קשה להיות גבר2 או תפקיד האישה?

קוקולה25

New member
קשה להיות גבר2 או תפקיד האישה?

חשבתי קצת על הקטע שמשה צירף.. ופתאום גלשו להם התיסכולים שלי החוצה.. טוב אז קודם כל פמיניסטית אני לא(אולי אני זן חדש של פמניסטיות? אני לא נעולה בכלל על המושג). אני חושבת שהגבר והאישה נבראו בצורה שונה כי יועדו להם תפקידים שונים ויש בכך מין הטוב, אפילו הרבה. אך מהי אישה ? מה הופך אותה לאישה חברתית? כאן בארץ קטנה כמו שלנו מה מקומה של האישה? לצערי הרב היא ממוקמת בפינה קטנה מאחורי הכיור במטבח. אך אני אומרת דבר כזה? עובדה! יגידו לי לא נכון נשים היום מחזיקות עמדות מפתח מחפשות קריירה יוקרה מסתובבות בחוג הסילון .נו, אז מה?! עדיין האישה ולא חשוב מה תעשה או תגיד בחייה תושווה לגבר ותצא כשידה על התחתונה. כאישה יש לי כמה תפקידים חשובים אם אצליח לממש אותם מה טוב , אולי אתפנה לעשוק בדברים אחרים שמעניינים אותי על מה מדובר?! טוב אז א´ כל מציאת הדרך "הנכונה" ברגע שהוא הזכר ענד לך את הטבעת וברך" הרי את מקודשת לי.." זהו, זה הצעד הראשון שלך כאישה ומפה זאת היא דרך מלאת חתחתים. דרך אגב, לא בכדי התחתנת איתו היו לו קריטריונים מסוימים שאת חייבת לעמוד בהם כדיי שחס וחלילה לא תהפכי לרווקה זקנה את צריכה לרכוש השכלה את צריכה עבודה טובה ומכניסה את צריכה להיות מלאך אצל אמא שלו מארחת למופת ואתלטית במיטה. את תמיד צריכה להראות טוב, לבלונדינית חטובה יש עדיפות. אה, ואל תדאגי זה שהוא נמוך קרח עם הרבה שערות בגב זה לא מגעיל, זה גברי! אז אל תעזי לבוא אליו בטענות של: מה איתך? אפילו בגרות לא השלמת.. או, אולי יש לי 500 גרם עודף בירכיים אבל הכרס שלך כבר מזמן עברה את המשקל המותר בו להלך חופשי ללא חגורת בטן. ככה זה את לא יכולה לחפש את "מיסטר פרפקט" אחרת תמצאי את עצמך מכתת רגליים או יותר נכון מקיפה את היבשת בגיל 80 ועדיין בלי בעל טפו טפו טפו חס וחלילה. אחרי שמצאת את הבעל ומילאת את כל התפקידים לשביעות רצון הבעל והחברה את יכולה לעבור לשלב שני: ילדים. כמה? הוא יחליט. הרי הוא הגבר לא?! הוא המפרנס , הוא ידאג לאישה הקטנה(להזכירך אחד מהקריטריונים לחתונה היא שתהיה לך הכנסה טובה ואני לא מדברת על הכנסת אורחים) ישנם אינסוף תיאורים של חווית הלידה אבל בסופו של דבר האישה הקטנה זוכרת רק את האושר שחשה כשהחזיקה את התינוק בזרועותיה ובצדק, ילד זה אושר גדול שמביא הרבה שמחה לבית, אך כמה פיוטי היא לא יודעת שבעלה המאושר מתכנן כבר מתי ואיך תלד את השלישייה החדשה שלהם. ואולי אני סתם מגזימה? תגידו לי שזה לא ככה....

משה999

New member
אני מכיר כמה וכמה בחורות שעונות

על כל הקרטריונים שכתבת למעלה ועדיין לא התחתנו... אז מה זה אומר?! אני חושב שקצת הגזמת .

