קניית דירה בירושה עזרה

יורם66

New member
קניית דירה בירושה עזרה

שלום רב אנחנו שלושה אחים ירשנו דירה. אחד האחים רוצה לקנות את חלקם של האחרים 1 מהי הפרוצדורה בקשר לטאבו 2 האם יש פטור ממס שבח תודה מראש

יורם66

New member
השלמת פרטים

לשאלתך כן יש לנו צו ירושה.הדירה עדיין לא נרשמה על שמנו. אני מעוניין לקחת משכנתא ולרכוש את החלק של אחים שלי. אודה לך אם תוכל להגיד לי מה הפרוצדורה בעניין. תודה מראש

תשובה

מאחר וניתן צו ירושה כעת יש לפנות לרשום את הדירה על שמכם בטאבו, כאשר לאחר מכן ניתן יהיה לקנות ולמכור אותה או חלק ממנה בינכם. לעניין מס שבח הרי לאור העובדה שמדובר בירושה אתם נכנסים בנעלי המוריש כלומר אם לאמכם היה פטור גם לכם יהיה פטור ממס שבח. לאחר רישום הדירה על פי צו הירושה מדובר העסקת מקרקעין רגילה לכל דבר כול חוזה מכר, דיווח לרשויות המס, קבלת אישורי עירייה וכיוצא באלה וביצוע של העברת הזכויות בדירה לאחר השלמת כל התנאים על פי ההסכם. בברכת חג שמח, פז לב-רן, עו"ד

יורם66

New member
המשך

א תודה על התשובה.העניין הוא שלפי הבנק בניגוד לעסקה רגילה של דירה. פה למעשה דורש הבנק שאחיי יעבירו בטאבו את החלק שלהם בדירה על שמי. ואז אבוא לבנק עם נסח טאבו. שמציין שהדירה היא על השמי בלבד.ואז הבנק ייתן לי משכנתא על דירה שהיא למעשה שייכת לי.האם זה הגיוני. תודה מראש על התשובה.

מדובר בעסקת מכירת דירה רגילה

מבחינת הבנק לא אמור להיות הבדל בין עסקה זו לכל עסקה אחרת של מכירת דירה מאחר וכבר ניתן צו ירושה אין מנוס מלרשום את הדירה לפי הצו ולאחר מכן לבצע שינויים ברישום כלומר קניה ומכירה של החלקים בדירה. אני לא יודע מדוע הבנק דורש רישום הדירה על שמך לפני מתן משכנתא מאחר ומובן שהמוכרים ידרשו לקבל את כספם לפני ביצוע הרישום הסופי בנוסף יש להגיש מסמכים לרשויות המיסים ולקבל אישורים נוספים בכדי לאפשר את הרישום הסופי ולכן דרישת הבנק נראת מוזרה. לדעתי יש לפנות לבנק שוב ולברר את העניין עד הסוף. בברכה, פז לב-רן, עו"ד

למעלה