קצת עידכון

ירון מקשקש

Well-known member
מנהל
ביקשו עידכון על המצב ומה קורה איתי אז בבקשה...

בגדול, די קשה. יש את הסגר של הקורונה לא יוצא הרבה גם אז קניות, תרופות, רופא אם צריך. קצת טיול באוויר הפתוח. בבית די קשה, משעמם, נמאס מהאינטרנט..יוטיוב צ'אט, וחוזר חלילה. פה ושם סידרה. הצ'ט גם די ריק אין מגוון של אנשים, הפורום פה ובכלל לא ממש פעילים. אין הרבה עם מה להפעיל את המוח.

אין ממש מפגשים, יש יוגה שמותר במועדון, אני בא משתתף זה קצת יציאה לראות אנשים לתקשר. יש זום בקהילה אחרת אז עושים קצת שיחה שעה.

המחשב הראשי אולי דפקתי שם משהו לא יודע. קניתי גוף קירור למעבד התקנתי בום בעיה..גם הישן לא עבד מקווה יתקנו מהר ובאחריות. לא כייף ההרגשה שאני דפקתי את זה והחשש שאם כן זה יעלה לי בקניה של רכיב..מקווה שלא. בכלל הלכו לי מלא כספים ומה שחסכתי בחצי שנה בערך האחרונים..על תקלות שונות ומשונות..

עשיתי כמה נסיעות לבדיקות, עפולה, פוריה,צפת, טיולים לבתי חולים ומרפאות איזה כייף. פעמיים קורונה יצא תקין יש לי מחר עוד בדיקה קריטית בחיפה..אחרי התוצאות נדע אם יש לי מחלה קשה חשוכת מרפא שתעוור אותי במשך הזמן ..משתדל לא לחשוב על זה אבל זה מחלחל מידי פעם לא כייפי. אחרי זה CT ריאות ובדיקה נוספת לבעיות שריר עצב ברגליים....ערימה של בדיקות לאחרונה.

רוב היום אני בכלל בחלומות על רכב, בית , לוטו, רוצה הרבה דברים..עוזרת בית אישה..לטייל לראות לחוות . פתאום חסר לי הבית קפה שמידי פעם יצאנו...משתדל להעביר את זה במוזיקה וכאלה..

עשיתי בקשה להעלאת אחוזי נכות רפואית בביטוח לאומי, יש החמרה מגיע לי יותר רפואי יתן לי הנחות בבזק למשל..כל שקל קובע. אגב מעצבן אותי שקיבלנו מענק מסכן..ועדיין לא העלאה קבועה ולא מספקת ..שוב נדפקנו מהממשלה וארגוני הנכים שמדברים שם...מאוד מתסכל.

עם השכנים הצעירים פה בבניין , פנינו בדרישה לחיזוק מבנה ושיפוץ כללי , שיתקנו קודם גם מערכת חשמל רוצים חשמל במדרגות..אם ישפצו יהיה רק לחבר מחברת חשמל וזהו...מקווים.

התחושה הכללית בתוך זה לא נעימה..ממש לא. קשה שלא עושים דברים שלא יוצאים התיאבון ירד, החשק לעשות משהו משתנה מידי יום...לא תמיד השינה שינה , בעיות הזיכרון שלי צצות יותר שוכח כדורים בזמן למשל. הייתי בדיכאון ( מאובחן גם עם דיכאון קליני ) שבוע וחצי בערך,ממש לא כייף אם כי די תפקדתי. מדי פעם יש לי כעסים סתמיים אפשר לומר רב עם עצמי על מחשבות מטרידות של דברים שקרו מזמן..או מריבות קטנות בצ'ט. להתפלל אני מתפזר כן לא למה לא כזה..
השעון חורף עוד לא הסתגלתי בעיקר כניסת שבת..

עכשיו למשל אני לא יודע איך למלא את היום קמתי מוקדם, עייף מהלילה לא ממש ישנתי טוב..ומה עושים? יבוא אב הקהילה לבקר כנראה, חוץ מזה..לא יודע. אם יהיה לי מזל יחזירו המחשב אבל לא נראה לי..., עשיתי סלקום טיוי יש מבצע ..התאכזבתי צריך לבטל אותו ולא נעים אחרי שלושה ימים אבל כנראה אעשה זאת חבל על הכסף..

