קינמטיקה

ravehor

New member
קינמטיקה

טוב לבנתיים גמרתי עם קינמטיקה אני רק רוצה להבהיר לעצמי כמה דברים... נגיד מתחילה שאלה עם הנתונים הבאים (הכל לאורך קו ישר כמובן): אופנוע יוצא מחיפה במהירות קבועה של 100 קמ''ש חצי שעה לאחר שיצאה משאית הנעה במהירות קבועה של 60 קמ''ש. א. מצא נוסחת מקום-זמן עבור המשאית ב. עבור אותו ציר מקום שהגדרת בסעיף א' , מצא נוסחת מקום-זמן לאופנוע אוקיי אז הנוסחא למשאית היא x=60t (אם נגיד שבשנייה הראשונה הוא יצא ממקום 0 ) .. עכשיו השאלה שלי היא איך אני מוצא את ב' ? בתשובות כתוב x=100(t-0.5)ZZZ ... אני מבין את ההגיון שלמשל כאשר מציבים t=0 אז האופנוע נמצא 50 ק''מ מאחורי המשאית .. אבל באיזו דרך מגיעים לנוסחא? תודה :)

Q1queen1Q

New member
כתבת נכון את הנוסחאות

גם של המשאית וגם של האופנוע. אם כי רצוי להמיר קמ"ש למטר בשנייה. בקשר לנוסחה של האופנוע, צריך לפתוח סוגריים. אח"כ בטח תהיה שאלה מתי ובאיזה מרחק "ידביק" האופנוע את המשאית... הנוסחאות בסדר. מה ז"א "באיזו דרך מגיעים לנוסחה"?

ravehor

New member
זה לא אני כתבתי

את השנייה העתקתי מהתשובה בספר
אבל לא חשוב בינתיים הבנתי כבר... יש לי שאלה אחרת- את כל ההעתקים, מהירויות מקומות וכו' של תנועה לאורך קו ישר , יש צורך לכתוב עם ווקטורים או שלא צריך אותם? (כאשר זה דו מימדי אני יודע שצריך, אבל במימד אחד?) תודה..

Q1queen1Q

New member
כדאי מאוד, אבל בחישוב לא חייב

כדאי במיוחד לסרטט חצים אם יש רק הזדמנות אחת בבחן/מבחן להראות שאתה יודע שהעתק ומהירות אלה וקטורים, וגם כשמחשבים דרך לא יזיק חצים מעל ההעתקים עם הערך מוחלט.

ravehor

New member
אוקיי...

פשוט בפרק הראשון בספר (תנועה לאורך קו ישר) בכלל לא הזכירו וקטורים.. ואם חושבים על זה זה לא כל כך חשוב לאורך קו ישר- יש כיוון אחד לאורך הציר והכיוון נגדי וזהו

למעלה