיים, זה שהוא עשוי להשתעמם אם הפעילויות לא תהווינה אתגר עבורו. גילוי עבורו. קושי אינטלקטואלי וגופני עבורו. ואז.........יפתח אי אלה התנהגויות ובטוחה שאתם לא כל כך שמחו איתן (אלימות - למרות שהיום הוא אינו אלים בשום סוג של אלימות, ילדים משועממים יוצרים עניין לעצמם באמצעות התנהגויות לא רצויות) במסגרת הציבורית, הוא יתמודד עם ילדים שונים. הוא לא !!!! מתמודד עם כל ה-30 ילדים בבת אחת. הוא נמצא בחדר עם כל הילדים אולם בעת הפעילויות גם כאן ישנה חלוקה לקבוצות קטנות יותר. לא כל ה-30 ילדים משחקים באותו הזמן בפינת משק הבית, לא כל הילדים מציירים/יוצרים באותו הזמן סביב השולחנות. את כתבת שהוא אוהב ילדים בוגרים ממנו. זה תקין לחלוטין. הבוגרים הם היוזמים. הם היודעים. הם המנוסים ומהם אפשר ללמוד ואותם כיף לחקות. ילדים לומדים מילדים אחרים. במסגרת הציבורית הוא ייחשף לפעילויות שהוא לא מכיר.(אין כאן כל ביקורת על מה שהענקתם לו בבית - ציון עובדה בלבד) הוא גם ייחשף לצרכים חברתיים עם בני גילו שזאת למידה חשובה בפני עצמה. אכן, סביר להניח שהוא נרתע מעט בתחילה אך עלי להזכיר לך שילדים קולטים שפת גוף של מבוגרים יותר טוב משפה דבורה. אתם התלהבתם מהמסגרת הפרטית (שמעתם עליה ביקורות חיוביות) והעליתם בזכרונכם את הגן מילדותכם (מקווה שהזכרונות היו חיוביים). הגן של בנכם הוא לא !!!! הגן של ילדותכם. הדגשים היום שונים ומתאגרים הרבה יותר. הילדים של היום שונים מאלה של העבר. ההחלטה היא רק שלכם. על גבי הפורום אתם יכולים לקרוא דעות שונות של הורים שונים עם דרישות וילדים שונים. בהצלחה, חדוה

למעלה