קצת עידכונים ושאלה על פלקווניל

טשטוש4

New member
קצת עידכונים ושאלה על פלקווניל

שלום לכולם.
כתבתי פה הודעה בזמן הבירור הרפואי שעשיתי והיה חשד ללופוס. כרגע הראומטולוג עוד לא רצה לאבחן כלופוס, אך אמר שנראה שכרגע זהו לופוס חלקי. מכיוון שאני מרגישה לא טוב ומתקשה לתפקד בחיי העמוסים מאוד, החלטנו ביחד להתחיל פלקווניל 400 מ"ג, ולאחר התלבטויות רבות התחלתי לקחת, כי אני מרגישה שממש אין לי ברירה כרגע. בינתיים עוד לא מרגישה הטבה- התחלתי לקחת לפני שבועיים. האם אתן יודעות לאחר כמה זמן הכדורים אמורים להשפיע? לדברי הראומטולוג זה יהיה אבחנתי- כלומר אם הכדורים יעזרו זה לופוס בוודאות. בינתיים חווה כאבי שרירים ופרקים כל הזמן- בעיקר בשוקיים, בפרק כף רגל שמאל ובמפרק האגן. כשעומדת טיפה מתחילים כאבים חזקים. בנוסף לזה סובלת כל החיים מכאבי בטן, ואפטות בפה. בחצי שנה האחרונה יש גם יובש נוראי בפה ובשפתיים, יובש בעיניים וגירוד ושורף, נשירת שיער נוראית, עייפות נוראית, ומידי פעם פריחות בעיקר בעורף וברגליים שבאות והולכות חלקן מגרדות וחלקן שורפות כמו כוויה. ANA ואנטי דנא חיוביים אבל אנטי דנא לא מאוד גבוה ולכן עדיין הרופא החליט שהלופוס חלקי. בינתיים אתארח פה מידי פעם.

אני לא בא לסתור את מה

שהראומטולוג שלך ואת החלטתם.
כאשר לוקחים פלקויניל צריך לאחר זמן לבצע בדיקות ראייה מכיון שה-פלקוניל יכול לפגוע בראייה - הנזק הוא הפיך, כלאמר אם מפסיקים לקחת אותו הפגיעה בראייה נעלמת והמצב חוזר לקדמותו - צריך בהסכמת ובהמלצת הראומטולוג / רופא העיניים לעקוב ולשמור

מתושלח הצעיר

טשטוש4

New member
כן

הראומטולוג שלח אותי מיד למעקב במרפאת עיניים. יש לי תור בקרוב. תודה על המידע.

למעלה