קריאה לציבור המורים

קריאה לציבור המורים

קריאה לציבור המורים ולמי שנושא החינוך עומד לנגד עיניו. רגע לפני שהגענו לישורת האחרונה בבחירות אני מרגישה חובה לפנות אליכם. הרצון שלי הוא להעביר את התחושה העמוקה שאנחנו המורים, יותר מכל ציבור אחר חייבים לבחור במי שעשה ויעשה לקידום החינוך. מי אם לא אנחנו, אשר חווים את ההתדרדרות היומיומית במערכת החינוך, צריכים להשאיר את הנושא על סדר היום הציבורי .לשם כך אנחנו חייבים לעשות את המעט ולהבטיח שהרב מלכיאור , ימשיך לכהן בכנסת הקרובה עם חיזוק של אנשי התנועה הירוקה, אנשים ראויים בעצמם. התנועה הירוקה מימד (ה) לאותה מסקנה ובאופן בלתי תלוי הגענו איתי אשר , אשר חיזק , סייע ונתן לי את ה 'במה' באתר; ענת שניידר אשר מובילה את המאבק ב 'אופק חדש' וגם 'הבנות על הטריבונה' , כך מכנות עצמן כאן ב 'עבודה שחורה' העושות את מלאכת החינוך ועוקבות מקרוב אחר כל פרסום , מלקטות מקורות מידע ומפרסמות אותן* . לא בכדי הגענו למסקנה המשותפת הזו - המעקב היום יומי אחר הפעילות הנעשית במערכת החינוך ובעבודה הפרלמנטרית , נתן לנו להבין שהרב מלכיאור הוא אחד מחברי הכנסת המצטיינים העוסקים בחינוך ואין ספק שימשיך לעשות זאת אם וכאשר ייבחר שוב. חיזוק לדברים ניתן לקבל גם מכתבים פרלמנטאריים, אריק בנדר nrg ,ושחר אילן, מ 'הארץ' שכתב לי לאחרונה : "מלכיאור הוא מהח"כים היותר טובים ויותר ערכיים שהיו בכנסת היוצאת והיחיד כמעט שבאמת עשה דברים חשובים למען החינוך". כותבת ענת שניידר : "במאבק שלנו נגד האופק החדש, מצאתי אוזן קשבת אצל יו"ר ועדת החינוך בכנסת הרב מלכיאור. פעמיים זימן אותי ואת חברי המורים לוועדת החינוך ונתן לנו במה להשמיע את עמדתנו נגד האופק החדש, נגד הכפייה של האופל ונגד האיומים על המורים שסירבו להצטרף לאופק החדש. נתן לנו הזדמנות שלא ניתנה לנו בהסתדרות המורים, להסביר בכנסת ישראל שהאופק החדש הוא הסכם עבודה חדש למורים - לא רפורמה, הסכם תעסוקה שיגרום לשחיקה מהירה של המורים ופגיעה בחינוך." גם המורות באולפן קיבלו את התמיכה מהרב מלכיאור - "הרב מלכיאור איש חינוך אמיתי שתמך בנו המורים לאורך כל הדרך. עכשיו הזמן לתמוך בו". וכך גם עובדי הסגל הזוטר אוניברסיטאות, ההורים לילדים מוגבלים ועוד ועוד. כותב איתי אשר: "עזבתי לאחרונה את מפלגת העבודה והצטרפתי למימ”ד, כדי לקדם את בחירתו המחודשת של הרב מלכיאור לכנסת. הרב מלכיאור הוא ח”כ מצטיין ,אך לצערי פעילותו הברוכה אינה זוכה להערכה מספקת בציבור ולסיקור הולם, אולי משום שאינו חיית תקשורת וגימיקים" ועוד כותב איתי אשר: "ועכשיו נגיד פשוט ולאט- מי שרוצה את דו"ח דברת - נא להצביע לליכוד של לימור לבנת וביבי נתניהו או לקדימה של רונית תירוש. מי שמצביע "מחל" או "כן" - יקבל את דברת ושלא יתלונן. מי שרוצה את אופק חדש - נא להצביע למפלגת העבודה. מי שמצביע אמת - יקבל את אופק חדש גם בתיכונים, ואולי גם את דברת המקורי (שהרי העבודה צפויה לשבת בקואליציה של ביבי.