קישורים לאתרים במתמטיקה בחינוך היסודי

אמא 44

New member
קישורים לאתרים במתמטיקה בחינוך היסודי

שלום לכולם, בני שעלה לכתה ו' די מתקשה במתמטיקה (אובחן כ-ADD - בעית קשב וריכוז). אשמח לקבל קישורים לאתרים שעוסקים במתמטיקה בחינוך היסודי עם הסברים מפורטים ודוגמאות בנושאים השונים.

תשובה לאמא 44

שלום רב לך, קשה לייעץ לך ללא בדיקת האיבחונים שנערכו לבנך. יחד עם זאת, מי שמתקשה במתמטקה וסובל מהפרעת קשב, סביר להניח שהוא הפסיד חומר מפעם לפעם, כאשר לא היה מרוכז. מתמטיקה דורשת לימוד שיטתי ללא חורים בידע. המענה האמיתי לילד הוא חזרה מהבסיס לאט על כל החומר החל מכיתה א'. אל תיבהלי, אסור לפגוע בדימוי העצמי של בנך, אך אפשר להביא אותו לשיתוף פעולה. למשל, ללמד אותו את כל ששת הסוגים של החיבור ולתת לו להמציא סיפורים חשבוניים עליהם. כדי שתביני במה מדובר, אני מפנה אותך לאתר של "העמותה הישראלית לקידום החינוך המתמטי לכל" , שזו עמותת מתנדבים ששמה לה למטרה לסייע בהעלאת הרמה של המתמטיקה בארץ: WWW.IFMA.ORG.IL . תכנסי לעקרונות בהוראת המתמטיקה וקראי את המאמרים. שם יש לך הכוונה כללית. אם את יכולה, או אם מישהו מקצועי יכול, לפי המאמרים האלה להבין כיצד ללמד - מה טוב. אם לאו, היכנסי לכפתור של "ספרי מתמטיקה יסודית" באותו אתר. שם מוצגים לך ספרי השיטה, שיכולים לשמש כדגם להוראה או ממש ללמידה. צריך לקרוא את העקרונות הכלליים של השיטה. אח"כ לדפדף בדוגמאות מספרי הלימוד. אם תמצאי דרך ללמד את החומר לפי הספרים האלה - ניצחת ! אם זה לא מספיק, פני אלינו שנית ואנסה לסייע לך יותר. מאחלת לך הצלחה תלמה

אמא 44

New member
קישורים לאתרים במתמטיקה

תלמה, תודה על התשובה. איני מצליחה להכנס לקישור שצרפת לתשובתך. אני חוזרת על בקשתי - אנא צרפו קישורים או כתבו כתובות של אתרים העוסקים במתמטיקה עם הסברים ודוגמאות. תודה מראש

shira shira

New member
קישורים למאמרים

הי אמא 44 רצ"ב הקישור לאתר העמותה. אני מציעה לך להתחיל עם המאמרים שבלשונית "עקרונות יסוד בהוראת המתמטיקה". בהצלחה

למעלה