קושי עם אבנים, מה דעתכם?

קושי עם אבנים, מה דעתכם?

שלום!
לא מזמן זכיתי להכיר את תחום האבנים, והחלטתי (לאחר התלבטויות רבות, כהרגלי) לנסות. החלטתי ללכת לפי האינטואיציה: לבחור אבן שנראית לי, מבלי להכיר קודם את סגולותיה, ואף לא את שמה. אלא שהאבנים לא עשו לי כ"כ טוב. האבן הראשונה שקניתי היתה פיריט: שמתי אותה בחדר, אבל הרגשתי שהיא מכבידה עלי, וחשתי הקלה רק לאחר שהונחה במקום אחר בבית. לאחר מכן קניתי טורמלין: לאחר שטיהרתי אותה, הרגשתי רע, פשוט הרגשתי שינוי לרעה. התלבטתי מה לעשות, והחלטתי לזרוק אותה (
אפילו שלא עלתה יקר, זה מאד ציער אותי, אבל כך ראיתי לנכון). הבאה בתור, היתה אמטיסט, שאותה קיבלתי מאחותי: הנחתי את האבן בארון, ואמרתי לעצמי, שמדי פעם אתבונן בה, אשים אותה בכיס, וכו'. גם הפעם, הרגשתי אי נוחות, והעדפתי לשים אותה מחוץ לחדרי, כך שלא תהיה לידי. למרות כל זאת, החלטתי לנסות עוד אבן, שמצאה חן בעיני, או שחשבתי שהיא מוצאת חן בעיניי. האבן היא דורמולייט: זמן קצר, לאחר שהנחתי אותה בתיק שלי, הרגשתי כאבים, והעדפתי, לשים גם אותה במקום אחר, לא בין חפציי. יש לציין, שבזמן בחירת האבנים די התלבטתי, וכשבחרתי את האבן, לא הרגשתי איזו שמחה או משהו כזה. גם לא היה לגמרי ברור לי מה מנחה אותי. זה היה בולט בעיקר עם הטורמלין, שלא מצאה חן בעיניי, ובכל זאת קניתי אותה. אפשר לומר שכל האבנים "זכו" ליחס אמביוולנטי, רגשות מעורבים. בנוסף יש לציין, שחוץ מאי נוחות או הרגשה רעה ומכבידה, חשתי גם תחושות נוספות, שבאמת תואמות את הסגולות של האבנים, ובאמת, לאחר הקנייה, כשבדקתי מה התכונות המיוחדות לכל אבן, כל האבנים היו כאלה שהיו אמורות לענות על הצרכים שלי, ואפילו על צרכים מרכזיים. עד כאן "הסיפור". והשאלות שלי הן: א. האם כשאדם בוחר אבן לפי הרגש, גם אז עלול להיות סיכון (שהרי הבנתי, שאדם בוחר את האבנים, באופן לא מודע, לפי צרכיו, ואם כך, הן לא אמורות להזיק?) ב. האם ייתכן שבחירת האבנים שלי נעשית מתוך דפוס חשיבה שלילי ורגשות שליליים, שלמרבה הצער מאפיינים אותי, ולכן האבנים לא עשו לי טוב? ג. איך בוחרים אבן, כשלא מסוגלים לבחור? כשלא מרגישים שום אינטואיציה?? (זו בעיה כללית אצלי, ולא רק בקשר לאבנים). ד. מה עוד אפשר לעשות: האם לנסות ולהחזיר את האבנים לחדרי? האם לשלב אותן באיזה אופן, למשל שיווצר איזון? האם להמשיך ולנסות אבנים אחרות, ואם כן, על איזו אבן אתם ממליצים? בקיצור, מה דעתכם? שבת שלום

תיקון טעות. האבן הרביעית

היא דיומורטירייט, ולא כפי שכתבתי. וכן קיבלתי אבן נוספת, אבן אהבה.

תודה רבה לכולכם

נתתם לי כמה כיווני חשיבה. נראה לי שאני צריך ללמוד קצת יותר על עצמי ו/או על האבנים.

נסה אבנים אחרות, עכשיו או בשלב מאוחר יותר...

