צריכה עזרה

ליאטסי

New member
צריכה עזרה

אני לא יודעת אם זה הפורום הנכון לשאול, אבל לא מצאתי הרבה פורומים שקשורים לנושא. חברה טובה שלי (באמת שזאת חברה!) כבר לא מסוגלת לגור בבית. יש בעיית אלימות מצד אחיה, שסובל מהפרעה נפשית קשה. המצב כבר עובר כל גבול, שרותי הרווחה לא עוזרים, לשכת הסעד וכל גורם אחר פשוט לא מועילים בסיפור הזה, וגם לא בית חולים גהה שבו הוא היה מטופל. ההורים בעייתיים ולא עוזרים לה ורק מריעים את המצב. המחשבה שלנו כרגע היא שהיא צריכה לעבור דירה, אבל בגלל שהיא עדיין לומדת ואין לה כסף רציתי לשאול אם יש בית חם, או מקום בו היא יכולה לשהות, כדי להצליח ללמוד ולגדול בצורה בריאה? אנחנו גרות בפתח תקווה, ועדיף שהמקום יהיה בעיר. תודה

עזרה לחברתך

אני לא חושבת שקיים דבר כזה. עד גיל 18, נערים/נערות שרוצים לצאת מהבית האפשרות היחידה הקיימת עבורם היא פנימייה. מעל גיל 18 אדם כבר לא נחשב לקטין ומצופה (למרות שזה מאד קשה) לדאוג לעצמו. יש לא מעט משפחות בהם אדם שסובל ממחלה/הפרעה נפשית, וכאשר הוא לא מטופל (כי לרוב הוא מסרב לטיפול) כל המשפחה סובלת. נשמע שזה המקרה של חברתך. גם אם לרווחה רצון טוב, קשה לחייב אדם לטיפול וקשה להורים להוציא אדם חולה מהבית. אני בכל זאת חושבת שחברתך צריכה לפנות למחלקת הרווחה לא במטרה לגרום להם לטפל באחיה, אלא בבקשה לשמוע את מה שהיא עוברת ולבקש עזרה.

למעלה