קול צף

הרווק1

New member
קול צף

כמו רבים רבים גם אני בתחושה של הצבעת "ברירת מחדל"

כאשר ההתלבטות היא בין לבני, שלי או יאיר

החשש שלי בנוגע ללבני הוא פשוט

יום אחרי הבחירות, היא פורשת ולמעשה נשארה מפלגה של 11 מנדטים ששייכת לפרץ

שזה עוד לא כל כך גרוע.. פשוט שאותם "מורדי קדימה" לא יקבלו את זה בטבעיות והמפלגה תתפצל

הצפי הוא שלפחות 5 מנדטים ש"שייכים" כיום ללבני ילכו כסיעה עצמאית ויצטרפו לליכוד/נתניהו

בדיוק כמו מפלגת עצמאות של ברק בזמנו

החשש הוא - שבחירה בלבני היא בחירה ישירה בנתניהו!!!
<עם "בחרת לבני קיבלת פרץ" עוד אפשר לחיות... אבל שהקולות ילכו ישירות לנתניהו זה כבר סיפור אחר>

shaycohen2

New member
בדיוק ההפך

מבין התנועה, יש עתיד והעבודה, התנועה היא המפלגה שהסיכוי שתחבור לקואליציה בראשות נתניהו הוא הנמוך ביותר. על כך, לדעתי, יש תמימות דעים בקרב רוב הפרשנים ואנשי המערכת הפוליטית (מימין ומשמאל). יאיר לפיד הצהיר שהוא לא מתמודד לראשות הממשלה והשאיפה שלו היא להשפיע מהקואליציה. הוא לא פוסל בשום צורה ואופן חבירה לנתניהו. הסבירות שיחבור לקואליציה בראשות נתניהו היא גבוהה מאוד (שוב, זה לא אני אומר. זו הדעה הרווחת מימין ומשמאל). כפי שזה נראה כרגע, שלי יחימוביץ חולקת על נתניהו רק בתחום הכלכלי (היא בקושי מזכירה את התחום המדיני או את השוויון בנטל). זה יאפשר לה, עם ויתורים מסויימים, להצטרף לקואליציה. ציפי לבני חולקת על נתניהו בכמעט כל התחומים המרכזיים (תהליך השלום, שוויון בנטל, סדר עדיפויות כלכלי). היא גם הוכיחה בקדנציה הנוכחית שהיא לא מצטרפת לממשלה שלא תואמת את עמדותיה.
לבני לא תפרוש יום אחרי הבחירות. היא גם לא פרשה אחרי הבחירות הקודמות. היא פרשה מקדימה אחרי שעל קדימה השתלט מופז באמצעות קבלני קולות שהביאו לו נצחון בפריימריז שלא שיקף בכלל את רצון בוחרי המפלגה עצמם (ולראיה מצבה של קדימה בהשוואה למצבה של התנועה). אני בטוח שציפי לבני תישאר בכנסת ותיאבק על עמדותיה, בין אם כחלק מהשלטון, אם גוש השמאל-מרכז ירכיב קואליציה, ובין אם באופוזיציה, אם נתניהו, לא עלינו, ירכיב את הממשלה הבאה.

הרווק1

New member
צר לי אבל...

ההסבר שלך נשמע מאוד מאוד תמים

בוא נסתכל על זה קצת אחרת, ותבין איכן הבעיה

ע"פ הסקרים האחרונים העבודה מקבלת בין 17 ל-19 מנדטים

התנועה בין 9 ל-11

ויש עתיד בין 9 ל-11

בהנחה ש"הגוש" הוא אותו הגוש, ואין התלבטות בין גושית אלא בתוך הגוש בלבד
למעשה, הבחירות הן לא בין שלי לבני ויאיר אלא בין מקום 17 בעבודה למקום 8 בתנועה...

הקול שלך יקבע את זהות חברי הכנסת בתוך הגוש, ועם כל הכבוד מקומות 8 עד 11 בתנועה לא שווים את הקול שלי..

פליטי קדימה כושלים..

במבחן כזה, הכי הייתי רוצה לראות את מס' 11 ביש עתיד- מיקי לוי נכנס..

נ.ב.

