קושייה גדולה לחברי הפורום בפרשיית משי זהב (ועוד 2 הערות)

קודם כל וידוי קטן: למרות שאינני מאמין לתקשורת, בטח שלא להארץ כאשר ראיתי את המסה של העדויות שיערתי שאין ספק שמדובר בפרשייה מזעזעת, וביכיתי את חילול השם הכרוך בה.
עבר מעט זמן וספק קטן החל מכרסם בי.
לאורך כל הכתבה והידיעות לאחר מכן הובלט שמעשיו של משי זהב ידועים מזה כבר ברחוב החרדי.
עכשיו משי זהב למי שלא יודע הוא סמרטוט אדום לפני העדה החרדית האנטי ציונית.
העדה מתעבת אותו ועושה הכל כדי להכפיש את שמו.
אז איך זה שכולם יודעים שמדובר בעבריין מין מתועב, ואף אחד לא מלשין.?
שנייה לפני שאתם קופצים וצועקים שהעדה לא מכירה במשטרה , אני מודיע שזה לא תירוץ טוב.
אני קצת לא חרדי אבל בכל זאת דתי תורני שיותר מעורה ברחוב החרדי ממכם, והשנאה למשי זהב כה עמוקה עד שאין ספר שהיו מלשינים.
וחוץ מזה לא מדובר בחרדי אחד שיודע, הרי "כולם יודעים" ואז בטוח שיימצאו כמה וכמה שירוצו להלשין.
זו הקושייה שלי והיתי רוצה לשמוע איך מסבירים את הסתירה הזו.
ועוד 2 הערות: א שימו לב שכמעט כל הפרשיות הן בגוף שני.
"חבר שלי הוטרד", "חברה שלי הוטרדה".
ב היחידה שהעיזה להעיד בגילו סיפרה על משהו מאוד מכוער אבל בכלל לא במדרג שמיוחס למשי זהב.
אני אפילו לא משוכנע שיש בסיפור שלה היבט פלילי.
(אם כי מוסרי יש ויש).
אני לא ממהר לזכות ולא ממהר הרשיע.
לצערי הציבור הרחב תולה בכיכר העיר על סמך קטעי עיתונות.
במקרה של משי זהב ייתכן שמדובר באדם מתועב, אבל נראה לי שהרבה מאוד מהסיפורים הם המצאות
:

איציק5111

Well-known member
קודם כל וידוי קטן: למרות שאינני מאמין לתקשורת, בטח שלא להארץ כאשר ראיתי את המסה של העדויות שיערתי שאין ספק שמדובר בפרשייה מזעזעת, וביכיתי את חילול השם הכרוך בה.
לאורך כל הכתבה והידיעות לאחר מכן הובלט שמעשיו של משי זהב ידועים מזה כבר ברחוב החרדי.
שנייה לפני שאתם קופצים וצועקים שהעדה לא מכירה במשטרה , אני מודיע שזה לא תירוץ טוב.
אני קצת לא חרדי אבל בכל זאת דתי תורני שיותר מעורה ברחוב החרדי ממכם, והשנאה למשי זהב כה עמוקה עד שאין ספר שהיו מלשינים.
וחוץ מזה לא מדובר בחרדי אחד שיודע, הרי "כולם יודעים" ואז בטוח שיימצאו כמה וכמה שירוצו להלשין.
ב היחידה שהעיזה להעיד בגילו סיפרה על משהו מאוד מכוער אבל בכלל לא במדרג שמיוחס למשי זהב.
(אם כי מוסרי יש ויש).
במקרה של משי זהב ייתכן שמדובר באדם מתועב, אבל נראה לי שהרבה מאוד מהסיפורים הם המצאות
:
נראה שהם שמרו את זה בסוד עד שפיתחו אליו שינאה בגלל קירבתו לציונים.

