צ"י קונג :שאלה עך תרגיל

הי. לא נראה לי שכדאי לתרגל, תרגול כזה

לפי עצות ברשת. כפי שזה נראה - יש פה מורכבות מסויימת, מעבר לשאיפה נשיפה.

restart3

New member
חוזר על השאלה: מה נשיפה ומה שאיפה??בבקשה

מכל מי שיש לו עצות לגבי אם לבחור הסרטון או לא ,אז לא אלי הסרטון עבורי כעת : זה מה יש כסף למשהו אחר :אין ריפוי כל שהוא מיידית ולהתחיל במשהו: זקוק לזה בדחיפות אז בבקשה רק מי שיודע זה ממש יעזור

amir_aikido

New member
אתה מאמין שזה יכול לרפא? ומה על להזיק?

מניסיון, גם משחק קל בנשימה עמוקה רגילה יכול לצור נזק ("הרעלת חמצן"). לכן אף אחד כאן איננו מוכן / מתכוון לתת לך עצות, שעלולות להתברר כמסוכנות / מזיקות
אמיר נ.ב. זהו פורום פומבי, לא אתה תבחר מי יגיב אליך. בפרט כשדווקא לתגובות מהסוג הזה יש חשיבות חינוכית.

Yin

New member
שמו של המורה שמדגים - אהד קדם

בית הספר שלו נקרא יצירה. אני מציע שתגיע לאתר שלו, לטלפון, ותשאל ישירות.

samoyed

New member
שלום restart, לא מקובל בפורום לשים סייגים

והגבלות על התגובות. כשאתה כותב פה הודעה כל מי ששומר על כללי הפורום רשאי לענות, גם אם זה לא מוצא חן בעיניך. זו במה פומבית.

restart3

New member
מטרתי היתה לשאול ולעצב שאלתי כדי לקבל תשובה

עבור השאלה שבי עצמי התעוררה. וראוי שכך יהיה מקובל זכותו של השואל לשאול ולתת דעתו במדויק על תחום העניין הנשאל שלו

Tonjin

New member
וזכותו של הכותב לתת דעתו על מה שהוא רואה

לנכון, זה לא בהכרח מה שנראה לך נכון - אבל זה היופי והכוח של פורום אינטרנטי.. לשרשורים כאן יש נטיה להתפתל לתוך עצמם ולקבל כיוונים חדשים, זה מעצבן לפעמים ומצד שני זה גם פותח אופקים חדשים לפעמים... ראוי או לא, כך זה מקובל כאן כבר שנים, כדייר חדש - ראוי שלפחות בהתחלה תקבל עליך את הכללים.. לעצם העניין - "אם אתה מאמין שאפשר לתקן, תאמין שאפשר גם לקלקל", אימון שכזה בלי הדרכה עשוי במקרה הטוב להיות חסר תועלת ותוחלת ובמקרה הרע להזיק ממש..

restart3

New member
שלום אוהד קדם. תודה רבה על המענה.

אני בתקווה להתחיל ללמוד לכשאעבור לירושלים(מתי- זה תלוי בגורמים כלכליים ובזמן המעבר) בינתיים רציתי להתחיל במשהו ( צרכי ריפוי וכ"ו ,עדיפה לי כרגע הפשרה של וידאו מאשר כלום) אשמח לוידאו מומלץ ,ביחוד אם זה משהו בסיסי למתחילים בתודה ושבוע טוב ד"א הבנתי שיש לכם סניף בי"מ, אז אולי נשתמע בקרוב

שלום restart

מאסטר לי ג'ון פנג, שעומד בראש שיטת שנג זן, העלה סרטונים של סדרות רבות מהשיטה, וזו שיטה יחסית בטוחה. (יחסית כי תרגול ללא הקשבה לגוף יכול להיות מסוכן תמיד). לאנשים שסובלים מבעיה רפואית, במקרים רבים מתאימה הסידרה "הילינג צ'י קונג" שמתורגלת בישיבה. אני מצרף קישור לעמוד ובו סרטון של החלק הראשון והחשוב של הסדרה. בכל מקרה אני ממליץ לך ללמוד בהמשך עם מורה, ובעיקר לתרגל בעדינות, בתשומת לב, ובהקשבה לגוף. תרגול צ'י קונג מסוג זה צריך להיות נעים ונינוח ואם יש כאב כדאי לבדוק מה נעשה לא נכון. (בחודש נובמבר מאסטר לי יגיע לישראל ויעביר סדנא בנווה שלום) כל טוב

restart3

New member
לאוהד קדם : המון תודות על התשובה . ד"א היכן

מתקיימים הלימודים בירושלים ?

אני מלמד באיזור תל אביב והשרון,

בירושלים אתה יכול לבדוק עם מארק 052-2878821 אילה 050-7261555 ליאורה 0545217264 בהצלחה

שלום restart

אני מבין שאתה מעוניין לתרגל את מה שראית בוידאו. מה שראית הוא חלק מתרגול שלם, ולא כדאי לתרגל אותו מחוץ להקשר. מטרת הוידאו היתה להציג חלק מהתרגול כדי לעודד אנשים ללמוד את התרגול השלם (שנקרא גוף המתכת המוזהב). לא חשבתי שמישהו ינסה לתרגל לפי הוידאו. יש שיטות צ'י קונג שמחייבות לימוד עם מורה, והשיטה הזו היא כזו. יש שיטות אחרות שאפשר לתרגל בצורה יחסית בטוחה גם מוידאו, ובמידה ואתה מעוניין אוכללהמליץ לך על וידאו לתרגול. הבעיה אם הוידאו היא שהוא לא מתקן טעויות, כך שאם יש לך אפשרות עדיף ללמוד עם מורה.

למעלה