קזבלן וקונילמל:)

אשדודיה

New member
קזבלן וקונילמל:)

הסרטים של פעם, המחזמרים והנשים הצנועות, זה לא הסרטים של היום שהצנזורה יפה להם:) אח איפה איפה הן... מה אתם אומרים איכות הסרטים של היום עולה או יורדת בקנה מידה של הסרטים של פעם? קרן:)

אלמרה

New member
את בטוחה שהיו אלה נשים צנועות שם?

הערב הייתי פעם ראשונה בחיי במסיבת אירוסין של דוסים ושם ראיתי נשים חסודות וצנועות... הבנות רקדו לבדן והבנים פזזו במעגלים.... לחוד. החתן נראה היה כל כך ביישן והכלה? מתוקהההההה הוזהרתי שלא לתת לה יד... היום? איכות הסרטים עולה ביחס ישר לעלויות ההפקה ולירידת הבגדים... בלי ספק. קו..קו..קוקו..קונילמל? וואלה היה חביב.... אהבתי את הגימ... גימ...גימגו...גימגום שלו... את קזבלן לא הלכתי לראות כנראה מתוך כעס על כי אז בזמנו, היה עדיין צורך בסרט כדי למחות נגד האפליה העדתית. רציתי אז למחוק את ההבדלים ואני הרי חצוי... אבל לא מבין גדול בסרטים בכל מקרה.

Gilliana

New member
ללא כל ספק - הסרטים של פעם

ולפי דעתי תקופת הזוהר של הקולנוע (לא הישראלי) היתה בשנות ה-80 וה-90. לגבי סרטים ישראלים - אל תמהרי לקבוע שהנשים היו צנועות. את "מציצים" ראית? זהו לדעתי הסרט הישראלי הקלאסי והוא נעשה כידוע ב-6.6.72

סרטי איכות

היום אולי יש מגוון רב יותר של סרטים, אך לעניות דעתי הם לא בהכרח איכותיים. אני אישית אוהב את הסרטים של אפריים קישון כמו למשל: סלאח שבתי, תעלת בלאומליך והשוטר אזולאי. יש בהם איזשהו רעיון, רואים שהושקעה בהם מחשבה והעיקר משתתפים בהם שחקנים מהשורה הראשונה כמו: חיים טופול, בומבה צור ושייקה אופיר. מהסרטים האחרונים אהבתי את "חתונה מאוחרת" עם מוני מושונוב "הגרוזיני" והרבה פחות את "סוף העולם שמאלה" שלא מצאתי בו הרבה עניין. עוד סרט שאהבתי בזמנו הוא "שחור" עם גילה אלמגור. סרט שמכניס אותנו להווי מיוחד של אמונות עמוקות שחלקנו לפחות לא מכיר. וגילה אלמגור כבר אמרתי? שחקנית משכמה ומעלה שמשתייכת ובצדק לקדמת הקולנוע הישראלי. עוד סרט ששמעתי עליו הרבה הוא "אושפיזין" שבעוונותי עדיין לא ראיתי וארצה לראות. אז כפי ששמתם לב אני מתחבר יותר לסרטים אותנטיים על מנהגים ועדות שונות. ומה עוד? חופשה נעימה לאלמרה. מגיע לו להתרענן קצת מאיתנו.

s h o o s h a

New member
פעם והיום

חושבת שהסצינות שראינו בחלק מהסרטים הישראלים היו נועזים ביותר בתקופתם. ולומר אחרת זה להיתמם. "אסקימו לימון" (סטלה? זוכרים?) "דיזינגוף 99" (אפילו גלי עטרי התפשטה) "בובה" (חני נחמיאס) לכל תקופה הסרטים שלה. "חלף עם הרוח"- כמה תעוזה ותשוקה היתה בנשיקה הלוהטת של סקרלט אוהרה ורט בטלר. נכון להיום ישנם סרטים איכותיים ויש גם כאלו שלא. כמו פעם. "חומות של תקווה" (לא ממש חדש, ובכל זאת) "החוש השישי" "החטא השביעי" "פיתוי"- סרט עם סצינות נועזות מאין כמותן ועדין, הסרט ענק. ו"אשה יפה" (עם ריצ'ארד גיר. וכל מילה נוספת מיותרת) אז לדעתי אמירה כמו "...הסרטים של היום שהצנזורה יפה להם..." לא ממש במקומה. כל אחד פונה אל מה שמדבר אליו. ומה שיכול להיחשב איכותי בעיני אחד יכול להיחשב אחרת בעיני אחר.

אשדודיה

New member
צודקת שושה...

כנראה שגם הנועזות השתדרגה בהתאם לזמן ולרוח התקופה...פעם נשיקה זה היה שיא ה...היום זה אפילו לא משחק מקדים... :)ערב טוב קרן:)

למעלה