קלף הירח

kikona126

New member
קלף הירח

הדיון הזה לא בהכרח ידבר על קלף הירח אלא אולי יותר על החושך.

הרבה פרשנויות שיוצא לי לקרוא בנושא קלף הירח מדברים על חוסר מודעות או על דברים שצצים מהחושך.
אתמול חזרתי לארץ בטיסת לילה בה ראיתי את הירח באור אחר. בתמונה הצבע שלו יצא לבן, במציאות, הצבע שלו היה זהוב בשעה בה הוא צולם. נתן לי מעין הרגשה של שייכות, הרי זה היה אותו הצבע שראיתי כל כך הרבה בחלומות שלי.
הירח הוא האור שמאיר את השביל החשוך.
הוא נותן לנו אור בחשיכה שמפחידה אותנו, הוא המאור הקטן, אבל הגדול מבין כוכבי הלילה.
אז תודה רבה לירח שהאיר לי את השמים בלילה.
ונסיים בחלק מפסוק מספר ישעיהו פרק ס פסוק א ״קומי אורי כי בא אורך״
(פסוק אותו חרטתי על שרשרת שהכנתי לעצמי
הצלחתי לצרף גם תמונה של השרשרת
)

kikona126

New member
מוסיפה פה קישור לקטע חדש

לא כל כך קשור לדיון הירח, אבל כן יש בו משחק קל עם האור מול החושך.
ושמתי לב שמגיעים מפה אנשים לקרוא, אז אני ממשיכה לפרסם פה קטעים חדשים..
&nbsp
אני אשמח לתגובות בנושא
https://kikonablog.wordpress.com/galotthis-is-time/
ולשמוע את דעתכם בקשר לנושא הגלות. (מוזמנים להעלות תגובות פה ו/או שם)

kikona126

New member
שים לב שיש מעבר עמודים בתחתית

כשאני אייצא את הספריה לסרבר משלי (לינוקס!!!) אני אסדר את הui
והכי חשוב אני אסדר לי קונפיגורציה כמו שאני אוהבת! חולה על קונפיגורציות!!!

(כניראה שאני במקצוע הנכון בחיים
)

Mist2

New member
הירח לפי החפיסה שלי

יש צורך לקרוא על קלפים קודמים כדי להבין טוב יותר על מה מדובר...
&nbsp
הירח
הירח מסמל את השלב האחרון לפני מות השוטה. השוטה כבר נמצא מחוץ למערה, וכבר בקלף הכוכב הוא נחשף לאור הכוכבים המשתקפים בתוך הבריכה ומאוחר יותר לאור הכוכבים עצמם.
כעת הוא נחשף גם לאור הירח, כלומר הוא נחשף לאור חזק יותר, אבל עדיין לא מדובר באורה של השמש.
&nbsp
השוטה כבר התעורר, אך ישנם עדיין גורמים המעכבים אותו ומונעים ממנו למות ולהיוולד מחדש.
הוא עדיין מושפע מאותם גורמים אשר אוחזים בו בחוזקה, מקורם באותה מערה ממנה הוא יצא.
עליו להתגבר על פחדיו ועל החששות הרבים הנובעים מאותם גורמים עליהם דיברנו: האני המדומה או האגו המזויף, השקרים, הדמיון ועוד…
&nbsp
שני הזאבים או הכלבים, במקרה זה מסמלים את אותם גורמים מעכבים.
אחד מהם הוא אותו הכלב המוכר לנו מקלף השוטה אשר סימל בו את הקשיים, החיכוך ואת הסבל אשר מהם השוטה ניסה להימלט.
הוא תמיד היה לצידו של השוטה, וקלף הירח הוא השלב האחרון אליו הוא יכול להגיע, הצעד הבא על השוטה לצעוד לבדו.
הכלב השני מסמל את האני המדומה של השוטה, אשר בשלב זה נפרד ממנו, אך עדיין משפיע עליו.
&nbsp
מאחורי השוטה, אנו יכולים לראות את הבריכה מקלף הכוכב, כעת מציצה מתוכה החרפושית (החיפושית המצרית) אשר רומזת לנו על האפשרות של החיים החדשים, המוות והלידה, אשר נובעים מאותה עבודה עם הרגש (מים), התמרתו של הרגש והפיכתו לאנרגיה עדינה יותר, שממנה יברא האני האמתי.
&nbsp
שני המגדלים מסמלים את הגבול, על השוטה לעבור אותם כדי למות ולהיוולד מחדש.
או במילים אחרות, זו היציאה האמתית והסופית מהכלא אל החופש.
כל עוד השוטה נמצא בתחום אותו גבול המסומל ע״י המגדלים, הוא עדיין מושפע ומנוהל ע״י הירח.
&nbsp
הירח לפי מקורות שונים, שולט על החיים האורגניים על כדור הארץ. הוא זה אשר מהווה את ההשפעה הפלנטרית הגדולה ביותר על החיים האורגנים, והוא זה שאחראי על התנהלות הדברים.
יותר מכך, מדובר על כך שהירח ניזון מהחיים האורגנים, ואחרי מותם הם נשאבים אל הירח.
כדי להשתחרר מאחיזתו והשפעתו, על השוטה להתעורר, למות ולהיוולד מחדש.
בכך הוא יכול לסלול לעצמו את דרכו, ולהשתחרר מהשפעותיו של הירח גם בחייו וגם במותו.

