קריסטלים ואבני חן נדירות מההימאליה.

golden gems

New member
קריסטלים ואבני חן נדירות מההימאליה.

שלום לכם,ברצוני לשתף אתכם בענין גמולוגי מרתק,נדיר ומיוחד:(נעים רותם=בעל תואר לזיהוי והערכת אבני חן ויהלומים ובעל ת.מקצוע צורפות) את האבנים מצאתי(הם אותי?)בחיפושיי ועבודתי עם אבני חן,במקור לא צפוי ומרוחק..אבנים אלו נמצאו בהרי ההימאליה,והגיעו לידי מאנשים העובדים במכרות ובקשר שותף מהמכרה... אלו הם קריסטלים שלא נראו בספרים,בתערוכות,ואפילו במוזיאונים..ולקח זמן,ולאחר שחיפשתי,הגעתי והשגתי את המקור והסיפור שסביבו,וכל זה אחרי התיעצויות ובדיקות אל מול מנכ"ל בורסת אבני החן בישראל,מס' גמולוגים בכירים מהארץ ומאירופה ובדיקות מעבדה זעירות של האונ' העברית בירושלים(כל זה בתקופה של למעלה מ3 שנים). כיום ניתן לקרוא על האבן בעוד אתר אינטרנט או שניים..(לא תמצאו שם מידע חדש..) טוב סיפרתי כבר יותר מדי עם לא מספיק...אז מהי האבן,אתם בטח שואלים?! ככה: אלו הם קריסטלים יפהפיים המזכירים בצורתם ובהחזר האור שלהם "הרקימר דיאמונד" ,ברובם הם שלמים משני הצדדים("דאבל אנדד") ,רובם בגדלים קטנים.. המיוחד שבקריסטלים אלו הם התכלילים המאפיינים אותם..ועקב כך שהאבן הינה חומר אנ-אורגני המכיל תכלילים אורגניים רבים,דבר שלא נראה כמותו על-ידי וע"י כל אנשי המקצוע שנפגשתי עימם..(מנכ"ל התאחדות אבני החן העולמית לשעבר..פרופ' לבדיקת נוזלים באבני חן ויהלומים ורבים אחרים..) תכלילם אלו שונים בכל אבן ואבן..או ברובם לפחות. רוב האבנים מכילות נוזלי שמנים וגזים צהובים /ירוקים וחלקם מכילים תכלילי נוזלים וגזים שקופים,ישנם גם אבנים בעלי תכלילם שחורים,חוטיים או גושיים. ברוב תכלילי הנוזלים מעורבות בועיות גז..וניתן לראות בעין בלתי מזויינת את תזוזות הנוזלים והגזים..ושלא נדבר על מה שנראה בהגדלה של 10*("לופה") או מיקרוסקופ(ניתן לראות תמונות מצורפות!). וחכו שתשמעו(אין על לראות!)את הדבר הבא: רוב הנוזלים זורחים באור אולטרה סגול(u.v lught) בשלל צבעים חזקים ומרהיבים של: ירוק,צהוב,כתום וכחלכל. אבנים אלו יחודיות יפות ומרתקות..הן נדירות ולא נפוצות, וכל זה מבלי שדיברתי על תגובות והרגשות של אנשי מקצוע מתחום הריפוי האלטרנטיבי,התכשיטנות ורבים אחרים, שתיארו את כוחות האבן כחיוביים,טהורים, חזקים מהרגיל..כוחות המתקשרות לשמחת חיים אמיתית פשוטה וטהורה..לצלילות ללא דיכויי...פשוט הרגשה חזקה ונפלאה! אנשים שפגשתי בחו"ל והאבנים הגיעו אליהם בדרכים עוקפות..ממני,באו וסיפרו לי ב"סוד" על האבן וכוחותייה,מבלי שידעו שהן זורחות,"חיות וזזות" ומבלי שידעו שהופצו ע"י..זו הייתה הרגשה...אין מילים! אשמח לשמוע התענינויות,תגובות ושאלות.. יש בידי אבנים רבות הנמכרות בארץ ובחו"ל..וכמוהם מינרלים מיוחדים ושונים מאותו מקור וממקומות שונים ורבים בעולם.. כמו כן,אני מתעסק בתחום התכשיטנות והצורפות ולא מבזבז זמן עם חומר נדיר ויפה שכזה..אז ישנם גם תליונים,צמידים,עגילים ושרשראות יחודיים מאבנים שונות ומ"גולדן הימאליה קריסטל" בפרט! את העבודות והאבנים ניתן למצוא במס' מקומות באירופה ובשוק האומנים בדיזינגוף סנטר. החברה שלנו נקראת: " א ב נ י ם - ט ו ב ו ת " אשמח לשמוע על רעיונות,התענינות וסתם שאלות בנושא.. ואני מציע לכל מי שמתעסק עם אבני חן וקריסטלים,מכל תחום וסיבה..ליצור קשר באיימיל: [email protected] שבוע מתוק מדבש,המון נחת ושלווה. באהבה רותם נעים.

למעלה