קבלה לתואר שני בסטטיסטיקה

תרווד

New member
קבלה לתואר שני בסטטיסטיקה ../images/Emo132.gif

אני יודע שזה לא כ"כ קשור לפורום הזה, אבל אני משער שיש פה יחסית הרבה אנשים שעברו תהליך של קבלה לתואר שני. אני מסיים בסמסטר/שנה הקרובים תואר ראשון בהנדסת תעו"נ ואחד הכיוונים להמשך שחשבתי עליהם הוא תואר שני בסטטיסטיקה. הממוצע הכללי שלי מעל 85 וסביר להניח שאעמוד בתנאי הקבלה הרגילים לתואר שני, אבל הציון שלי בקורס מבוא לסטטיסטיקה נמוך יחסית- 78 (סיפור די מעצבן של מועד א' עם ממוצע נמוך ומועד ב' עם ממוצע גבוה שלא היה לי כח לגשת אליו). אני מתלבט אם לשפר את הציון בסמסטר הבא, כי האמת שדי אין לי כח והייתי מעדיף להימנע מזה. השאלה היא אם זה יכול לפגוע בקבלה שלי לתואר שני? יכולים לבקש ממני לתקן ציון כזה בגלל שהקורס מאוד רלוונטי למסלול? תודה מראש לכל מי שיטרח לענות

tulkin

New member
אני מניח שיש באמתחתך עוד קורסים

בעלי תוכן סטטיסטי/מתמטי שהם יותר מתקדמים מהקורס הבסיסי. ואני מניח שהציונים שלך בהם טובים יותר. אם זה באמת המצב, אני חושב שאין לך מה לדאוג.

תרווד

New member
אז אני רק אחדד...

אמנם עשיתי לא מעט קורסים שדורשים ידע סטטיסטי אבל רק קורס אחד היה ממש קורס בסטטיסטיקה ובו באמת יש לי ציון גבוה. השאלה היא אם באופן עקרוני יכולים לעכב קבלה שלי לתואר שני או לבקש ממני לחזור על הקורס הזה פתאום רק בגלל ציון כזה...

tulkin

New member
אז ככה,

אין לי מושג מה יכולים לעשות לך ובוודאי לא מה יעשו לך. אני יכול לציין איך אני מכיר שמערכת המיון עובדת. מי שנמצא שם יודע שאנשים עשויים "לפשל" פה ושם באיזה מבחן או קורס, במיוחד בתחילת לימודיהם. אז הם מחפשים דפוסים ועדויות משלימות. אם היית כה גרוע, סביר שהיו לך ציונים נמוכים יותר, בעיקר בקורסים בעלי זיקה לסטטיסטיקה. אם זה לא המצב הם ידעו להסיק את המסקנה הנכונה. אתה יכול לעזור להם! במקום להשתעמם ולשפר את הציון של קורס שעשית לפני יותר משנתיים, תלמד השנה עוד קורס בעל אופי סטטיסטי מובהק, ותצליח בו. אם אתה רוצה ללמוד תואר שני בסטטיסטיקה, ממילא תצטרך לעשות קורסים דומים בקרוב, וממילא זו לא אמורה להיות מכשלה בשבילך. כך תעזור לועדת הקבלה להבין שאין טעם להתייחס לציון הנמוך משנה א'.

למעלה