kikona126

New member
אחד הקלפים היפים!

מאוד אהבתי את הבחירה של הצבעים ומשהו בציור שלך נותן הרגשת זרימה בקלף
&nbsp
אחיין שלי חזר פעם מהגן (דתי) עם איזה סיפור שמספרים להם על השמש והירח, שהירח הוא המאור הקטן, אבל הוא נפגע כי ככה בראו אותו, ולכן נתנו לו את הכוכבים, והוא מלך על הכוכבים . הסיפור הזה העלה בי תהיות כשהוא סיפר אותו כי מצד אחד הוא נשמע תמים ומצד שני אם נקרא בתנך ניראה שבין החושך לאור לבין בריאת השמש והירח יש עוד בריאות. והמאורות נבראו כדי להבדיל בין חושך לאור/ליום. (משהו שבפועל אנחנו יודעים שלא הגיוני אבל נמשיך עם זה בכל מקרה)
בעצם באור, שמתואר כ״ויראה אלוהים באור כי טוב״ הוא שם את השמש, המאור הגדול, כלומר הוא שם אור על אור. ובחושך, בלילה ״שמובדל מהאור״ הוא שם לנו את הירח. שהאור שלו הוא חלש אבל חזק יותר מההשפעה של השמש, כי זה האור בחושך, ויש לו חיילים (כמו שהאחיין שלי קרא להם) הכוכבים, שנותנים עוד קצת אור בחושך.
&nbsp
אני נוטה להסתכל על השמש ועל הירח כשבילים (ואני גם משתמשת בזה הרבה בכתיבה שלי) השמש היא לא בהכרח השביל הבטוח והירח הוא לא בהכרח השביל הפחות בטוח. אני חושבת שיש בינהם ערבוב גדול...
&nbsp
אם הייתי מציירת את הקלפים האלו הייתי מציירת את הכוכבים עם הירח כקלף הכוכב, את הירח והשמש כקלף מעורב שיתאר את הירח (בהשוואה לשמש) ואת קלף השמש, הייתי מציירת אותה לבן על גבי לבן / צהוב על גבי צהוב
&nbsp
כי אם יש אור, למה אנחנו צריכים את השמש שתחזק לנו אותו?
&nbsp
ומפה אני רואה בירח קלף שבא להגיד לנו בדרך הזאת אתה צריך ללמוד, אל תהסס לבקש עזרה, שמישהו יאיר לך את הדרך, בעוד שבקלף השמש אנחנו יכולים לבד ולא מבינים את זה....

Mist2

New member
תודה

ממליץ לקרוא את משל המערה של אפלטון וכיצד הוא משתמש בכוכבים, ירח ושמש.
להבנתי בטארוט, 7 הקלפים האחרונים מסודרים לפי המשל.
למי שמעוניין לקרוא הקליקו כאן

kikona126

New member
כשקראתי את זה נזכרתי

בקומדיה האלוהית של דנטה.
וגם יש ציור מסויים שאני מכירה בנושא אבל לא זוכרת את השם.
&nbsp
קראת את הספר ׳תופת׳ של דן בראון?

