קלונוס

קלונוס

שלום,אני נעה.רקדתי בעברי הרבה שנים ולפני כמה שנים הפסקתי,ומאז יש לי כאבים חוזרים בקרסוליים,בשתי הרגליים.הכאבים לא היו נוראים,וגם עברו די מהר אז התעלמתי. בחודשים האחרונים התחזקו הכאבים בקרסול שמאל ואף התפשטו במעלה הרגל וגם ברגל ימין,ואח"כ גם ליד שמאל.הכאבים הם בעיקר במפרקים. הלכתי לאורתופד שבדק לי את הרגל ואמר שיש לי קלונוס-שזה איזושהי בעיה עצבית שגורמת למעין 'טיקים',הוא נורא הופתע מזה שיש לי קלונוס,ועוד יותר הופתע מזה שיש לי בשתי הרגליים. אני לא כ"כ הצלחתי להבין מה זה,והוא הפנה אותי לצילום רנטגן ברגל ונוירולוג.בצילום הכל יצא בסדר,וגם הנוירולוג עוד רגע עשה עליי מחקר מרוב הפתעה מה'קלונוס' הזה,מה שהוא לא יהיה. הוא הפנה אותי לMRI צווארי,שזה בדיקה שמכניסים אותך לתוך מכונה וסורקים את הגוף שלך מבפנים,זה בצוואר כי יש לי כאבים גם שם והוא חושב שאולי הכל נובע מזה. לא עשיתי את הבדיקה כי לא התאפשר לי,והכאבים ממשיכים.לא הצלחתי בכלל להבין כ"כ מה כל הדברים האלה אומרים חוץ מזה שזו בעיה עצבית. מישהו אולי יכול להסביר לי קצת יותר מה זה אומר,ויותר חשוב-מה אפשר לעשות עם הכאבים האלה?

חמדת35

New member
קלונוס מעיד על פגיעה בעצב יותר קרוב למוח מאשר

העצב הפריפרי. לכן מחפשים פגיעה בצוואר. קלונוס לא מתאים לפגיעה בעמ"ש מותני. כדאי לעשות את הבדיקה. ביחס לכאב - לא בוצע בירור מספיק ולכן לא הותאם טיפול. פשוט כנראה רוצים לברר את הקלונוס קודם.

למעלה