קניית רכב-מיני וואן

chebis

New member
קניית רכב-מיני וואן

המשפחה מתרחבת ואנחנו מחפשים רכב שעיקר הדרישות הן שיהיה מקום ל 3 כסאות בטיחות ובגאז' מספיק גדול לעגלת תאומים ועוד טיולון.
כנראה שהכיוון היחיד שמתאים זה אחד המיניוואנים שקיימים בשוק.
לפי התקציב 60-75 אלף אפשר למצוא רכב בשנים 2011-2012
האופציות שנראות לנו כרגע הן
מאזדה 5 - קצת יותר מהתקציב וקשה למצוא
פיקאסו C4 - אנחנו על סף פסילה בעיקר בגלל שהיא רובוטית (תקנו אותי אם אני טועה שזה סוג של מינוס)
פג'ו 5008 - בנתיים הכי מתאים מבחינת גודל ומחיר, אשמח לשמוע חוות דעת מבחינת תקלות, ופלוסים ומינוסים של הרכב.

אשמח לקבל עוד הצעות אפשריות לרכב שיכול להתאים לפי הדרישות.

enigo

New member
המאזדה לא מתאים, כי הוא צר יחסית ותהיה בעיה

לשים שלושה מושבי ילדים בשורה השניה.
שתי הצרפתיות לא הכי אמינות, בדגש על מנוע הטורבו והתיבה הרובוטית (בסיטרואן). אז אם כבר, את ה-c4 בגרסת 2 ל' עם התיבה הפלנטרית.
אבל לדעתי שווה לחפש סניק 5 מושבים - הם נמכרו די בזול בזמנו (אפילו היום גרסת הדיזל שבעה מושבים נמכרת בכ-140,000 שקלים), כך שהם אמורים להכנס בתקציב. אמין למדי, מרווח ונוח. רק לא הכי חסכוני בדלק.

chebis

New member
מאיזו בחינה

הצרפתיות לא אמינות? C4 תיבה פלנטרית זה אומר אוטומטית? זה דיזל לא? של איזו שנה הגרסה הזו?
מה לגבי הפג'ו (דווקא הסתדר לי מאוד מבחינת גודל, מראה ומחיר) יש עדיפות משמעותית דווקא יותר לפיקאסו?
סניק 5 מושבים חוששת שהגודל לא מספיק, ושמתי לב שקשה למצוא 5 או 7, במיוחד בסוכנויות, והיא קצת יקרה יותר, השאלה אם שווה את זה.

enigo

New member
מנוע ה-1.6 ל' טורבו של פיג'ו, בגרסת ה-156 כ"ס, סובל ממספר

בעיות אמינות, ואני לא ממליץ על מכוניות שמצוידות בו.
בתחילת דרכה שווקה ה-C4 פיקסו עם מנוע 2 ל' בנזין (יש גם דיזל, אבל מעטים) שהינו אמין בהרבה.
בנוסף, בפיקסו יש שתי תיבות הילוכים - רובוטית עם שישה הילוכים ששמעתי עליה לא מעט תלונות, ותיבה פלנטרית אוטומטית 4 הילוכים שהיא אומנם פחות חסכונית בדלק, אבל בסך הכל אמינה.
משאר הבחינות מדובר במיניוואנים טובים מאוד, אז אם אתם מוכנים להשלים עם הוצאות תחזוקה מדי פעם, אז יש להם יתרונות (גם מחיר קניה נמוך).
לגבי הסניק - למה שחמישה מושבים לא יספיק? אתם חמישה...

chebis

New member
כנראה שהפיקסו

האוטומטית קשה למצוא, בכל סוכנות שהיינו דיברו רק על הרובוטית.
לגבי הסניק, אנחנו אומנם 5 אבל צריך שיהיה מרווח נוח ל 3 כסאות בטיחות, וכמובן תא מטען מספיק גדול להכיל עגלת תאומים ועוד טיולון + תיקים וכו..
יכול להיות שיש רכבים שפספסתי? בדקתי בעיקר את הפיקסו, פג'ו, סניק , יש גם פורד SMAX אבל נראה לי מאסיבי מדי, השאלה אם יכול להיות עוד אופציות שיתאימו, אולי ג'פים שונים שיכולים להיות בתקציב ולענות לדרישות.

enigo

New member
הסניק, מנסיון, מספיק מרווח לצרכים שלכם

תא המטען גדול מספיק לדרישות שהצגת.
לא פירטת מה התקציב, וכמה אחורה אתם מוכנים ללכת בשנים. עקרונית גם הונדה FRV וסיטרואן קסארה פיקסו יכולים להתאים, אבל השני די ישן כבר (שווק עד 2007 או 2008, עד כמה שאני זוכר). הראשון יקר יחסית, וקיים במספרים קטנים.
ג'יפונים יהיו יקרים יחסית, ופחות פרקטיים.
עוד אופציה היא משפחתית גדולה, עדיף סטיישן או 5 דלתות לטובת תא המטען. למשל מאזדה6 או מונדיאו. אומנם קצת פחות נוח להעמיס ילדים לרכב נמוך, אבל זה פותח עוד אופציות.

chebis

New member
אבדוק את הסניק שוב

מוכנים עד מינימום 2010 בתקציב של עד 70 אלף.

enigo

New member
אז בדקו גם את ה-FRV. יש מצב שנכנס לתקציב

והוא רחב יחסית.

למעלה