קצב לב עובר לא תקין

malina83

New member
קצב לב עובר לא תקין

היום עשיתי סקירה מאוחרת (אני שבוע 22.4) והרופא גילה שלעובר יש קצב לב לא סדיר, זאת למרות מבנה לב תקין וחלוקה פנימית תקינה של הלב.
הופנתי לאקו לב עובר. האם מישהי עברה בעקבות הפרעות קצב? כמה חמור זה יכול להיות (הרופא בסקירה נשמע די רגוע) . מצריך מעקב מיוחד אחר כך? מתי מומלץ לבצע?

giraffelle

New member
לא יודעת מה המשמעות של זה, רק לגבי אקו לב

הזמן המתאים לבצע הוא עד שבוע 26. אפשר גם אחר כך אבל זה פחות מוצלח.
לפעמים קשה למצוא תור פנוי מספיק קרוב בקופה. במקרה כזה הם צריכים לתת לך התחייבות לביצוע הבדיקה בבית חולים, ששם בדרך כלל אין בעיה להשיג תור מהיר.

malina83

New member
מעדכנת לכל מי שאולי זה מענין אותה

אומנם לא הצלחתי להבין מתי בדיוק עדיף לבצע את הבדיקה אבל הייתי נחושה לעשות כמה שיותר מהר.
אז לאחר המון טלפונים לכל בית חולים אפשרי בשפלה השגתי תור די מהיר לברזילי ( אני בכללית והם לא עובדים עם ברזילי כך שהייתי צריכה אישור מהקופה שלאחר שכנועים רבים אכן ניתן לי, מה שאומר: בנות, לא לוותר. כמטופלות פוריות לשעבר יש לנו ניסיון במלחמות בירוקטיות).
בכל מקרה התגלה שיש לעובר שלי פעימה מוקדמת פעם בכמה דקות וזה מצב נפוץ בעוברים. חוץ מזה הדופק תקין לחלוטין. אצל 1-2 אחוז מהעוברים זה יכול להפוך לדופק מהיר קבוע ואז זה מהווה בעיה. אבל במקרה שלי אין מה לעשות ורק להבדק כל שבועיים שהמצב נשאר כפי שהוא.
מקווה שאם זה קרה לעוד משהי אז הרגעתי גם אותה, כי אני הייתי די לחוצה מהענין.

giraffelle

New member

למעלה