קלימבה - פסנתר אגודל

קלימבה - פסנתר אגודל

התאהבתי בכלי נגינה הזה! http://www.youtube.com/watch?v=4XD02oMHC5E יש לו צליל מיוחד ובכלל זה כלי שונה ולא נפוץ, אז בכלל נדלקתי
השאלה שלי היא שמצאתי לקנות אותו בארץ, בכלי זמר, הנה לכם קישור: http://www.kley-zemer.co.il/product.asp?product=8135 הבעיה היא שזה 10 מתכות, ולא כמו שזה אמור להיות באינטרנט עם 15 מתכות... אני רוצה ללמוד לבד על זה, אז איך אני אדע כל מוט איזה תו זה? (אני מבינה בתווים והכל, אבל פשוט לא מבינה איפה כל תו אמור להיות בקלימבה, כי כל כלי זה שונה לגמרי) רשימת התווים של 15 המתכות מצורפת כאן
אשמח אם תעזרו לי להבין!

tutty fluty

New member
נראה שזה מסודר

בקפיצות של טרצות, כדי שיהיה קל לנגן אקורדים. אני די נרדמת מול המקלדת אז אולי אני טועה, אבל ככה נראה לי. מחר אסתכל בקישור של הנגינה, ואולי אהיה חכמה יותר בכל מקרה נראה מאוד מעניין.

נכון?../images/Emo9.gif תודה רבה, פשוט אני רוצה לדעת את

סדר התווים ולהיות בטוחה לפני שאני קונה את זה... מקסימום אפשר לשאול אותם בחנות, לא?

איזה כלי חמוד!!!

ראיתי כבר כזה, אבל זה היה מזכרת שחבר הביא מ-קֶנְיָה, ואני חושב שהתדרים שהוא ניגן בהם לא היו בנויים לאוזן אנושית... מעולם לא חשבתי שיש ממש כלי כזה!! אז מחקר קצר שעשיתי עם התמונה שלך ועם האינטרנט.... 1. אם בכלי זמר את רוצה לקנות את הקלימבה, תיאלצי לדעתי להסתפק ב-10 מתכות. זו לא בעיה, זה פשוט מנעד פחות רחב. ממש כמו שיש גיטרות עם 20, 22, 24 שריגים (או שמא סריגים..?) וכולי. ראיתי ביוטיוב קלימבה עם איזה 100 מתכות (משהו כמו 20-30 סטים של 3-5 מתכות).. אבל דעי שיש אלטרנטיבה. ישנן הרבה מאוד חנויות לכלי נגינה אתניים כאלה ואחרים שפזורות ברחבי הארץ ומוכרות מוצרים באיכות טובה. אני אישית מכיר אחת ביפו, ועוד אחת בירושלים, שלא מחזיקה יותר מדי כלים, אבל בהחלט יכולה להשיג אותם. שווה לך לבדוק עם אנשים שמנגנים בכלים קצת שונים מהנורמה. הם בד"כ האנשים שיודעים איפה החנויות האלה נמצאות (בכלי זמר אין מיתרים לעוד או טאפר לבוראן...). כמובן שאת יכולה לפנות לאינטרנט, אבל תבררי טוב טוב לפני שאת קונה, כדי שלא תקני חתול בשק. 2. אחרי בהייה של בערך 7 דקות בתמונה ששמת, הבנתי שהצלילים רצופים בסולם, פשוט אחד משמאל ואחד מימין בסדר עולה.. בקשר לזה שכל קלימבה היא בסולם שונה... אני משער שכשתקני קלימבה, בחנות יגידו לך באיזה סולם היא מנגנת.. אם הם לא יוכלו להגיד לך, תחשבי פעמיים אם לקנות מהם בכלל. ואם בעבודה שחורה חפצה נפשך, קחי לך טיונר כרומטי ומצאי את הצלילים :] מקווה שעזרתי :]

למעלה