קריטריונים למשרת מרצה או מרצה בכיר, תקן- שאלות

BoringNikName

New member
קריטריונים למשרת מרצה או מרצה בכיר, תקן- שאלות

היי לכם,

השנה אני מסיים פוסט ראשון. ככל הנראה לא תהיה לי אפשרות לפוסט בחו״ל בגלל ענייני משפחה ועניינים אחרים. יחד עם זאת, יש לי כמות פרסומים נכבדת מאד יחסית לכל מי שסיים איתי דוקטורט. אפילו יחסית לקולגות מחו״ל. בשנה האחרונה הצטרפו מספר מרצים חדשים למחלקה באוניברסיטה עם 1-3 מאמרים בכתבי עת טובים, אך לא בטופ 15 אפילו! חלקם אפילו אחרי 3 פוסטים..
כיצד מתחילים את החיפוש אחר משרת המרצה/מרצה בכיר?
אימיילים לחוקרים/ראשי חוג בכירים? מחכים שיתפרסם קול קורא?
מה הם הקריטריונים? רק פרסומים?
הוראה?
אחר?
מתי להתחיל לחפש/לשלוח אימיילים ו/או לקבוע פגישות?
האם יש אופציה להגיש בקשה לדרגת מרצה בכיר ולדלג על מרצה? בהנחה שיש רקורד של דרג בכיר מתחום אחר אולי? אם זה קיים, מה הקריטריונים לכך?

ראיתי חלק ממסמכי האוניברסיטאות בנושא קידום ודרגות אך הדברים נורא עמומים!

תודה!

שכחתי באיזה תחום אתה, אבל לכתוב לראשי המחלקות בארץ

להתחיל בכתיבת הצעת מחקר, עד כ-5 עמודים ועדכון קורות החיים שלך. אחר כך תכתוב מכתבים מנומסים לראשי המחלקות בארץ ותביע התעניינות במשרה. הם בדרך כלל ידריכו אותך משם.
לגבי הדרגה, זה שיקולים פנימיים ואתה כרגע לא צריך להיות מעורב בזה. כל עוד יש תקן, הדרגה היא ענין גמיש. אתה אמור להציע מועמדות למשרה, ועם ההתקדמות תהיה מוכן גם למו"מ בנושא הזה.

BoringNikName

New member
מדעי החברה (מעדיף לא לנקוט בשם החוגים הרלוונטיים)

תודה!

אז בעצם לא לחכות לפרסום קול קורא כזה או אחר ופשוט להתחיל בבליץ מיילים?
(יש 4-5 אוניברסיטאות בארץ, בכולן יש 2-3 חוגים בהם אני יכול להכנס, הרבה אימיילים..).
&nbsp
מתי להתחיל? חצי שנה לפני נת הלימודים החדשה? שנה לפני?

אין קולות קוראים, בדרך כלל, בישראל.

ה"עונה" היא בדרך כלל בין אוקטובר למרץ וההחלטות מתקבלות ממש עכשיו לגבי השנה המתחילה באוקטובר. מציעה לך להתחיל מהצעת מחקר מעולה שתוכל להגיש ביחד עם האמייל, מה שבדרך כלל לוקח כמה חודשים לכתוב.

BoringNikName

New member
אז לשנה הבאה כבר לא אספיק להגיש. אך גם ככה תכננתי פוסט שני.

השנה אסיים פוסט דוק ראשון. שנה הבאה פוסט שני, בתקווה שיהיו לי מעל ל-10 מאמרים. אלך עם העצה שלך ואשלח מיילים ראשונים אחרי פסח ולפני הקיץ. כדי שכבר יזכרו אותי להגשה של שנה הבאה. כמובן שאצרף קאבר-לטר קצרה.
&nbsp
האם לכתוב הצעת מחקר דומה לזו שאני מגיש לפוסט דוק או שהיא צריכה להיות רחבה יותר? יש לי מספר תחומי מחקר די שווים במהותם, האם לכתוב הצעת מחקר רק לתחום אחד או לנסות לחלק את ההצעה לכמה חלקים?
&nbsp
&nbsp
&nbsp

יש שוני מהותי בין התחומים

אצלנו במדעי הטבע, הייתי ממליצה לך לכתוב הצעה שכוללת 5 פרויקטים - 2 לטווח של 2-3, 2 לטווח של 4-5, ו- 1 לטווח של כ- 10 שנים. אם זה יותר קל לך, אפשר לחשוב על זה כ2 פרויקטים למסטרנטים, 2 לדוקטורנטים ו- 1 לפוסט דוקטורנט מיומן.
&nbsp
אני חושבת שלשלוח מיילים כדאי בסביבות ספטמבר השנה על מנת לתת כחצי שנה לתהליך ולתשובות. אם הם ירצו להזיז את הלו"ז, הם יסבירו לך. בדרך כלל מקבלים פניות בודדות במשך השנה ולכן אנשים עונים ברצון. אם הם לא עונים ברצון, אולי לא תרצה להיות במחלקה הזו... אל תשכח, זה כמו חתונה מורמונית, להכנס למחלקה אקדמית.

BoringNikName

New member
כנראה שאצטרך לשאול מישהו מאחת המחלקות

לא חשבתי על חלוקה לפי זמן והתקדמות, תודה על העצה!
&nbsp
הבעיה שלי עם ספטמבר היא שכולם חוזרים מחופשות ולחוצים על תחילת שנת הלימודים.
בגלל זה שקלתי להתחיל אחרי פסח לקראת סוף הסמסטר (והם לחוצים בגלל סוף הסמסטר גם כן.. ).
&nbsp
תודה!

אני לא ממליצה לשלוח כל כך מוקדם, אבל תשאל.

הועדות השונות מתחלפות בערך באוגוסט, כך שיתכן שתשלח מייל לאדם אחד אבל שהוא יהיה פחות רלבנטי החל מאוגוסט.
&nbsp

למעלה