קופה מהירה

steelight

New member
קופה מהירה

אוקי, כולנו מכירים את הקופות המהירות: עד חמישה, שמונה, עשרה מוצרים, תלוי ברשת ובסניף. השאלה היא כזו: מה זה בדיוק מוצר יחיד? מקובל ששקית מלאה עגבניות היא מוצר יחיד. אבל מה עם רביעיית מעדנים? ואם נגיד שרבעיית מעדנים היא מוצר אחד, האם ארבעה מעדנים נפרדים הם ארבעה מוצרים? האם את כל מספר המעדנים שקניתי יש לחלק בארבע ולעגל (למטה? למעלה?) כדי לקבל אותם ביחידות של מוצרים? שישית מיים היא מוצר אחד. אבל שני בקבוקי מים? זה שליש מוצר? מוצר אחד? שניים? מה עם מבצעי קנה וקבל? רק את אחד המוצרים אני באמת קונה, את השני אני מקבל בחינם. הוא נחשב מוצר שקניתי? אני לא שואל את זה סתם, אני מקפיד (בניגוד לאחרים) להגיע לקופה המהירה רק כשבאמת מותר לי, ומרגיז אותי לראות אנשים שבאים עם עשרים מוצרים לתור המהיר, אבל איך אפשר להגיד להם מילה כשההגדרה ל"מוצר" היא כל כך לא בהירה?

שמש27

New member
אתה לא יכול להגיד מילה, כי זה ישראל

ולא בגלל הגדרה של "מוצר". וגם כי הקופאיות לא מקפידות. אבל אתה צודק 100%
.

gershon17

New member
הנוהג שאני מכיר הוא כזה

מספר המוצרים הוא בעצם מספר השורות שרואים בחשבון. אם הבאת 10 בקבוקי קולה, הקופאית תעשה 10 כפול קולה, ואז זה נחשב מוצר אחד.

steelight

New member
קודם תודה

שנית, לא נראה לי כזה הוגן. מה גם שאותו דבר פועל גם אם קניתי קולה ספרייט ופנטה (כי כולם מוגדרים בקופה אותו דבר) אבל קולה, פפסי ואר-סי לא. קצת מוזר. מצד שני זו הגדרה טובה, אבל לא שמישה. היא טובה כי היא נותנת פיתרון שניתן לבדוק אותו, אבל לא שמישה כי רק אחרי שהאיש כבר עבר בקופה אפשר לבדוק. ואני שואל, למה לא עושים קופה שאחרי המוצר השמיני מסרבת להעביר עוד מוצרים? ככה אני בכלל לא אצטרך לחשוב האם זה שלפני דופק אותי או לא. שוב תודה.

SaidinsTaint

New member
נניח שיעשו

סיימו עם המוצר השמיני, הגיעו לתשיעי ולאחרון בעיה. עכשיו צריך לקרוא לרינה לקופה 87 שתבוא עם המפתח, תבטל את החשבון, ואז יעבירו את הלקוח לקופה אחרת, אולי עם נזיפה והערה לתיק אישי. וככה זה יהיה כל היום

gershon17

New member
למה לא הוגן?

זה די סביר. לא זכור לי שנתקלתי בעגלות מלאות בבקבוקים בקופה. לגבי קופה שעוצרת אוטומטית אחרי 8 מוצרים, גם אני לא מבין למה אין כאלה. יחסוך את כל הויכוחים שיש בקופה כשלפני יש מישהו עם 10 מוצרים (אצלנו מותר 6, לא 8, לכן זה לא לגמרי קטנוני להתווכח עם כאלה...)

לא הגיוני שמספר השורות ...

בגלל שמספר השורות תלוי ברצון, בחריצות וביוזמה של הקופאי. אם הקופאי יקליד 4 כפול מעדן, זאת תהיה שורה אחת ואם הוא יקליד ארבע פעמים מעדן אחד - זה יהיה ארבע שורות. לדעתי נכון להגדיר מוצר אחד כ"כל המוצרים שיש להם אותו קוד" ואז 4 מעדנים שהם אותו מעדן - ייחשבו כמוצר אחד, וככה גם 2 בקבוקי מים. כלומר - כל דבר שהקופאי יכול לעשות בשורה אחת - ייחשב כמוצר אחד, גם אם בפועל זה לא מוצר אחד. ואם רוצים לחסוך את כאב הראש הזה - עושים קניות באמצעות האינטרנט.

be_roo

New member
../images/Emo45.gif בדיוק

אם באתי לקופה עם עגלה מלאה בקבוקי קולה, כל מה שהקופאי צריך לעשות זה להוציא בקבוק בודד, להעבירו בקופה ולהכפיל. אולם מאחר והקופה היא גם מאגר המלאי של החנות, הרי שאם הבאתי עגלה מלאה בקבוקים שונים, על הקופאי להעביר אחד אחד, לפי הקוד השונה, כדי שהמלאי יתעדכן בהתאם. ולא צריך לוותר, אם מישהו עומד בתור עם עגלה מלאה פשוט להכנס לפניו. רובם עושים זאת כי הם יודעים שאף אחד לא יעיר, הם עושים עצמם לא מבינים ולא יודעים, אבל ברגע שמשיהו מעיר הם מתקפלים.

gershon17

New member
לא צריך הגדרה פורמלית

כי זה הרי לא באמת משנה. זו רק קופה בסופר.

למעלה