הא יש גם את הדייר הנרקומן מעליי עושה רעש צעקות קללות יריקות רב עם כולם..ואני מתוסכל מאוד, תבעו אותו בבית משפט חשבנו יעיפו אותו לבית חולים פסיכיאטרי כמה חודשים, קיבל רק אזהרה , בית משפט עלוב ומטומטם מאוד יש לנו. השכנים ממול שהיה לי סכסוך איתם ומשטרות וזה ( יצאתי נקי מכל זה תודה לאל ) נרגעו נראה ככה שקטים יותר ולא פונים אליי כלל..מקווה ישאר ככה..ואני קצת רע מאוד אפילו מייחל קצת שהנרקומן פשוט ימות ויהיה יותר שקט.

קשה להגדיר חלק זה תחושה של כל המדינה העולם של סגר לא נעים, הרוב סגור וסוגר עלינו, חלק דיכאון..חלק של ההפרעה, כאבים פיזיים מדברים שונים. מתח מבדיקות..שעמום נוראי ובדידות לא קלה, אפילו הפסיכולוג שלי חלה ותקופה אין שיחות.לשחרר קצת ..אולי די הגדרתי לא יודע..מה שבטוח זה אוכל בשקט מבפנים ורוצה כמו כולם לחזור לשגרה, לצאת לנסוע..לעשות משהו אפילו סתם לצאת לעיר לראות אנשים בלי פחד. סתם למלא 4 קוביות לוטו אולי יהיה מזל...

בגדול זה המצב...חי מיום ליום משעה לשעה לפעמים ומשתדל לשמור על שפיות :)

שבוע טוב!

ביקשו עידכון על המצב ומה קורה איתי אז בבקשה...

בגדול, די קשה. יש את הסגר של הקורונה לא יוצא הרבה גם אז קניות, תרופות, רופא אם צריך. קצת טיול באוויר הפתוח. בבית די קשה, משעמם, נמאס מהאינטרנט..יוטיוב צ'אט, וחוזר חלילה. פה ושם סידרה. הצ'ט גם די ריק אין מגוון של אנשים, הפורום פה ובכלל לא ממש פעילים. אין הרבה עם מה להפעיל את המוח.

אין ממש מפגשים, יש יוגה שמותר במועדון, אני בא משתתף זה קצת יציאה לראות אנשים לתקשר. יש זום בקהילה אחרת אז עושים קצת שיחה שעה.

המחשב הראשי אולי דפקתי שם משהו לא יודע. קניתי גוף קירור למעבד התקנתי בום בעיה..גם הישן לא עבד מקווה יתקנו מהר ובאחריות. לא כייף ההרגשה שאני דפקתי את זה והחשש שאם כן זה יעלה לי בקניה של רכיב..מקווה שלא. בכלל הלכו לי מלא כספים ומה שחסכתי בחצי שנה בערך האחרונים..על תקלות שונות ומשונות..

עשיתי כמה נסיעות לבדיקות, עפולה, פוריה,צפת, טיולים לבתי חולים ומרפאות איזה כייף. פעמיים קורונה יצא תקין יש לי מחר עוד בדיקה קריטית בחיפה..אחרי התוצאות נדע אם יש לי מחלה קשה חשוכת מרפא שתעוור אותי במשך הזמן ..משתדל לא לחשוב על זה אבל זה מחלחל מידי פעם לא כייפי. אחרי זה CT ריאות ובדיקה נוספת לבעיות שריר עצב ברגליים....ערימה של בדיקות לאחרונה.

רוב היום אני בכלל בחלומות על רכב, בית , לוטו, רוצה הרבה דברים..עוזרת בית אישה..לטייל לראות לחוות . פתאום חסר לי הבית קפה שמידי פעם יצאנו...משתדל להעביר את זה במוזיקה וכאלה..

עשיתי בקשה להעלאת אחוזי נכות רפואית בביטוח לאומי, יש החמרה מגיע לי יותר רפואי יתן לי הנחות בבזק למשל..כל שקל קובע. אגב מעצבן אותי שקיבלנו מענק מסכן..ועדיין לא העלאה קבועה ולא מספקת ..שוב נדפקנו מהממשלה וארגוני הנכים שמדברים שם...מאוד מתסכל.