עקרונית, אין סיכון בעבודה עם אבנים, מאחר שההשפעה שלהן היא לרוב מתונה, לעתים כמעט בלתי-מורגשת בטווח המיידי. האם יתכן, שגורם נוסף השפיע על הרגשתך בזמן שהתקרבת לאבנים האלו? יכול להיות, שקיימת אצלך רגישות יוצאת-דופן לאבנים שהזכרת או למינרלים בכלל (אני טרם נתקלתי בזה, אבל זה אפשרי ולגיטימי). איך אתה מרגיש כשאתה יושב על סלע בחוץ? האם התחושות שתיארת קיימות גם עם אבנים שניתן למצוא בקלות בטבע? האם ניסית לחוש מינרלים אורגניים, כמו צדפים (שמקורם מן החי, אבל איסוף צדפים שאף אחד כבר לא גר בהם, לא פוגע באף אחד) או ענבר (שהוא שרף עצים עתיק)? התשובות הספציפיות לשאלותיך: א. אין שום סיכון בהחזקת אבנים, במקרה הגרוע, יכולה להיות אי-התאמה, שתגרום לתחושה של אי-נוחות (דבר שיתבטא באופנים שונים אצל אנשים שונים). ב. רגשות, בעיקר אם הם שליליים, עלולים לערפל במידה מסויימת את המחשבה הבהירה ו/או את האינטואיציה. זו תכונה אנושית מוכרת ומאוד נפוצה. זה יכול גם לשבש את הבחירות שאנחנו עושים, לא רק כשמדובר באבנים. ג. אין כללים לבחירת אבן או אבנים, הכל לגיטימי. אפשר לבחור אינטואיטיבית, אפשר לקרוא על תכונות האבנים ולבחור על-פי הנתונים האלה, אפשר לבחור לפי הצבע, המרקם, הצורה, הגודל וכיו"ב. בכל מקרה, מומלץ להחזיק את האבן, לפני שמחליטים לקנות אותה, ביד שמאל (שנחשבת ליד המקבלת. אצל שמאליים, יד ימין היא המקבלת) ולנסות לחוש אותה, בלי שום קווים מנחים שקשורים להיגיון. ד. אין שום סיבה להילחם בתחושות שלך, כיוון שהן לגיטימיות. אם אבן מסויימת גורמת לך להרגשה לא טובה, אין שום סיבה להחזיק אותה קרובה אליך. אתה יכול להחזיק אותה במקום רחוק ממך ולנסות אותה בהזדמנות אחרת, כשתראה לנכון. אפשרות אחרת היא לתת אותה למישהו אחר, שאולי יתחבר אליה יותר. במידה שתחליט לוותר על האבן ולא למסור אותה למישהו אחר, תוכל פשוט להחזיר אותה לטבע (לקבור אותה באדמה או להניח אותה על האדמה. אפשר גם להניח אותה בתוך עציץ עם צמח) -- אין שום סיבה לזרוק אותה לפח האשפה, אבן היא מינרל טבעי. תמיד תוכל לנסות אבנים נוספות. המשיכה לאבנים מסויימות יכולה להשתנות בין תקופות זמן, בהתאם לצרכים המשתנים. נסה להתחבר למינרלים אורגניים, כפי שהזכרתי לעיל: צדפים לסוגיהם השונים (אם-הפנינה - Mother of Pearl, אבאלון - Abalone וכו') -- הם מאוד עדינים ונעימים אנרגטית, ו/או ענבר - Amber (חשוב לטהר ענבר לעתים קרובות, זהו מינרל רך יחסית ובעל נטיה לספוג אנרגיות שליליות. אפשר לטהר ע"י שטיפה במים זורמים). אבן מומלצת נוספת, מאוד עדינה, מרגיעה ומתאימה, בין היתר, להתחלות ולליווי תהליכים, היא מונסטון (Moonstone). בהצלחה
. שבת שלום.

RainBird

New member
תשובות א. כן. יש אבנים שיכולות להזיק בכמות רבה מידי. הן יכולות להזיק. לרוב הן לא. יש יהלומים מקוללים, ואבני חן שמכילות מזל רע. לאבן יש זיכרון פנימי-הן יכולות לקבע מהות שלילית שהייתה עימם במגע. זו הסיבה שיש צורך בטיהור ולעיתים אפילו וויתור על האבן השלילית. ב. ייתכן. נא להשאיר ראש פתוח. טיהרת את האבנים לפני השימוש? ג. לא בוחרים. משחררים ומנסים ביום אחר. ד. אני מציע תנועה. האבן מרגישה טוב במקום מסויים? סבבה. מחר מקום אחר, מדוע לא? אין לי המלצות חוץ מאולי לטהר.

יו ../images/Emo12.gif יהלומים מקוללים?

הסבר נמק פרט והדגם ווקשה
ואם אתה כבר בשוונג, תוסיף גם את הקטע לגבי אבני חן שמכילות מזל רע....
שאני לוקחת טרמפ על אופציה ללמוד משו דנדש אני לא פוסחת

RainBird

New member
יהלום הופ המפורסם יהלום כחול ענקי, שכרגע נתרם למוזיאון עבר רשימה שלמה של אנשים שלהם הזיק, הביא מזל רע ופגע בהם. וברשימה גם מארי אנטואנט מופיעה. אין אבן ספציפית שמביאה מזל רע או פוגעת. אני מאמין שהכל תלוי באינטראקציה של אדם/חפץ. במה זה תלוי? בדרך שבה החפץ הגיע לרשות האדם לדוגמא. אם סבתא מתה בצורה נוראית מסרטן, והבת שלה עונדת תכשיט שהסבתא הורישה לא מטוהר, חלק מהאנרגיות הללו בוודאי יעברו מהסבתא לבת. וכו' וכו'. זה לא חייב להיות גביש.

