קושי רגשי, חוסר בטחון..

אתינב

New member
קושי רגשי, חוסר בטחון..

שלום יש לי בן מקסים וחכם בן 5 וחצי. הוא מתקשה במעברים ובמצבים חדשים ונמנע מללכת לבד לחברים אחה"צ ( מלבד שני חברים ספציפיים). אוהב לשחק עם חברים אצלנו בבית ובגן השעשועים. לעומת זאת בזמן האחרון מבקש לעשות כל מיני דברים לבד כמו ללכת לטייל לבד או ללכת למכולת לבד. אני מנסה לאפשר לו פעילויות שנראות לי סבירות ולא מסוכנות. אנחנו נמצאים בטיפול אצל מרפאה בעיסוק שמאד קידמה אותו והיא המליצה על טיפול רגשי כלשהו על מנת לחזק אותו. אני מתלבטת בין רכיבה טיפולית להדרכה הורית. מה אתן אומרות? מה היתרונות והחסרונות של כל דרך טיפול? תודה אתי

הדרכת הורים וטיפול רגשי

אמא יקרה, טיפול רגשי והדרכת הורים בד" כ משלימים האחד את השני ומטרתם לתת הן לילד והן להוריו מענה מקצועי וכלים להתמודדות. הטיפול הרגשי ממוקד בילד ומטרתו (במקרה זה דרך המפגש עם הסוס או לחילופין דרך טיפול באומנויות כמו מוסיקה, דרמה ואומנות פלסטית) לאפשר לילד לחקור מגוון רחב של רגשות, יחסים, התנהגויות ודרכי התמודדות לצד חיזוק הביטחון והדימוי העצמי. העבודה נעשית תוך התמקדות בהעצמתו הרגשית של הילד ומאפשרת פיתוח ערוצי תקשורת פנימיים ובינאישיים במסגרת מוגנת, תומכת, מעשירה ומהנה. הדרכת ההורים ממוקדת בהורה ומטרתה ללוות את ההורה לצד הטיפול בילד, לשקף את התהליך שהילד עובר ולתת להורה כלים להתמודדות בחיי היום יום במפגש שלו עם הילד. במידה ובמסגרת הרכיבה הטיפולית לא תינתן לכם ההורים הדרכה אשמח להמליץ על פסיכולוגית באזור מגוריכם. בהצלחה

אתינב

New member
אשמח להמלצה על פסיכולוג/ עובד סוציא

אשמח לקבל המלצה על מטפל/ת טוב באזור מודיעין תודה...

למעלה