קצת מודאג

tohe0

New member
קצת מודאג

אתחיל בזה שמזה כמה שנים יש לי חבר טוב שהכרתי באתר מסויים ומאז שנוצר אמון מלא ביננו הוא שיתף אותי בנטייתו להתלבש נשי בסתר ובדיסקרטיות מוחלטת. ההתלבשות הנשית היתה בשבילו מקום מפלט ונחמה ברגעי משבר וזה מילא אותו בסיפוק רב. (הוא גר לבד) לפני כמה חודשים הוא הכיר בחורה והחליט למסד איתה את הקשר ולהכנס לזוגיות מחייבת, הוא בא ממגזר מאוד מאוד שמרני ואסור שידעו על נטייתו, מבחינתו זה סוף החיים ועדיף למות אם יתגלה. בעקבות ההחלטה להתמסד הוא הגיע למסקנה שהוא חייב להתנתק מהעולם הסודי הזה, הוא פנה ליעוץ פסיכולוגי כדי שיסיע לו בתהליך והוצע לו למצוא תחליפים כמו חוגים ותחביבים אחרים שימלאו אותו כמו רכיבה, קריאה, נגינה וכד'. בנוסף הוא אף ניתק את עצמו מכל אתרי הטרנסוויסטיטם/קרוס דרסרס שהיה רשום בהם, שינה סיסמאות שלא יוכל לזכור בעתיד מהחשש שיתפתה בשעת משבר, הוא החליט גם להתפטר מכל המלתחה העשירה והיוקרתית שהיתה לו. הוא מרגיש מאוד שלם עם ההחלטה ומבחינתו הוא מיצא את העניין. השאלה שלי- האם זה אפשרי להתנתק לחלוטין מהנטייה מבלי להתגעגע לזה בעתיד? האם זה לא סוג של בריחה מהמציאות והדחקה? הרי ידוע שהחיים מלאי תהפוכות ומשברים ודאגתי היא שבשעת משבר הוא לא ימצא את עצמו בתסכול רב אשמח לשמוע את דעתך דור

דאגה לחבר

הי, כידוע אין כל סתירה בין קרוס דרסינג לבין משיכה לנשים אלו ממדי זהות שונים. בנוגע למה ששאלת לפעמים דברים שנראים דומים מבחינת מעשה יכולים להיות שונים מאד מבחינת הדינמיקה. אי אפשר לדעת מכאן עד כמה הקרוסדרסינג מהותי לחברך בעיתוי זה של חייו, ואם הוא מונע מאי השלמה עצמית או מתחושת תיעדוף והעדפת קשר שגם הוא יכול להוות עבורו סיפוק רב. קרוסדרסינג אינה מחלה ולא מדובר בענין של "ריפוי", חברך יכול להחליט מה מקום זהותו זו בחייו בימים אלו, וכמובן שיכול לשנות בחירותיו בעתיד. כתבת האם זה אפשרי להתנתק לחלוטין מבלי להתגעגע לזה בעתיד- אין בהכרח צורך בניתוק מוחלט, ואין אסון בגעגוע (מה גם שבגדים ניתן לרכוש, סיסמאות ניתן לחדש וכד') וגם תסכול רב קורה לעיתים וזה אנושי, כחברו יתכן ומה שצריך להיות מול עיניך לא השאלה 'האם בשעת משבר הוא לא ימצא את עצמו בתסכול רב' (לאדם יתכנו משברים ותסכולים רבים, במגוון תחומים) אלא האם אתה מרגיש שהוא במצוקה עכשיו ותרצה להיות שם עבורו או להציע לו לקבל תמיכה מקצועית וכן מה מהות הקשר העתידי ביניכם לאור החלטותיו. מה דעתך?

tohe0

New member
שלום טל ותודה על תגובתך

החברות ביננו היתה בעיקר שיחות נפש על הנטייה שלו, הוא מצא אצלי אוזן קשבת ואף שיתף אותי בחוויות ואהב להציג בפניי את הלבוש הנשי. בגלל שתמיד עודדתי אותו שזה בסדר להנות עם מה שגורם לו הנאה וסיפוק, אני חושב שאני האדם היחידי שיודע על זה והוא מאמין בי אמון מלא. אפילו הייתי נוהג לרכוש לו מדי פעם מתנות קטנות מנסיעותי לחו"ל כמו סטים חדשים, הוא אהב בעיקר חוטיני וגרביונים. (אני סטרייט רווק) היום הוא נחוש "לצאת מזה" ולפתוח דרך חדשה באמצעות זוגיות ואהבה. לכן יצא בהכרזה שזהו הוא גמר עם זה וזורק את הכל. ויכול מאוד להיות שהוא מוצא את הסיפוק בזוגיות החדשה ואני מברך על כך מאוד אך בכל זאת חושב שיש פה הדחקה ומזה אני חושש. תמיד נהיה חברים טובים למרות שאני מאמין שהקשר לא יהיה כמו פעם מהסיבה שהוא עכשיו עסוק בלתכנן את חייו ולעבור מגורים רחוק מהמרכז (וממני) ואולי גם לא צריך לדבר על "הנטייה" אז אפשר להגיד שבתחום הזה סיימתי את תפקידי למרות שהוא יודע שתמיד אהיה שם בשבילו. הכל תלוי בעד כמה הוא יזדקק לפרוק בעתיד ועד כמה ירגיש צורך לשתף אותי בכל דבר שירצה אני הבטחתי שלא אדבר איתו יותר בעניין אך הדלת שלי תמיד פתוחה בפניו לכל דבר שיזדקק

סיוע לחבר

הי, אל תחשוש, לפי מה שאתה מספר מה שנותר לך לעשות הוא אכן להיות שם עבורו במידת הצורך ולמצוא לפחות בזמן הנוכחי משמעויות ותכנים חדשים בחברות ביניכם.

למעלה