קטע שיחה...

I s t a r

New member
קטע שיחה...

ראשית אומר שאני מוצאת יותר ויותר כמה השלמות העצמית והחיבור לעצמי מתבטאים כנראה באיזו הקרנה כוללת וכמה זה משפיע על תגובות אנשים מסביב. בנוסף, אולי יש איזה שינוי בכל זאת בישראל? אני מוצאת בשהותי הקצרה שהאנשים שכן העלו את נושא הילדים ושמעו את תגובתי היו הרבה יותר מקבלים מפעם, משהו בסגנון של "טוב, כל אחד ומה שעושה לו טוב" ולמרות שזה באם עם יציאות קצת מצחיקות כמו "יש כאלה שחיים בשביל עצמם וש כאלה בשביל הילדים " בד בד עם משפט כמו " אנחנו משועבדים לעבודה, יש ילדים ויש דרישות ואני לא מגיע הביתה לפני 10 בלילה". אבל בגדול אני מוצאת שייתכן והשילוב של המקום הפנימי שאת בא ממנו יחד עם בכל זאת איזושהי התקדמות ומודעות לכך שיש דבר כזה לא לרצות ילדים. השיחה הכי "קיצונית" אירעה היום עם אישה מסוימת שאחרי שהבינה שאין מולה אישה ש"עדיין לא אמא, אלא שה"לא" הוא קבוע ורציף וקיים , עברה את כל השלבים החל מלהזהיר שכדאי לחשוב שנית דרך אמירות כמו "הייתה לך אולי טראומה בילדות" וכלה ב"פשוט את מרגישה שלא מתאים לך"? איכשהו, קשה לי להסביר אבל לא ראיתי רוע או אכזריות בדבריה אלא באמת הצעות ממקום אישי שלה שכן חייה ללא ילדים באמת חסרי משמעות מבחינתה והיא מנסה מתוך אמונתה להזהיר אחרים שזה עלול לקרות גם להם. חלק מהשיחה במנותק מהקונקסט: "איזה מזל שהכלה שלי לעתיד לא כזאת"... אני :" למה? ממילא הכי חשוב שבנך יהיה מאושר איתה, לא?" " איזה אושר? אין אושר כזה אצלי!!! אין מצב!! בשום פנים ואופן"! אני:" אבל מה איתו? מה עם אושרו"? "אין אושר!!! אני אהיה סבתא, אין מצב, אין מצב בעולם שאני לא אהיה סבתא ממנו!! לא קיים!! על גופתי המתה"!!! אני:" יואו, מסכן...איזה פחד" " כן!! ככה !! אצלי אין דבר כזה, בחיים לא! מצידי שתעשה תינוק ותיתן לי אותו ואני אגדל אבל אין מצב שלא יהיה יל נכד, אין, הייתי זורקת אותה לכל הרוחות ולא מעניין שומדבר!! שומדבר!!" האמירות שלה היו טעונות כל כך, נאמרו בצעקות ובהרמת קול ואני לעומת זאת ממש לא לקחתי את זה באופן שלילי, יותר חשתי תדהמה וחמלה לראות כמה זעם וכעס וחוסר קשב ועוד יותר כמה אגואיזם צרוף יש באמירות הללו "אני אהיה סבתא ולא מעניין אותי אושרו של בני!!!" לא נעלבתי ולא כעסתי, הסברתי את התחושה שיל מול עצמי והיא בסך הכל קיבלה את זה, רק כשזה נגע לפחדים שלה ..לא יכולתי שלא להיבהל למראה העוצמה הזו של התגובה השוללת מבנה אהובה את בחירתו - לו היתה כזו. בסופו של דבר איחלה לי את כל האושר בעולם ושאעשה רק מה שטוב לי ומתאים לי ושיהיה לי רק טוב ואיחלתי לה בדיוק אותו דבר ובאמת מכל הלב התכוונתי לכך. מה שכן, זו הייתה הצצה לעולם שכבר כ"כ מזמן לא נתקלתי בו ושבאמת יכול להיות מבהיל מאוד למי שחי בתוכו.

זה די מדהים

איך אנשים מסוגלים להתיחס לדברים יחסית בשוויון נפש, עד שזה מגיע "אליהם הביתה"... וכן, אני חושבת שיש שינוי מסויים במדינה שלנו גם בנושא הזה בשנים האחרונות. אני תוהה לפעמים מה חלקו של הפורום הזה בשינוי הזה. האם השינוי היה קורה גם ללא הפורום? ואולי בכלל הפורום הוא תוצאה של השינוי הזה ולא להיפך?
שאלות פילוסופיות לשעת לילה

I s t a r

New member
זו שאלה טובה

או יותר נכון, שאלות. אין לי מושג, אני מאמינה שמוכנות לשינוי מתחילה מבפנים אבל בהחלט משפיעה על החוץ וכנראה שיש כאן שילוב של שניהם

XUXA141

New member
מעניין אם הבן שלה יודע איך היא מדברת...

אישית, אם הבחור מסוגל לזרוק את חברתו רק בגלל שזה לא מוצא חן בעיני אמא שלו, אז הוא לא אחד ששווה תשומת לב מההתחלה.

kiaora

New member
אבל אבל

זה שהסבתא אומרת "הייתי זורקת אותה לכל הרוחות" לא אומר שום דבר על מה הבן שלה היה עושה.

איילה א

New member
היא "עוד לא" סבתא...