לעיונך חברי הכנסת המיועדים להיכנס מטעם הגוש :

העבודה : מספר 17 ברשימה: מג'אדלה
18 : נאדיה חילו
19: נינו אבזדזה
20: יוסי יונה

התנועה: מספר 8 ברשימה : שלמה מולה

9: מרב כהן

הרווק1

New member
השלמה..

מס' 9 בתנועה: מרב כהן
10: אורית זוארץ
11: מג'דלה והבה

יש עתיד:
9: עדי קול
10: קארין אלהרר
11: מיקי לוי

shaycohen2

New member
עכשיו אתה מדבר על עניין אחר

קודם דיברנו על הסיכוי שהקול שלך יחזק בסופו של דבר את הקואליציה של נתניהו. בעניין הזה אני עומד על דעתי, מבין שלושת המפלגות שהזכרת, הסבירות שהתנועה תצטרף לקואליציה בראשות נתניהו היא הנמוכה ביותר. לגבי הפורשים מקדימה, רובם תמכו בציפי לבני בקדנציה הקודמת, גם כשהחליטה לא להצטרף לקואליציה, כך שהסיכוי שירצו לחבור לנתניהו הוא נמוך ביותר.
לעניין המועמד שאתה עשוי להכניס לכנסת. ראשית, אני לא מסכים שזה המבחן הנכון. חשובה כמות המנדטים שתהיה לכל מפלגה לא פחות מזהות חברי הכנסת עצמם. בכל מקרה, לדעתי, שלמה מולה ומירב כהן הם מועמדים לא פחות טובים ממג'אדלה ונינו אבזדזה (גם כן מקדימה) ואפילו הרבה יותר. מירב כהן דרך אגב היא לא פליטת קדימה. היא חברת מועצת העיר ירושלים וממייסדי תנועת "התעוררות בירושלים".
בין המאבקים שהובילה מירב כהן:
המאבק על פתיחת חניון קרתא בשבת, המאהל הירושלמי של המחאה החברתית והמאבק לשינוי תכנית "מחיר למשתכן" לטובת אוכלוסיה עובדת.
דרך אגב, מיקי לוי הוא מועמד ראוי. אתה יכול רק לבוא בטענות ליאיר לפיד ששם אותו במקום ה-11 אחרי מועמדים הרבה פחות רציניים. בכל מקרה, לדעתי לא תראה את מס' 11 ביש עתיד בכנסת, בין אם תצביע ליש עתיד ובין אם לאו. ושוב, בלי קשר לאיכות המועמד, אם הוא מטעם יש עתיד, רוב הסיכויים שתראה אותו חובר לנתניהו במידה ונתניהו ירכיב את הקואליציה.

באמת? אז למה ציפי לא מוכנה להתחייב על זה?

עד עכשיו שלי היחידה שהיה לה האומץ להתחייב שלא תשב בממשלת נתניהו. יותר מזה, העבודה היא המפלגה הגדולה ביותר בגוש השמאל-מרכז, ללבני ולפיד אין בכלל סיכוי להנהיג את המדינה. כל ייהבם הוא להיכנס לממשלת נתניהו ולהינות מכסא עור הצבי ותענוגות השלטון. אחרת איך תסביר שאף אחד מהם לא מוכן להתחייב שלא להיכנס לממשלת נתניהו? ואפילו לא פרץ שטען בכל כלי תקשורת אפשרי שעזב את העבודה והצטרף ללבני רק בגלל ששלי סרבה להתחייב שלא להיכנס לממשלת נתניהו. והנה ערב כשהיתה לו הזדמנות להתחייב כמוה שלא לשבת בממשלת נתניהו, הוא יתחמק בכל דרך אפשרית מלהתחייב לזה וחשף את פרצופו האמיתי.

