צריכה עזרה מהנסיון שלכם.

יהב11

New member
צריכה עזרה מהנסיון שלכם.

שלום, יש לי בן שבתחילת ספטמבר יהיה בן 4 ותשעה חודשים ( הילדון יליד דצמבר) ולפי החוק הוא אמור לעלות לגן חובה. הגננת טוענת בתוקף ואנו מסכימים איתה שהוא לא מתאים לגן חובה. פנינו לאבחון ובאבחון ראו פער מאוד משמעותי בתחום הגרפו מוטורי ובתחום המוטוריקה העדינה.ראו אי בשלות ללמידה עקב הקשיים הגרפו מוטוריים, קושי בהתארגנות וחלוקת קשב לקויה. ההמלצה הייתה חד משמעית גן משולב. פנינו לועדת שילוב, אני והגננת סיפרנו על הילד ואני אמרתי שאני רוצה גן משולב הייתה התנפלות כללית עלי.. הם אמרו שאין מבחינתם סיכוי ולנו יש שתי אופציות או גן חינוך מיוחד או גן חובה רגיל. ניסנו להגיד ששתי האופציות לא מתאימות לילדון אבל הרגשתי שאין עם מי לדבר. ניסנו להציע אופציה שישאר שנה נוספת בגן טרום חובה אבל גם את זה הם שללו. בועדה לא היה לנו את כל הנתונים ומה שסוכם שברגע שיהיה לנו אז נעביר לעירייה. העברנו את כל הדוחות. בקשתי מהגננת שתברר מה קורה עם ההחלטה היא ביררה והאחראית על הגנים אמרה לה שהיא קראה את הדו"ח ולא נראה לה שהילד צריך גן משולב וגננת שיח תספיק ומקסימום שישאר שנתיים בגן חובה ושהם ידונו עליו מחדש. אתמול התקשרתי לברר מה התשובה של הועדה והתשובה שקיבלתי שלא מעלים אותנו לועדת השמה, והחומר הועבר וידונו עליו ביוני לראות אם מגיע לו גננת שיח.... היא הציעה לי לפנות למפקחת על כל הגנים שהיתה בועדה ולדבר איתה היא הבהירה לי שזה "פיקוח עירוני" ואין סיכוי להכניס אותו לגן כזה. אני מרגישה שאני נלחמת בתחנת רוח... ניסיתי להתקשר למפקחת אבל אין כל ואין עונה... יש בעיה בעיר שבו אני גרה של מצוקה בגנים המשולבים. איך שאני מדברת על גן משולב ישר מתנפלים עליי שאין אופציה כזו ומי שיכול להכנס לגנים האלה הם רק ילדים מהחינוך המיוחד.אני מתכוונת לערער ולעשות הכל כדי שהילד שלי באמת יקבל את מה שהוא צריך וזקוק לו. הבעיה שלי שאני לא כ"כ יודעת איך לפנות ולמי עלי לפנות כדי לקבל תשובות ומענה. אשמח אם למישהו יש נסיון והוא יוכל לעזור לי. תודה מראש יהב

עופרז

New member
גן משולב

הי יהב, מנסיוני כאם לילד בעל צרכים מיוחדים רבים מאוד: שפתי, מוטריקה עדינה, גסה, אכילה, נשימה ועוד... את צריכה להתעקש ולהיות נחושה וגם חצופה. חד וחלק. תפני למנהלת המתי"א בעירך תקבעי פגישה אישית עמה, כמו כן את יכולה לפנות למפקחת החינוך המיוחד של אותה מתי"א תקבעי פגישה אישית גם עמה. תלחמי ותקבלי מה שבנך זקוק לו. בהצלחה. את יכולה לפנות אלי שוב אם את זקוקה לעזרה.

יהב11

New member
תודה ושאלה

שלחו אותנו למפקחת על הגנים הרגילים.( רק שהגברת לא עונה לטלפון...) כשפניתי למחלקה לצרכים מיוחדים בעיריה אמרו לי שבגלל שהוא בגן רגיל אז הוא לא קשור אליהם כל עוד לא מעלים אותנו לועדת השמה. האם אני יכולה לדרוש ועדת השמה? האם הם מוכרחים לתת לנו? נראה לי שהזמן לא פועל כרגע לטובתנו וזה קצת מלחיץ אותי. תודה וחג שמח יהב

עופרז

New member
תשובה

לפי מיטב ידיעתי את רשאית וצריכה לדרוש ועדת השמה. (לדעתי מה שאתצריכהלעשות זה את הדבר הבא: לקבוע פגישה אצל מנהל/ת מחלקת החינוך מיד בתחילת השבוע.עד כמה שהדבר אפשרי מבחינתך ומבחינת הנ"ל, לספר לו/לה את השתשלות האירועים לדרוש לדעת מי מנהל/ת המתי"א באיזור מגורייך לקבל מספר טלפון משרדי ונייד וכן של המפקחת על החינוך המיוחד. כמו כן מצרפת לך טלפון של הקו הפתוח של משרד החינוך: 1-800-222-003 , 02-5602990 תנסי לדבר איתם אולי יוכלו גם לתת לך מענה לגבי מי מנהל/ת המתי"א שלכם. בנוסף יש אתר נוסף מקסים של ילדים עם צרכים מיוחדים קוראים לו "מקום מיוחד" כדאי לך גם לכתוב שם. מצרפת לך מספר טלפון של עובדת סוציאלית מקסימה ששמה ורד בצאלאלי היא שייכת לעמותת קשר עמותה לילדים עם צרכים מיוחדים. (בנך לא מוגדר ככזה) יש לו קשיים כמו להרבה ילדים (האתר מקום מיוחד שייך לעמותת קשר). היא תשמח לעזור לך. הטלפון שלה: 04-81048778. מעבר לכך, גם פה יש אנשים עם הרבה ידע ורצון טוב ואני בטוחה שיוכלו לסייע לך. המון המון הצלחה. אם את צריכה שוב עזרה את מוזמנת לפנות אלי גם למייל: [email protected] נ.ב.: מקווה שלא אחרתם את המועד: עד כמה שידוע לי: ועדות ההשמה מסיימות להתכנס עד סוף מאי.

יהב11

New member
המון תודות

על האינפורמציה. מקווה לטוב שוב תודה. יהב

למעלה