aquamarine1202

New member
ואולי... הן התחילו לעשות איתך תהליך של שינוי

אחד הדברים המופלאים בקריסטלים שהם תומכים בתהליכים של שינוי. בד"כ תהליכים של שינוי דפוסים הם כואבים, לא נעימים וכו'... כי זה לצאת "מאיזור הנוחות" שלנו. ואז לעיתים הנטיה להגיד - " זה כואב, זה לא טוב , נשאר במה שאנו מכירים" יכול להיות, שזה מה שקרה איתך ועם הקריסטלים. מצטרפת לדעתו של RainBird - לחזור על התהליך איתן. לטהר (יש גשם היום וזה נהדר), להטעין בשמש וירח. ואז ללכת איתן - אפשר להקציב זמן - שעה ביום. אפשר לעשות איתן מדיטציה. אפשר בהדרגתיות.... שבת שלום

לכל אחד יש את הדרך שלו לבחור

קרו לי כבר לא מעט פעמים שנכנסתי למקום ומרוב מחשבות כן או לא יצאתי כלעומת שבאתי בלי לקחת כלום.... קרו לי גם מקרים שבאתי עם רשימת קניות מוכנה מראש, ולא אהבתי כי לא הרגיש לי נכון או טוב.... אני מאמינה שהקריסטלים מדברים איתנו ומספרים לנו איפה הכי טוב להם להיות, או אם הם טובים לנו או לא. כמו שאקווה אמרה, יכול מאוד להיות שהקריסטלים התחילו לפעול, וההרגשה שהועברה אליך היתה לא נוחה או מוזרה ואולי עדיין לא הגיע הזמן.... וואלה לו'ידעת, אבל לא מרגיש לי "בסדר" ללכת על "בכוח" להחזיר לחדר אם הרגיש לך לא טוב שם.... אם אתה מודע לדפוס חשיבה שלילי, אולי תנסה טורמלין שחור? או אוניקס? ואם כבר אנחנו פה.... למה קריסטלים בכלל? ואולי אתה צריך לעשות איזון הילינג קודם? (אני סתם זורקת השערות לחלל האויר)

פגית

New member
קצת עזרה

כאחת שחיה לצד אבנים המון שנים, מגיל צעיר יחסית, כשאני נכנסת לחנות המוכרת אבנים אני מסתובבת, נוגעת, מריחה, בוחרת באופן ספציפי אבן אחת או כמה מתוך אותה ערמה של קריסטלים, האם הצורה מעניינת אותי, הצבע, המרקם, וכו..אני לרוב "מתאהבת" באבנים שאני רוכשת, גם אם אחרכך הן יוכנסו לקופסא ולא אגע בהן המון זמן, באותו רגע קסום של חיבור באמת התחברתי.. יש לי את האבנים "שלי" שכל פעם כשאני עוברת על ידן בחנות אני מחייכת חיוך ענק, סביר שלא ארכוש אחת נוספת, כי בבית יש אוסף, אבל זה רק אומר לך שבסוף תמצאי את החיבור המתאים לך.. אצלי זה מגיע בתקופות, יש שנים שאיני רוכשת אף אבן חדשה ויש תקופות שזה נרכש בקבוצות, הקבוצה האחרונה שנרכשה, נרכשה לפני כשנה בערך.. אני מאבדת אבנים לעיתים, זה מסמל אצלי שזהו, נפרדה דרכנו, האם היא תחזור לחיי? לא יודעת, האם בדיוק האבן הזו תחזור או אחת אחרת, אי אפשר לדעת.. לא צריך להרגיש רע אם את לא מתחברת לאבנים שקנית, תעבירי הלאה, תזרקי, תתמני בחול, הכל הולך.. יכול להיות שדווקא רגשות שלילים וזה שאת חושבת שהאבן לא מתאמיה לך, לפי התכונות הכתובות שלה, תעשה בדיוק הפוך ותפעל על רבדים שאינך מכירה עדיין בעצמך, את יכולה לבחור על פי התכונות שלהן, על פי רגש, על פי צבע, מרקם..עוד משהו שיכול לעזור לך, להיכנס לחנות ולעצום את העיניים, להקשיב לרעש, לעבור על האבנים בעיניים עצומות, אולי יעזור,לדעתי אל תכפי על עצמך, תתני לזמן לעשות את שלו, זה תהליך ארוך, קסום ומיוחד שפותח עולם מדהים... יובל-שחזרה לאבנים שלה לפני בערך חודש(תמיד היו עלי, אבל שיניתי את המערך וגיליתי דברים חדשים..)

למעלה