קנסות והתפטרות

מצב
הנושא נעול.

NoFear21

New member
קנסות והתפטרות

קנסות והתפטרות
שלום רב, אני עובד כבר מעל שנה במקום עבודה, שאני סובל בו מאוד. (שירות לקוחות), אני חתום על הסכם קיבוצי (לא זוכר את כל הסעיפים שחתמתי עליהם וזה היה הרבה) אבל במסגרת ההסכם אם הייתי מתפטר בשנה הראשונה הייתי צריך לשלם קנס של 1000 ש"ח. כרגע אני לא מגיע לכל המשמרות (זו עבודה במשרה מלאה) עקב לימודים- לא מוכנים להוריד לי אחוז משרה אז אני פשוט לא יכול לבוא. האם יכולים מעבר לאי תשלום המשכורת לגבות ממני קנסות על הימים שאני לא בא? דבר נוסף, אם אני מתפטר אני חייב לתת 30 יום במקום העבודה, אם אני לא אגיע זה חוקי מבחינתם לתבוע אותי? זה נכון, אם אני מגיע לעבודה לשעה והולך לא יכולים לגבות קנס? דבר אחרון, במידה ומפטרים אותי אותו נוהל של 30 יום שחייבים לתת למקום העבודה גם פועלים ואם אני לא אגיע יש קנס מבחינתי? בתודה מראש

תשובות

קנסות והתפטרות
שלום רב, אני עובד כבר מעל שנה במקום עבודה, שאני סובל בו מאוד. (שירות לקוחות), אני חתום על הסכם קיבוצי (לא זוכר את כל הסעיפים שחתמתי עליהם וזה היה הרבה) אבל במסגרת ההסכם אם הייתי מתפטר בשנה הראשונה הייתי צריך לשלם קנס של 1000 ש"ח. כרגע אני לא מגיע לכל המשמרות (זו עבודה במשרה מלאה) עקב לימודים- לא מוכנים להוריד לי אחוז משרה אז אני פשוט לא יכול לבוא. האם יכולים מעבר לאי תשלום המשכורת לגבות ממני קנסות על הימים שאני לא בא? דבר נוסף, אם אני מתפטר אני חייב לתת 30 יום במקום העבודה, אם אני לא אגיע זה חוקי מבחינתם לתבוע אותי? זה נכון, אם אני מגיע לעבודה לשעה והולך לא יכולים לגבות קנס? דבר אחרון, במידה ומפטרים אותי אותו נוהל של 30 יום שחייבים לתת למקום העבודה גם פועלים ואם אני לא אגיע יש קנס מבחינתי? בתודה מראש
תשובות
1. אני מבינה שאתה עובד יותר משנה ולכן הרי ששאלת הקנס של ה-1000 ש"ח אינו רלונטי. כעיקרון, אם הוסכם על כך וחתמת על כך, ניתן לגבות ממך את הקנס. 2. על ימי העבודה שהינך מחסיר ושאינם ימי חופש, אינך זכאי לתשלום. כעיקרון אסור לקנוס אותך על ימים אלו, אלא אם קיים הסכם חתום על ידך המתיר למעביד לעשות זאת. 3. התפטרותך מחייבת מתן הודעה מוקדמת ככתוב בחוק. מצרפת לך קישור לחוק הנ"ל, שים לב - יש הבדל באם אתה עובד בשכר או במשכורת. עבודה בשכר - עפ"י שעות, עבודה במשכורת - עבודה בשכר גלובלי. אם לא תודיע על עזיבתך הרי שניתן יהיה לתבוע אותך.

איילאיל

New member
תוספת קטנה

קנסות והתפטרות
תוספת קטנה
כעקרון, עובד שלא מגיע לעבודתו ללא סיבה מוצדקת (כמחלה) או ללא אישור המעביד, ניתן לראותו כמי שנטש את עבודתו והתפטר. אייל

מצב
הנושא נעול.
למעלה