קבלת הכסף לאחר זכיה בתביעה קטנה

yezer

New member
קבלת הכסף לאחר זכיה בתביעה קטנה

לפני כעשרה ימים זכיתי בתביעה קטנה נגד אדם פרטי בשל תאונת דרכים. הסכום: כ- 5000 שח+ ריבית והצמדה. מאז לא נוצר קשר בינינו וכנראה הבחור לא שש לשלם. אשמח למענה לשתי שאלות : 1. בית המשפט פסק שיש לשלם ריבית והצמדה על החוב אולם לא ציין את השיעור. נודע לי שבמקרה כזה, לפי פסיקה עדכנית ברירת המחדל היא 16%. האמנם? 2.מהי שיטת הפעולה המומלצת במקרה של סירוב התשלום - האם הוצאה לפועל הינה דרך פעולה יעילה? אשמח לתשובה וכמו כן לפרסם לפי בקשת קוראי הפורום, שיטות להתמודדות בתביעות קטנות.

fantom

New member
הדרך ../images/Emo47.gif

הדרך היא קודם כל ליצור איתו קשר עצמאית אם לא תוכל אז דרך העורך דין שלך שכבר ידע מה לעשות, אפשרות לגבות את הכסף היא דרך ההוצאה לפועל וכמובן הבא עמך את פרוטוקול המשפט שבא נפסק לזכותך סכום הכסף,רק קח בחשבון שזה הליך ארוך מאד {באם המפסיד יתעלם מההוצאה לפועל או יגיש ערר על פסק הדין או פשיטת רגל} ולכן תצטרך הרבה סבלנות ועצבי ברזל.............בהצלחה

SHUM

New member
עפ"י שר המשפטים שלנו...

שר המשפטים שלנו (מאיר שיטרית) כבר הכריז שאין דרך אמיתית לאכוף פסקי דין בתחום האזרחי ולהוצאה לפועל אין למעשה שיניים..."כל דאלים גבר" (מילים שלו), כי לצערך זה שהפסיד במשפט יודע ככל הנראה שאתה לא יכול לעשות כמעט כלום בנידון....

yezer אל תתייאש מוקדם מדי.

בהתחלה שלח לו מכתב שאם הוא לא מלם את החוב תוך X ימים - אז תפעל נגדו בהוצאה לפועל. אם הוא לא משלם - גש להוצאה לפועל. בשלב הזה אתה יכול להיעזר בעו"ד, אבל תנסה למצוא עו"ד שמוכן לקחת את כל שכר הטרחה שלו מהחייב (אני מדבר על שכר טרחה ולא על הוצאות, הוצאות (כמו אגרה והוצאות על עיקולים) תצטרך לשלם בעצמך). אתה יכול גם בלי עו"ד, זה לא כל כך מסובך, פשוט מילוי טפסים. כמה שיש לך יותר פרטים עליו זה יעזור (תוכל לבקש עיקול על המשכורת שלו ועל הרכב שלו וכד´). אם אתה מספיק עקשן ואם הבחור לא פושט רגל - בסוף תקבל את המגיע לך. לגבי ההצמדה וריבית - זו הצמדה למדד ועוד ריבית שנתית צמודה בשיעור 4% שמצטרפת לקרן מדי שנה.

עברתי במקרה, ראיתי ויש לי רעיון... |ëï|

בארצות הברית של אמריקה כבר הבינו ממזמן שבתי משפט הם לא מנגנון גביה יעיל דיו, בוודאי שלא מהיר דיו (לפחות מבחינת הזוכים...), ולכן בכנס מקצועי שמעתי הצעה מעניינת לגביה : הכן שלט גדול ובו התמצית של פסק הדין, צלם את פסק הדין ב 500 עותקים בקש משני תיכוניסטים שיעמדו לפני ביתו של החייב ויחלקו את הניירות, ערוך הפגנה כל יום שישי בבוקר מול ביתו של החייב. אם הבנאדם רציונלי - הוא אצלך במהירות האור..... הוא שאמרנו,י-צ-י-ר-ת-י-ו-ת. חומר למחשבה, חביבי !! www.ERAisrael.homestead.com

למעלה