shaycohen2

New member
פשוט מאוד

לטעון שכל יהבה של לבני זה להנות מכסא עור הצבי זה פשוט שטויות. הרי אם כל רצונה היה לשבת בממשלה היא הייתה יכולה לעשות זאת בקלות בקדנציה הקודמת. היא ויתרה על הצטרפות לקואליציה תוך שהיא סופגת ביקורת קשה על כך. הטענה שלך לא מחוברת למציאות. הסבירות שציפי לבני תצטרף לקואליציה נמוכה אבל לפסול את זה באופן חד משמעי זה גם כן לא הגיוני. יכול לקרות מצב, אמנם בסבירות נמוכה, שאחרי הבחירות, בלחץ אובמה למשל, מחליט נתניהו לחזור לתהליך המדיני בצורה רצינית והוא צריך תמיכה של מפלגה מהמרכז. ישנה אפשרות שתרחיש כזה יצדיק כניסה לקואליציה, בתנאים מסויימים. העמדה של התנועה בעניין זה היא נכונה - הכוונה היא להחליף את נתניהו, אם זה לא יקרה אז הסבירות הגבוהה ביותר היא ישיבה באופוזיציה אבל אין לפסול כניסה לקואליציה בכל מצב. זה טוב בתור תכסיס בחירות אבל זו לא עמדה עניינית.

mmeny

New member
אני מעדיף להצביע למי שעובד בשבילי

וציפי,אם לא תצטרף לקואליציית ביבי, דקה אחרי הבחירות תפרוש לחופשה 4-שנתית עם כל מגוון חבריה הרחב.
אני מעדיף להצביע למישהי שתייצג אותי,תלחם בשבילי ,תעלה הצעות חוק בשבילי וגם תבקר מידי פעם בכנסת בשבילי.
אם זה לא היה ברור,אני מצביע שלי

shaycohen2

New member
הספין החדש

הספין החדש של יש עתיד והעבודה לגבי פרישה של לבני אחרי הבחירות הוא עלבון לאינטליגנציה.
ציפי לבני פרשה מהכנסת פעם אחת, כאשר מופז, בעזרת קבלני הקולות שלו, זכה בפריימריז והשתלט על קדימה בניגוד מוחלט להעדפות של מצביעי קדימה (ולראיה מצבה של קדימה היום בהשוואה לתנועה). זו הבעיתיות של פריימריז במפלגה חדשה יחסית.
היא לא פרשה כאשר ישבה באופוזיציה בזמן ממשלת ברק ולא פרשה כאשר נתניהו קיבל את המנדט להרכיב את הממשלה הנפלאה הנוכחית. היא גם לא תפרוש אחרי הבחירות, בין אם תשב בקואליציה או באופוזיציה.

מוכן לחתום שהיא לא תפרוש שוב?

או תשב לחילופין בממשלת השחיתות האנטי-חברתית של נתניהו? ואל תשכח שלבני היתה אחראית לכל לרוב ההפרטות של נתניהו וניהלה אותן עבורו. כך שאני לא קונה את "לבני החברתית". את הלוקש הזה שתמכור לפראיירים שקונים לוקשים. אני כבר מזמן לא קונה.

shaycohen2

New member
לחתום?

אני לא מוכן לחתום גם על כך שביבי לא יחלק את ירושלים. אני לא חותם על מעשים של אחרים. אני מביע את דעתי.

mmeny

New member
סליחה,במשך 4 שנים היא כמעט לא עשתה כלום

בכנסת היא הייתה החכ"ית שהופיעה הכי מעט ,לא זכור לי הצעת חוק שהיא הציעה ולא משהו משמעותי שהיא עשתה עם 29 החכים שלה.
שלי עם 6 ח"כ עשתה הרבה הרבה יותר בשבילי.
לציפי יש אופי של קואליציה,לא של אופוזיציה

shaycohen2

New member
שלי יחימוביץ כבודה במקומו מונח.

אני לא מטיל ספק בחריצות של שלי יחימוביץ כפרלמנטרית. אני בטוח שתהיה פרלמנטרית חרוצה גם בקדנציה הבאה. את זה אפשר לעשות עם שמונה מנדטים ואפילו פחות. אם זאת, שלי יחימוביץ לא מתאימה להובלת המדינה. אין לה את הנסיון וגם לא השקפה מדינית ברורה המבדילה אותה מהליכוד, למשל. היא מתמקדת בתחום החברתי כלכלי ואני באופן אישי אפילו מסכים איתה על חלק מהדברים (לא כולם) אך מכאן ועד לקבלת המפתחות להובלת המדינה הדרך ארוכה.