עם השכנים הצעירים פה בבניין , פנינו בדרישה לחיזוק מבנה ושיפוץ כללי , שיתקנו קודם גם מערכת חשמל רוצים חשמל במדרגות..אם ישפצו יהיה רק לחבר מחברת חשמל וזהו...מקווים.

התחושה הכללית בתוך זה לא נעימה..ממש לא. קשה שלא עושים דברים שלא יוצאים התיאבון ירד, החשק לעשות משהו משתנה מידי יום...לא תמיד השינה שינה , בעיות הזיכרון שלי צצות יותר שוכח כדורים בזמן למשל. הייתי בדיכאון ( מאובחן גם עם דיכאון קליני ) שבוע וחצי בערך,ממש לא כייף אם כי די תפקדתי. מדי פעם יש לי כעסים סתמיים אפשר לומר רב עם עצמי על מחשבות מטרידות של דברים שקרו מזמן..או מריבות קטנות בצ'ט. להתפלל אני מתפזר כן לא למה לא כזה..
השעון חורף עוד לא הסתגלתי בעיקר כניסת שבת..

עכשיו למשל אני לא יודע איך למלא את היום קמתי מוקדם, עייף מהלילה לא ממש ישנתי טוב..ומה עושים? יבוא אב הקהילה לבקר כנראה, חוץ מזה..לא יודע. אם יהיה לי מזל יחזירו המחשב אבל לא נראה לי..., עשיתי סלקום טיוי יש מבצע ..התאכזבתי צריך לבטל אותו ולא נעים אחרי שלושה ימים אבל כנראה אעשה זאת חבל על הכסף..

הא יש גם את הדייר הנרקומן מעליי עושה רעש צעקות קללות יריקות רב עם כולם..ואני מתוסכל מאוד, תבעו אותו בבית משפט חשבנו יעיפו אותו לבית חולים פסיכיאטרי כמה חודשים, קיבל רק אזהרה , בית משפט עלוב ומטומטם מאוד יש לנו. השכנים ממול שהיה לי סכסוך איתם ומשטרות וזה ( יצאתי נקי מכל זה תודה לאל ) נרגעו נראה ככה שקטים יותר ולא פונים אליי כלל..מקווה ישאר ככה..ואני קצת רע מאוד אפילו מייחל קצת שהנרקומן פשוט ימות ויהיה יותר שקט.

קשה להגדיר חלק זה תחושה של כל המדינה העולם של סגר לא נעים, הרוב סגור וסוגר עלינו, חלק דיכאון..חלק של ההפרעה, כאבים פיזיים מדברים שונים. מתח מבדיקות..שעמום נוראי ובדידות לא קלה, אפילו הפסיכולוג שלי חלה ותקופה אין שיחות.לשחרר קצת ..אולי די הגדרתי לא יודע..מה שבטוח זה אוכל בשקט מבפנים ורוצה כמו כולם לחזור לשגרה, לצאת לנסוע..לעשות משהו אפילו סתם לצאת לעיר לראות אנשים בלי פחד. סתם למלא 4 קוביות לוטו אולי יהיה מזל...

בגדול זה המצב...חי מיום ליום משעה לשעה לפעמים ומשתדל לשמור על שפיות :)

שבוע טוב!

נשמע לא פשוט כל החוויות האלו,
העצה שלי שעובדת אצלי חלקית - זה לעשות לוח זמנים של שיגרת בית !
ממש לרשום בטבלה שבועית מה צריך לעשות , הכוונה בכך למשל למלא בטבלה שעות קבועות של תחביב חדש
לעשות שעות וימים מוגדרים לכביסה ובישולים,

אני גם בסגר ולא יוצאת הרבה, כך שאני מבינה אותך לגמריי!
חלומות על בית ואישה וכדומה זה טוב לחלום וגם בריא, אבל תזהר עם להיות נוקשה עם עצמך אם החלומות האלו לא מתגשמים כרגע בהווה,
ממליצה לך להציב לעצמך מטרות שכרגע תלויות בך בלבד!
איך מתקדם המעבר לעיר אחרת?
קראתי מתישהי שאתה רוצה לעבור לכרמיאל או לעיר אחרת שיש בה יותר חיי חברה ?