( מי שרוצה רפורמה אחרת - אסור לו להצביע למפלגות הגדולות. רק המפלגות הקטנות נלחמו למען המורים (ולמען התלמידים וההורים(...". אחת השאלות שעולות כל הזמן היא "ומה עם אחוז החסימה?", על כך אני מפנה לדבריו של שחר אילן : "מה אציע לשמאלן שלא מסוגל בשום אופן להצביע למפלגה גדולה ובייחוד לקול הצף ולמי שאין לו למי להצביע? נדמה לי שאופציית ההצבעה הטובה ביותר היא התנועה הירוקה מימד. הבאז סביבה גדול. לכן לדעתי יש סיכוי סביר שהיא תעבור את אחוז החסימה. מי שמצביע להם מקבל את הח"כים הטובים ביותר עבור הקול שלו. היו"ר מיכאל מלכיאור היה אחד מחברי הכנסת הטובים ביותר של הכנסת היוצאת. גם שני נציגי התנועות הירוקות שברשימה ערן בן ימיני ואלון טל נראים אנשים מצויינים. ללכת ולהעביר את התנועה הירוקה מימד את אחוז החסימה זו בהחלט הצבעה ראויה. אבל זו הצבעה ראויה מאד מסיבה נוספת והיא שאם התנועה הירוקה מימד עוברת את אחוז החסימה היא משנה את הרכב הגושים ומוסיפה לליבני שנים-שלושה מנדטים. לכן לכל מי שלא מסוגל להצביע קדימה, לכל מי שרוצה שמאל אבל לא מסוגל להצביע למרצ או לעבודה, וביחוד לכל מי ששוקל לדלג על הקלפי, התנועה הירוקה מימד היא התשובה (לא להתבלבל עם הירוקים!). צריך להעביר את המפלגה הנהדרת הזאת את אחוז החסימה. " ואני מוסיפה – מי אם לא אנחנו המורים, הורים , תלמידים, כל מי שמערכת החינוך קרובה לליבו יכולים וצריכים לעשות זאת? יש בארץ 120,000 מורים - במקום לתת את קולנו למפלגה/חבר כנסת שרוב הסיכויים שיום לאחר הבחירות יורידו את נושא החינוך מסדר היום שלהם, כפי שעשו בעבר, 'נסתכן' ונצביע למי שראוי להתאמץ בשבילו. עם כוח אלקטוראלי כזה בוודאי שאפשר! הבנות על הטריבונה :אשר עקבו אחר פועלו של מלכיאור לאורך הקדנציה...ומביאות כאן מדגם מיצג מאמירותיו האמיצות: ('נציגת הטריבונה' גליה) : • “אופן השביתה בהשכלה הגבוהה הוא הפקרות ושאננות בלתי נסבלת”, אמר יושב ראש הוועדה, ח”כ מיכאל מלכיאור (עבודה-מימד) (ראה כאן). • ועדת החינוך קוראת לממשלה לחזור בה מבקשתה לצווי מניעה נגד המורים (ראה כאן). • ועדת החינוך דנה היום בתלונות הורים לפיהן משרד החינוך לקח את הסייעות האישיות שטיפלו בילדיהם המוגבלים (ראה כאן). • "חבר הכנסת מלכיאור זעם. בהודעה שהוציא לתקשורת כתב כי משרד החינוך מסתיר את הציונים מעיני הציבור יותר מכפי שמדינת ישראל מסתירה את סודות האטום" ( אודות הסתרת מידע מהציבור על ידי משרד החינוך ) ועוד: • חוק חינוך חובה – חוק המחייב לדאוג למסגרת חלופית לכל מי שעומדים לנפות ממערכת החינוך. • הרב מלכיאור התערב – הארוחה החמה נשארה • פעל נגד סגירת הטלויזיה החינוכית • תמך במאבק של הסגל הזוטר באוניברסיטאות • המכתב ששלח לענת שניידר ובו הוא מבקר את 'אופק חדש' • דו"ח החינוך המקצועי והטכנולוגי בארץ ובעולם – מסמך אשר הוכן לבקשתו של הרב מלכיאור • יו"ר ועדת החינוך ח"כ מלכיאור: על פי נתוני הלמ"ס צפוי מחסור של יותר מ- 10,000 מורים בחמש השנים הקרובות ח"כ הרב מלכיאור: נשקפת סכנה אמיתית לחינוך בישראל

shira shira

New member
פורום זה עוסק במתמטיקה ולא בפוליטיקה

אבקש לא לנצל פורום זה לתעמולת בחירות! שירה כהן-רגב מנהלת הפורום

למעלה