Ram Kol

New member
קול לליבני הוא קול מבוזבז

קודם כל, אני חייב לציין למען ההגינות שאני מצביע ליכוד.
אני חושב, בניגוד לכל הדמגוגיה שהליכוד קידם את הכלכלה רבות במהלך משבר עולמי, אני חושב שהליכוד יודע לשמור על האינטרסים הבטחוניים שלנו ואני גם מאמין שאין מישהו אחר שיכול להיות ראש ממשלה היום מלבד בנימין נתניהו.
אני חושב שחשוב לחזק מפלגות גדולות. אם אתה מזדהה עם עמדות השמאל הסוציאליסטי תצביע עבודה, אבל אם את ימין-מרכז חילוני ובעד שוק חופשי עדיף לתת את הקול לליכוד ולחזק את ידי ראש הממשלה על מנת שלא יהיה צריך להיכנע ללחץ מפלגות קטנות וסקטוריאליות.

אם בכל זאת אתה לא מזדהה עם עמדות השמאל הסוציאליסטי שמייצגת שלי - אז אני בהחלט ממליץ להצביע לפיד.
הוא הקול השפוי במרכז. לא ליבני, שלא כיבדה אף החלטת בוחר (לא בפריימריז ולא בבחירות הכלליות).
הסבירות היא גם שלפיד ייכנס לממשלה הבאה ויוכל לייצג עמדות חילוניות וחברתיות בפנים ולכן הקול אליו לא יתבזבז.

shaycohen2

New member
הוא כותב שהוא לא רוצה לחזק את ביבי

ואתה אומר לו להצביע ללפיד כי הוא יצטרף כנראה לקואליציה? אתה בכלל קורא את ההודעות לפני שאתה מכניס את המסרים המוכתבים שלך? ברור שבליכוד מעדיפים שאם כבר קול מסויים לא הולך לימין אז שיילך ללפיד או לפחות לעבודה. פשוט בגלל שזה יקל על ביבי בהרכבת הקואליציה. זו בדיוק הסיבה שמי שרוצה לחזק את גוש המרכז שמאל, המתנגד לביבי ולמדיניות שלו, צריך להצביע לתנועה.
הטענות החוזרות על כך שקול שהולך לאופוזיציה הוא קול מבוזבז מעידות על חוסר הבנה בסיסי בעקרונות הדמוקרטיה. במדינה דמוקרטית, חשובה גם אופוזיציה חזקה. אם אתה לא מסכים עם עמדות השלטון, אתה צריך לשבת באופוזיציה.
ביבי לא יהיה ראש ממשלה חזק, גם אם כל הכנסת תתמוך בו. בדיוק כפי שהוא לא היה חזק כשעמד בראש קואליציית ענק (שגם ככה הייתה הרבה יותר גדולה ממה שקואליציה צריכה להיות. גם זה לא בריא לדמוקרטיה). הוא פשוט לא אדם חזק. הוא נבהל, לחיץ והיסטרי. אני חושב שצריך לעשות כל מאמץ להחליף אותו ולא לחשוב איך לחזק אותו (פחדן יישאר פחדן).

Ram Kol

New member
צריך להצביע למי שיכול להשפיע

הלחץ ניכר אצלך ואצל כל מצביעי התנועה שמתחילים לראות את הבועה מתפוצצת. לאט לאט ליבני תרד בסקרים כי אנשים מבינים שאין שום בשורה מאחורי זגזגנות ללא דרך.
אתה יכול להמשיך לחזור על אותם מסרים ואפילו להדגיש אותם ב- Bold (סלח לי אבל זה פשוט מצחיק), זה לא יהפוך אותם לאמת.

אני טוען שקול לליכוד הוא קול שיחזק את המפלגה האחראית ביותר, המנוסה ביותר, עם הקבלות המוכחות בניהול הכלכלה והבטחון. קול לליכוד יחזק את ראש הממשלה מול מפלגות קטנות וקיצוניות ויאפשר לו לנהל מדיניות של ימין-מרכז-חילוני ולקדם את הנושאים שעל הפרק.

מי שלא מזדהה עם הליכוד, כן, עדיף לו להצביע ליאיר לפיד. הוא היחידי שבאמת מייצג מרכז אמיתי. הוא קורא (יחד עם הליכוד) לשינוי שיטת הממשל ולגיוס חרדים ולשיוויון בנטל.

