קן ג'וטסו , בו ג'וטסו וג'ו ג'וטסו

קן ג'וטסו , בו ג'וטסו וג'ו ג'וטסו

שלום לכולם, אני חדש כאן ושמח לראות שישנה כזאת קהילה גדולה ומתפקדת.

אשמח אם מישהו יודע ויוכל לענות לי על שאלות הקשורות בקן ג'וטסו (חרב) בו ג'וטסו (מקל ארוך) וג'ו ג'וטסו (מקל קצר).
חיפשתי אך לא מצאתי מקור אמין למידע.
סילחו לי על הבורות, אך מהי ההגדה הנכונה? האם קן/בו/ג'ו ג'וטסו הם שיטות/טכניקות/אומנויות לחימה בפני עצמן או הגדרה כוללת לשימוש בחרב/מקלות בתוך אומנויות הלחימה?

האם ישנה מסגרת בה לומדים אך ורק את הקן/בו/ג'ו?
האם קיימת מסגרת כזו בארץ?

תודה מראש לעונים
שבוע טוב.

saya2

New member
הגדרות כלליות וברוב ביה"ס העתיקים היו

מס' תחומים (חנית, חרב, חרב קצרה, ועוד מיני נשקים שמשתנים בין בי"ס לבי"ס).
ג'וג'וטסו (בנוסף לאייאידו וקנדו) תוכל ללמוד אצל יוסי לוריה או יורם וויסברוד בעמותה הישראלית לקנדו ובודו.

קנג'וצו, ג'וֹג'וצו, בּוֹג'וצו

שלום רב,

קנג'וצו, ג'וֹג'וצו, בּוֹג'וצו הן מיומנויות שנלמדו בעבר ובשיטות קוריו שקיימות עד היום כחלק משיטה מקיפה שנועדה להכשיר את הסמוראי במגוון של יכולות לחימה.

משיטות הקוריו המקיפות התפצלו שיטות שמתמקדות בתחומים הנ"ל.

ניתן בהחלט ללמוד בישראל את התחומים הנ"ל ברמה גבוהה מאוד (חוץ מבוג'וצו שאינני בטוח אם יש מישהו שמתמחה באופן ממוקד רק בכלי נשק זה).

כפי שהוצע לך בהודעת התגובה שנכתבה לך, יורם סנסיי ויוסי סנסיי מהעמותה הישראלית לבודו יוכלו לסייע לך ללמדך או להפנותך אל מורה מתאים.

אנא העזר בקישור הבא בכדי לקבל מידע נוסף: http://www.ikbf.co.il/about.php

בהצלחה בתחומים מרתקים אלו.

Tonjin

New member
ורק כדי (לנסות) לעשות לך סדר בראש:

השמות שהזכרת הן פשוט תרגום מילולי ל"טכניקת חרב", "טכניקת מקל ארוך (בו)" וטכניקת מקל קצר יותר (ג'ו)", וכיוון שכך הן יכולות לשמש בשפה גם כשם לשיטת לחימה בפני עצמה וגם לפרק העוסק בנשק בתוך שיטה ספציפית.

קצת כמו קרב מגע, או קרב פנים אל פנים בעברית - שיכול לשמש גם כשם הספציפי של 'שיטת הדגל' של ישראל או כחלק הספציפי של הכשרת לוחם העוסק בקרב בידיים ריקות

או כמו סייף, שיכול לשמש להגדרת הספורט האולימפי או לכל תת-תחום של קרב חרבות/סכינים שהוא..

amir_aikido

New member
ויש לא מעט מקומות בארץ בהם ניתן ללמוד

יש בארץ מקומוו לא מעטים בהם ניתן ללמוד שיטות שיטות שונות שכוללות פרקים כאלה, ומקומות אחרים בהם ניתן ללמוד שיטות שמתמחות רק בפרק אחד כזה או שניים.

אמיר

למעלה