קריית דירה

לכטר

New member
קריית דירה

שלום, החלטתי לרכוש דירה. אני בחור צעיר וזו הפעם הראשונה שאני הולך לקנות דירה. כמובן, אני אפנה לעו"ד שיטפל בכל עניין הרכישה... השאלה - מהם הדגשים שאני צריך לשים לב אליהם ולְמה אני צריך להיות מודע - מבחינת המשכנתאות? תודה :)
 
דגשים למשכנתא

1. ריבית ריבית ריבית - בשונה ממצבים אחרים מול המערכת הבנקאית כאן השיקול הכמעט בלעדי בבחירת בנק למשכנתאות הוא האטרקטיביות של הריביות שהוא מציע. תתמקח תיקח הצעות ותשקיע בתהליך (או שתיקח חברת ייעוץ מטעמך שתעשה לך את העבודה) 2. טווח המשכנתא - בדוק את יכולת ההחזר שלך (בהנחת ריבית של 5.5-6 אחוז ולא זו הנהוגה כיום שהיא נמוכה יותר, מאחר וריבית הפריים הממוצעת למשל לאורך התקופה מהיום ואילך לא תהיה כנראה 2%). הוסף למספר השנים שיוצא לך בחישוב 3-5 שנים נוספות ליתר בטחון כדי שלא תהיה לחוץ מדי בתזרים השוטף. 3. אל תשים את כל הביצים בסל אחד. תפזר בין המסלולים בצורה סבירה. 4. אם הדירה היא למטרת השקעה ולא מגורים, וודא שהתשואה נטו עליה תהיה גבוה מעלות המימון (הריבית) שלה אחרת אין סיבה לקנות אותה. במצב של השקעה בשונה ממגורים, כדאי לקחת מינוף מקסימלי שאפשר ולהביא מינימום הון עצמי לעסקה. יש עוד הרבה אבל אלה הדברים העיקריים, כשיהיה לך משהו ממשי יותר, אתה מוזמן לחזור ולהתייעץ.
 
תשובה

קודם כל תפנה לבנק למשכנתאות לבדוק אם תאושר לך משכנתא ותדאג לקבל אישור עקרוני. לרוב הוא תקף ל 3 חודשים אם יש נכס עקרוני. שנית תבדוק מה הוא ההון העצמי שלך. ללא הון של לפחות 20%, אל תעז לבצע רכישה ועדיף אף הון גבוה מכך. עו"ד מטפל בצד המשפטי ולא בצד הכלכלי של העסקה ולא מתערב בכדאיות העסקה ולכן את העניין של כאיות תבדוק לבד או תיעזר במביני עניין. תצליח!
 
למעלה