כל עוד היה חלק מהם ואנטי ציוני שמרו את זה בשקט במגזר

אין לי כלום נגדו והדמות שלו עד המקרה המזעזע הזה היתה חיובית

Harrington

Well-known member
מנהל
על אף שזה לא הנושא שלך לא יכול שלא להגיב על זה. כל מי שאי-פעם בחייו נחשף לענייני תקשורת מבפנים, יודע בוודאות מוחלטת כמה דברים. ראשית בהחלט יש דבר כזה שנקרא 'עשן ללא אש'. שנית כמות הראיות/עדויות שמוזכרות בנושא מסוים ממש לא מחייבת שהנושא הנטען נכון ומדויק.
אגב, לענ"ד כל אדם נחשף לדברים כאלה גם בלי קשר לתקשורת, אבל זה כבר עניין אחר.
יש לכך מספר הסברים אפשריים.
ראשית אי-ההכרה במשטרה, לא רק שהתייחסת לעניין אבל זה כלל לא טיעון. כל תתי המגזרים במגזר החרדי בהחלט יודעות לפנות למשטרה בשעת הצורך. התשקורת מוכרת לנו את התירוץ הזה רק כדי שתוכל לתקוף אותו, אבל בתכל'ס כלל לא מדובר בתירוץ ענייני.

עם זאת, יש הסברים אפשריים נוספים. כך למשל התנגדות עקרונית במגזר להפנות מקרים כאלו למשטרה, מאחר וזה בדרך כלל פוגע (גם) בקורבנות העבירה ולעתים באופן כזה שלא ניתן לתיקון לאחר מכן. שנית יתכן שהיה ידוע על מעשים בהסכמה ובמקרה כזה, מי שלא בקי בחוק ולא יודע שגם הסכמה היא לא תמיד כשמה, כלל לא יידע שמדובר בעבירה פלילית וממילא אין כל עניין לדווח למשטרה משהו. שלישית יש לדעת ויש לדעת. שמועה היא לא משהו שרצים איתה למשטרה. רביעית, האמירה ש'כולם ידעו' היא כמובן אמירה בעלמא. נחמדה על הנייר אבל חסרת משמעות כלשהי במציאות. אפשר לחשוב שכאשר אדם עושה מעשים כאלו דרך קבע (וע"פ הפרסומים זה היה עיקר עיסוקו, 24/7, עם נשים, גברים, ילדים, ילדות, חיות ומה שביניהם), אזי נהג אישי או עוזר קרוב למשל, אכן יידעו על כך. וגם זה בערבון מוגבל. אבל שאר העולם החרדי? למה שיידע מעבר לרמת השמועה? עם כל הכבוד למשי זהב ויש כבוד, גם אם הוא אכן עשה את מה שנטען עם גברים+נשים+ילדים+ילדות+חיות, הוא בוודאי לא עשה זאת עם כל חברי המגזר. גם לא עם מחציתם. מה שנשאר לנו זה נהג אישי (שכנראה אין לו בכלל) ועוזר אישי (ספק אם יש לו) ולגביהם אפשר בהחלט לומר שנאמנותם לבוס או לאדם שהם מוקירים ומעריכים, גברה על מחשבה להתקשר למשטרה.

כל הנ"ל, רשימה חלקית בלבד. עם קצת מאמץ אפשר למצוא מן הסתם בקלות רבה אפשרויות נוספות להסברים פוטנציאליים נוספים.
חלק מתחלואי הדור.

jackie111

Well-known member
(אם כי מוסרי יש ויש).
:
גם אני המום מהסיפור הזה. מדובר בארועים שנמשכים 40 שנה.
ארבעים שנה. ובהם היו מאות פגיעות מיניות בעשרות אנשים.

למה הנפגעים ובני משפחותיהם לא מתלוננים במשטרה?
במקרה כזה זו מצווה להתלונן כי מצילים נפגעים נוספים.
למה שום דבר לא הודלף לעמותות צדקה או לתקשורת?
פתאום כאילו הוסר סכר מעל אגם מים גדול ויש שיטפון
של ארועים.

אני מאשים את המערכת החרדית שמסתירה גם היום מקרים
דומים. אני משוכנע שזה לא עבריין המין היחידי בשטח.

רוב הזמן נח

Well-known member
גם אני המום מהסיפור הזה. מדובר בארועים שנמשכים 40 שנה.
ארבעים שנה. ובהם היו מאות פגיעות מיניות בעשרות אנשים.

למה הנפגעים ובני משפחותיהם לא מתלוננים במשטרה?
במקרה כזה זו מצווה להתלונן כי מצילים נפגעים נוספים.
למה שום דבר לא הודלף לעמותות צדקה או לתקשורת?
פתאום כאילו הוסר סכר מעל אגם מים גדול ויש שיטפון
של ארועים.