Mist2

New member
קראתי חלק מהקומדיה האלוהית

ההתחלה הכי אהובה עלי :)
"When I had journeyed half of our life's way,
I found myself within ashadowed forest,
for I had lost the path that does not stray.
Ah, it is hard to speak of what it was,
that savage forest, dense and difficult,
which even in recall renews my fear:
so bitter ––– death is hardly more severe!
But to retell the good discovered there,
I'll also tell the other things I saw.
I cannot clearly say how I had entered
the wood; I was so full of sleep just at
the point where I abandoned the true path."

לא קראתי את ה׳תופת׳ של דן בראון...

kikona126

New member
בסיפור התופת

הוא נותן הסבר לקומדיה האלוהית (קצת קיצור דרך) אבל בנוסף מדבר על איזה תמונה שיש בה מהספר קומות/דרגות שהראשונה שבהן היא השטן וכל פעם שעולים למעלה יש התפכחות, אבל התמונה טוענת שהאדם מעדיף להשאר ברמה של השטן כי נוח לו... אני לא זוכרת את שם התמונה, אבל כן שהיא מוזכרת בספר הזה (זה ממש חוויה לקרוא את הספרים שלו, תמיד שאני קוראת אני מוצאת את עצמי מחפשת את היצירות באינטרנט...)
&nbsp
ההתחלה של הקומדיה האלוהית באמת יפה, אני כבר לא ממש זוכרת את כל הסיפור, זוכרת שמדובר שם על מספר מדורים שהירח הוא הנמוך מביניהם... קראתי את זה ממש מזמן...

kikona126

New member
אתה יודע

שתפוז מחפשים מנהל חדש לפורום? קצת מוזר בהתחשב בזה שאין פה כמעט אנשים...
&nbsp

Mist2

New member
יופי, מקווה שיצליחו למצוא, חבל שהפורום יסגר!

רחליקה האחת

Member
מנהל
אור

הוא לא רק מאורות (שמש, ירח וכוכבים) .

אור הוא מקור עילאי - והמאורות הם חלק מביטוייו!

חיבוק

kikona126

New member
העלתי פוסט חדש

שדבר על מה שקורה בלילה, על החלומות, או יותר נכון על חלום זהב
מוזמנים להכנס לקרוא ולהגיב

רחליקה האחת

Member
מנהל
מה הסיבה

שהמוטיב החוזר אצלך בבלוג הוא אור וחושך? מה הסיבה לצבע הזהב השזור בסיפורייך? האם הכוונה היא רק לצבע או גם למתכת?

"גם ההר היה בצבע זהב. הכל היה בצבע זהב, חוץ מהחושך שהיה בחוץ."

בכל אופן, המשכתי לקרוא וזה מקסים.

החברה שהתלוותה אלייך לטיפוס בהר ההולך ונעשה צר - גילית מי היא?

kikona126

New member
שאלות טובות...

מוטיב האור והחושך, אני יודעת שהמוטיב הזה חוזר על עצמו. אני לא בטוחה למה... אין לי תשובה לזה.
&nbsp
מוטיב הזהב. הכוונה היא לצבע ולאור זהוב, לא למתכת. אני רואה את הצבע הזה הרבה בחלומות שלי, אני הרבה פעמים מגיעה למקומות שבהם הכל זהב.
&nbsp
החברה, כניראה שכמו שרשף הגיבה בבלוג, אותה החברה היא חלק ממני שמלווה אותי בחוויה. אולי זה משהו אחר... לאחרונה היו לי הרבה התנסויות מיסטיות שלא היה לי את מי לשתף בהן, אולי זאת אותה החברה? רק שהיא מופיעה בחלום? לא יודעת...

Mist2

New member
לפני הרבה שנים

התעניינתי מאוד בהקרנה אסטרליט, ואחד העיסוקים כדי לקדם את ההקרנה היה לרשום את כל החלומות שלי.
עד היום יש לי כמה מחברות מלאות בחלומות.
בזמנו כדי לא לשכוח את החלום הייתי מתעורר מיד כשהחלום היה מסתיים ורושם בפנקס קטן את כל מה שאני זוכר.
לא הייתה כל מטרה לפענח את החלום, לכן לא עסקתי בכך, אבל זכור לי חלום אחד בו הייתי בשדה - מישור ענק מכוסה בצמחים צהובים זהובים...
הפוסט שלך הזכיר לי...

למעלה