אני חושבת שזה נגע בנקודה רגישה כי בסופו של דבר, לסבתא הפוטנציאלית אין שום דרך להבטיח שיהיו לה נכדים. הרי בכל מקרה ההחלטה היא של בנה וכלתה, והיא לא יכולה לעשות שום דבר בעניין חוץ מללחוץ. היא גם לא יכולה "להעיף את הכלה לכל הרוחות". את זה יכול רק הבן יקיר לה לעשות. זה כנראה נוגע בנקודה של חוסר אונים - היא נורא רוצה נכדים, אבל לאחר השיחה עם אישתר נעשה לה ברור לפתע שזה לא מובן מאליו ולא תלוי בה, ואולי זה מה שהוציא ממנה את האגרסיות.

I s t a r

New member
זו הנקודה בדיוק!

שכאשר נכחתי לראות כמה זעם, החלטיות ואלימות היו בתגובתה - פתאום היה ברור לי שהבן צריך להיות אדם מאוד מאוד חזק משום שפרצי אלימות כאלה שונים מאוד משכנועים, דיונים או סתם אי הסכמה איתו. זה שונה אפילו ממניפולציית אשמה שם ההורה מנסה לכפות מצב ע"י היותו המסכן והדואג והנפגע שתפקיד הילד להרגיעו ולמלא את צרכיו . בגדול, אתה כמובן צודק לחלוטין ותפקיד הבן להציב גבולות ולבחור בטוב שלו אבל אני חושבת שמול עוצמות כאלה של אגרסיה ובמיוחד אם גדלת באוירה כזו - קשה מאוד (לדעתי) לעשות הפרדות .

I s t a r

New member
ובמחשבה שניה..

בעצם אולי זה לא כל כך שונה... הראיה את הילד ככלי וכאדם שחובתו להפוך אותה לסבתא באה בגדול מאותם מקומות פנימיים אשר אינם רואים ואינם מכבדים את הילד כאדם נפרד ובעל זכות בחירה שונה משל ההורה. אני לא מתעלמת מהאכזבה והכאב והבלבול שההורה חווה וחוסר היכולת להבין את הילד שזו בחירתו - אלא על הניסיון לכפות ועל אי הקבלה של הסיכוי הקל ביותר שהוא ילך בדרך אחרת. הניסיון הזה יכול להיות עדין יותר או גס יותר ובמקרה הנוכחי זה היה הגס ביותר שבו נתקלתי אי פעם.

ARSENIK

New member
את בארץ ולא הרמת טלפון ??

החיים האמיתיים נחיים בעיקר בראשנו, בתוך מוחנו, והם אינטרפטאציה. ככל שאתה מעניק פרשנות מיטיבה לאחר, מקלה, מאוזנת, ונמנע משיפוטיות - קל לך לקבל אותו, להכיל אותו, להבין אותו וכיו"ב. התנהגות כזו תורמת רבות ליציבות הפנימית, 'בטחון' העצמי. הרבה פחות קל לערער אותך - אם בכלל : לא יהיה מצב שאיזה לץ יתגרה בך בפורום למשל, ואתה תאבד משלוותך. האם הלץ שולט במצב רוחך באמצעות...המקלדת שלו ?! אם איבדת שלווה - בדוק את עצמך, לא את האחר, כיצד התערערת. אני חושב שהעיקר בחיים הוא הפנמה ולא השלכה. רוחות הרפאים הכי מפחידות לא באמת קיימות בחוץ, אלא רק בתוך ראשנו, ועל אותו משקל - " אולי יש איזה שינוי בכל זאת בישראל? " לפניט שאת מייחסת זאת ל'ישראל', נסי דווקא להחמיא לעצמך, כי את זו שאחראית על שינוי התפיסה - ש'משנה מדינה שלמה' לכאורה. [ כן כן במקביל מתרחש גם תהליך שכאשר התפיסה שלך נפתחת, מתרחבת מאוד, אין לה 'זיזים' בהם ניתן להיאחז והיגדים מצדך לא נענים בלעומתיות כי אם ביותר הבנה, זה כבר תחום אחר של הקרנה החוצה שמשתלב בדברייך ואני מאמין שקיים ].

ARSENIK

New member
לא הבנתי את השאלה

אבל הבנתי את ההיגד 'השלום מתחיל בתוכי'. אכן כך. הדתות נאלצו להמציא את אלוהים כדי לשלוט באנשים, אבל לא חייבים אותו. אדם יכול לשלוט בעצמו. ה' הוא המצפון. הוגי הדיעות בני כל הדתות כוונו בין השאר לכך, יהודים כבודהיסטים. באופן כללי מנסיון לאבחן מהו 'השלב הבא' [ ועבור מי ? ] הייתי אומר בהכללה שלגבינו נדרשת השקעה בהבנת ה samskāra אבל זה דורש לימוד והשקעה בכמה שלבים לפני ולוקח זמן רב : מה שכן, התוצאות נהדרות. האם לזה התכוונת ? כי זה אכן משחרר מתקיעות מוחית אבל דורש ביקורת עצמית ופתיחות.

efroch99

New member
יכול להיות קצת משניהם

כבר אמרתי מספר פעמים שאני לא נתקלת בתגובות עוינות לגבי הבחירה שלי, וזאת למרות שאני מדברת על זה באופן חופשי, ולא מסתירה או "מרככת" את המציאות.

talshani9

New member
הזדהייתי עם הסיפור

גם עליי יש לחץ מהכיוון הזה - מעניין מה יקרה כשיוודע לה שאני לא מתכוונת בשנים הקרובות, לא מתכננת, לא רוצה, ובטח שלא רוצה לשמוע על... ילדים. איזה לחץ היא תפעיל על הבן זוג שלי. איזו היסטריה צפויה אז. יהיה מעניין.

למעלה