אני מאשים את המערכת החרדית שמסתירה גם היום מקרים
דומים. אני משוכנע שזה לא עבריין המין היחידי בשטח.
כי בפעם הקודמת שמישהי שלחה מכתב למשטרה עניין אותה מי הפיץ אותו ולא מה שנחשף בו.

AVIKO13

Well-known member
(אם כי מוסרי יש ויש).
:
אולי שנאו אותו אבל בכ"ז בחרו לכבס את הכביסה המלוכלכת בבית ולא לערב את "הרשעים הצייוינים הארורים"
ברגע שאמר מה שאמר בזמן הקורונה כנגד המגזר והוכרז כמועמד לפרס ישראל
כבר לא יכלו עוד לשתוק.

חוץ מזה שייתכן והעיתוי מוכתב ע"י עיתון הארץ עצמו, זאת אומרת,
היתה להם מנייה ששמה "עדויות נגד משי זהב" אבל חיכו עד שערך המנייה יעלה
וכשערך המנייה הגיע למכסימום עם המועמדות לפרס ישראל, מימשו את המנייה.

סמוכני ובטוחני שייתכן ויש להם כרגע עדויות מפלילות של תחקיר על ח"כ פלוני
אלא שעתה אין טעם לפרסם. מחכים שיעלה מעלה מעלה ואז יפרסמו.

אור גינאל

Well-known member
עוד מעט פסח,
אתה בהחלט יכול להוסיף גם את הקושיה הזאת ל'מה נשתנה'.

רוב הזמן נח

Well-known member
יש כל כך הרבה תלונות נגדו שברור שהאיש לא בסדר. וברור שהוא התעלל באנשים חלשים שפחדו להתלונן נגדו. גם בגלל שאיים עליהם.

Harrington

Well-known member
מנהל
יש כל כך הרבה תלונות נגדו שברור שהאיש לא בסדר.
זה יהיה "ברור" לאחר שהדברים ייחקרו ויתבררו באופן חד-משמעי וודאי כנכונים. עד אז? גם אם תהיינה מליון וחצי תלונות, שום דבר כזה לא יהיה "ברור".
וברור שהוא התעלל באנשים חלשים שפחדו להתלונן נגדו. גם בגלל שאיים עליהם.
כנ"ל.

איציק5111

Well-known member
זה יהיה "ברור" לאחר שהדברים ייחקרו ויתבררו באופן חד-משמעי וודאי כנכונים. עד אז? גם אם תהיינה מליון וחצי תלונות, שום דבר כזה לא יהיה "ברור".

כנ"ל.
אתה כל הזמן מתחכם,חוץ מזה אתה תומך בבנט ושקד אז אין לך מה להטיף מוסר.

תיתבייש

Harrington

Well-known member
מנהל
אתה כל הזמן מתחכם
עם נבל תתנבל...
חוץ מזה אתה תומך בבנט ושקד
ואללה? מעניין לשמוע. למדתי משהו חדש על עצמי.
אז אין לך מה להטיף מוסר.
מוסר מה קשור כאן לעניין? אני בס"ה מגיב לדברי הבל ושטות בזויים באופן הראוי להם. והרי זאת כל מטרת הפרובוקציה, אז מה לך כי תלין?
אהה... חשבתי על זה, אבל לא ממש מתחשק לי. עמך הסליחה.

איציק5111

Well-known member
עם נבל תתנבל...

ואללה? מעניין לשמוע. למדתי משהו חדש על עצמי.

מוסר מה קשור כאן לעניין? אני בס"ה מגיב לדברי הבל ושטות בזויים באופן הראוי להם. והרי זאת כל מטרת הפרובוקציה, אז מה לך כי תלין?

אהה... חשבתי על זה, אבל לא ממש מתחשק לי. עמך הסליחה.
הכל בצחוק אני נהנה להתגרה בך.

וכן אני לא סובל את בנט ושקד

Harrington

Well-known member
מנהל
הכל בצחוק אני נהנה להתגרה בך.
מה החידוש? כבר מהתגובה הראשונה ציינתי שברור לכו"ע שלא מדובר אלא בפרובוקציה בגרוש.
הבעיה היא, שאתה אולי נהנה להתגרות, אבל ברמה שבה אתה עושה זאת לא נראה לי שיש אדם (ובוודאי שלא אני) שבאמת מתגרה.
וכן אני לא סובל את בנט ושקד
זכותך. הפער בין זה למה שכתבת למעלה, אדיר כמובן.

למעלה