אין שום סיבה לתמוך בחיבה של ציפי לבני לכסא ולחזק את האגו שלה. האשה כשלה בתור שר חוץ, כשלה בתור יו"ר אופוזיציה פופוליסטית, לא קיבלה את רצון הבוחרים שלה בפריימריז בקדימה (למרות שלא היתה לה בעיה להתמודד) וגיבשה מפלגה בלי שום זהות אידיאולוגית (מצנע ליד שטרן ליד עמיר פרץ). איסוף המועמדים לכנסת לא היה ענייני והתרכז רק באיך להשיג את תקציב מימון המפלגות ע"י התפצלות לא אתית של ח"כים מסיעתם (למרות שאותם ח"כים ביקרו את המהלך הזה כשהעבודה עשו את אותו הדבר). ממש פוליטיקה נקייה...

מעבר לכך, כנראה שלציפי לבני לא תהיה שום השפעה בכנסת הבאה ולכן קול אליה הוא קול מבוזבז...

כמו שציינתי, אני חושב שחשוב לחזק את המפלגות הגדולות והאחראיות. מי שמזדהה עם השמאל הסוציאליסטי שיחזק את שלי. מי שמזדהה עם הימין-מרכז הליברלי שיחזק את הליכוד ומי שבאמת מחשיב עצמו מרכז שיחזק את לפיד.

הרווק1

New member
שים לב

ע"פ הסקרים האחרונים הליכוד ביתנו מקבל בין 33 ל-34 מנדטים

מספר 34 ברשימה הוא מועמד מטעם ישראל ביתנו

ככה שקול לליכוד = קול לליברמן (הלכה למעשה)

לא בטוח שמי ששוקל בין נתניהו ליאיר לפיד או ליבני באמת מעוניין לחזק דווקא את ליברמן

Ram Kol

New member
זה מעבר לרשימת המועמדים

מעבר לאיזה מועמד נכנס, יש חשיבות לגודלה של מפלגת השלטון.
אם הקואליציה תהיה מורכבת ממפלגות קטנות עקב מפלגת שלטון קטנה, אזי כל מפלגה תוכל לפרק את הממשלה אם זו לא תתיישר למדיניותה.
כך יוכלו החרדים לאיים בפירוק הממשלה אם יקודם נושא גיוס החרדים לדוגמא.
ככל שמפלגת השלטון (הליכוד לצורך העניין) תהיה גדולה יותר כך היא תוכל להרכיב ממשלה עם פחות מפלגות ופחות לחץ סקטוריאלי.
לכן אני חושב שאם מישהו מזדהה עם הימין-מרכז-החילוני, כדאי לו להצביע לליכוד כיוון שזו המפלגה הגדולה ביותר והיא תשמור על מדיניות מאוזנת.
כך גם ראש הממשלה יוכל לקדם את הנושאים שעל הפרק.

הרווק1

New member
היא כבר מורכבת ממפלגות קטנות..

הליכוד-וישראל ביתנו אלו הן 2 מפלגות נפרדות שרצות ברשימה אחת

כל אחת בחרה את המועמדים שלה לחוד

ובאתר הרשמי של ישראל ביתנו בכלל לא מזכירים את הרשימה המאוחדת

(חברי הכנסת של ישראל ביתנו לא מחויבים למשמעת סיעתית של הליכוד)

זה חיבור לצורכי הבחירות בלבד, יום לאחר מכן הן 2 מפלגות נפרדות כפי שהיו בכנסת ה-18.

הליכוד נכון להיום מכניס לכנסת 22 חברי כנסת בלבד (וישראל ביתנו 11 או 12 ח"כ כאמור בהודעה הקודמת)

Ram Kol

New member
נכון... אבל אלו 2 מפלגות עם אג'נדה מאוד קרובה

הליכוד וישראל ביתנו הובילו את הממשלה הנוכחית וימשיכו ביחד להוביל גם את הממשלה הבאה.
אני חושב שחברי כנסת מטעם ישראל ביתנו מקדמים נושאים חשובים ביותר כגון: גיוס חרדים, נישואים אזרחיים וכו'.
בסופו של דבר הם חלק מגוש הימין ומהווים בו זרוע חילונית ליברלית.
אני חושב שמאוד חשוב לחזק את המפלגה שהולכת להוביל את הקואליציה (כמובן, רק אם מזדהים עם האג'נדה שלה) על מנת שלא תהיה כנועה ללחץ המפלגות הסקטוריאליות.

למעלה