ובקשר לתעסוקה עם הרופאים, זה באמת מעסיק המון ודורש כוחות נפש!! מאחלת לך בשורות טובות אמן ובריאות!
כל הכבוד לך ירון ! אתה לוחם אמיתי !
מה עם סל שיקום? האם לא תרצה להחזיר את העו''ס ומדריכה שיעזרו לך עם הניירת הרפואית?

ירון מקשקש

Well-known member
מנהל
היי ....
שמעי שגרה יש לי פחות או יותר יש לקום לקחת כדורים. יש צורך לבשל יש לנקות קניות סידורים לפעמים וכל מיני...יחד עם זאת אין ממש מצב רוח ותיאבון..אז קשה לבשל למשל..יש פעם שאני עייף פעם פחות ..אבל מעסיק את עצמי, למלא דפי צביעה אין לי חשק..כבר זמן מה. הרבה יוטיוב צ'ט מידי פעם תומך באיזה פורום...
אני חולם הרבה זה בודאי איש חלומות אני. ריאלית אני יודע מה אפשרי כעת מה לא..ולא הכל תלוי בי הלוואי זה חלק גדול מהתסכול...בית למשל שאת שואלת ויתרתי היו כל מיני הוצאות על תקלות הלך הכסף שהיה לי בצד שחסכתי שנים...ויתרתי. השכנים לא תלוי בי והם בהמות אדם עבריינים ונרקומנים. סיבוכים רפואיים לא חסר עכשיו יש לי נפיחות בפנים בבלוטת רוק כנראה אולי זה אבן אולי גידול מחכה לתוצאות בדיקה וככל הנראה כך או כך זה ניתוח יצריך...ועוד בדיקות שעשיתי ויש עוד לפני....הפיזי מעסיק הרבה...והקוגניטיבי היום שכחתי בגלל שטיפה ניסיתי לעשות קניות מהר יותר את האשראי בקופה למזלי הספיקו להחזיר לי אותו לפני המונית שבאה.
הפסיכולוג לא דיבר איתי תקופה או הוא לא יכל או אני הייתי בבית חולים...כבר חודש ומשהו...וזה חסר.

לגבי סל שיקום אני לא צריך אותם לא לניירת ולא לדעת מה יש לי ואין לי ..הם יכולים רק להפריע כי הם לא מכירים בעצם כלום ילדים חסרי ניסיון עם המערכות ורק חופרים למה ניסחת ככה או ככה או לא ככה, בעיות הזיכרון הכאבים סידור כדורים וכל זה זה התמודדות שלי. היה נחמד שהיה מי שבא אליי לבית מדברים עושים דברים, מצד שני חפרו לי את המוח בלי להבין את המגבלות האחרות שלי, אצלם הכל נפשי..ואתה יכול ורק תעשה ורק תנסה ..עצבן אותי מאוד ! לכן מוטב לי ככה אני מתנהל טוב מול הרופאים מול דברים שצריכים תקשורת סבלנית..פניתי להעלאת נכות רפואית לביטוח לאומי מקווה יעלו גם זה יעזור בזכויות והנחות...עושה את הדברים בלי עזרה ולא צריך אותה.
יותר קשה שהתרגלתי לפעילות שהייתה בזמנו תיאטרון שבועי קרמיקה שבועי מפגשים טיולים התעסקויות שונות..אפילו ישבנו בתי קפה וכאלה..זה חסר מאוד. הקטע החברתי ..זה גם חלק מהקורונה גם חלק שאין תקציב לאחת הקהילות שלי כבר שנה..כלומר של רוע לב טהור .
אבל נו יעבור אין מה לעשות כעת...יש אופציה אולי לנסוע לאיזה דודה רוצה שם עזרה אבל אני מתלבט שעות נסיעה בסיכון באוטובוס ועם מסיכה ולהתקע איתה בבית שאין לי כח לעזור לעצמי אז לה...נראה אולי להתאווררות מהבית שלי אסע אני לא סגור על זה, בנתיים אני מחכה לראות מה יעשו עם הבעיה בפנים שצצה..

יהיה בסדר עברתי גרוע יותר ואעבור גם אם אני עייף מאוד לפעמים...מאוד מאוד..אני מחכה למחר בתקווה ..

מה איתך מה את מספרת?

למעלה