"תהיי יפה ותשתקי"

זה מה שאני למדתי בדייטים האחרונים שהיו לי. (הווה אומר-דיברתי יותר מדי) לא, סתם, והרי אנקדוטה אך מאתמול הלילה: -"כתבת בפרופיל שלך נמוכה וממוצעת, מה זה אומר?" -זה אומר, שאני נמוכה ואם אתה ממש מתעקש אז 1.60 וכתבתי את זה. וממוצעת זה אומר שאני לא שמנה ולא רזה. "אני מצטער על השאלה, פשוט נתקלתי בבחורות שכותבות שהן ממוצעות ובסוף מגיעות "מלאות טוב". וזה, לפני כל השאר. לא מה את עושה? לא מה את מחפשת? לא שום דבר אחר, אלא- איך אני נראית!!! ובזמן האחרון, זה קורה לי יותר ויותר. אז תגידו? נראה לכם שבשיחת טלפון ראשונה אני מתכוונת לפרוש בפניכם את תסביכי מראי החיצוני? תראו לי בחורה אחת שלא חושבת שהיא יותר מדי שמנה, ויש לה גלגל הצלה קטן פה, וגדול שם. ובכלל, לא שאין לזה מקום חשוב, אבל קצת טקט, לא היה מזיק. ו...אופס-סורי קוקולה, זה לא כל כך קשור למה שכתבת...

עציון

New member
את לא סתם מגזימה. את חיה על כוכב

אחר. יש בך הרבה מרירות. זה לגיטימי. אבל רוב המשפטים שלך מתאימים למחצית המאה הקודמת. אין לי מושג מה מצבך המשפחתי, אז הבא נצא בהנחה שאת נשואה. ואם כך, מצבך מסובך. היום, נשים עצמאיות. עובדות. לומדות. אינן תלויות בבעל כפי שהיה פעם... אומנם, האשה מחפשת גבר(וזו הצהרת רוב רובן של הנשים) שיתן לה בטחון. בטחון משפחתי. בטחון כלכלי- למרות שהיא עצמה עובדת. אבל, קשה להאמין שדיעותיך הנחשבות למיושנות ולאו דוקא למוגזמות הינן ישימות בשטח. אשה אוהבת לבשל. אשה תלד לעולם ולא הגבר. אשה תמיד תהיה עם אינסטינקטים מחודדים הרבה מהגבר. אשה תמיד תהיה רכה מהגבר. ואם היא מעניקה את תכונותיה אלו ועוד ששכחתי לציין- הרי יהיה זה אך ורק לטובת בני הזוג ולא דבר שצריך לראות בזה טעם לפגם או חולשה מצד האשה. אני רק יכול להמשיך לעודד אותך ולומר בפה מלא: המין החזק היא האשה. הדבר מוכח בעיקר בשעות משבר וצרה ולחלופין, בשעת הצלחה גדולה ובשמחה. צאי מתוך הדיכאון המסתמן בדבריך .תפסי בטחון ותשני דעתך....

קוקולה25

New member
הגב´ קוקולה מגיבה

קודם כל אני חייבת לתקן את הרושם שהשארתי, א´ כל אני רווקה בת 25(למי שעוד לא יודע)דתיה,עצמאית,עובדת,לומדת ואין בי טיפה של מרירות כלפיי מוסד הנישואים כשלעצמו. דבר שני ואני מצטערת שאני נצמדת לפרט שולי אבל,מי אמר לך לעזעזל שכל הנשים אוהבות לבשל????? ונכון,אני מחפשת גבר שיתן לי גב/ביטחון משפחתי/רגשי בעיקר. אבל למרות שכבר החלטת שבאתי מפלנטה אחרת,לדעתי אתה עוצם את העיניים וחזק! כנראה שלא כל כך הובנתי אבל כשציירתי את התמונה העגומה הזאת דיברתי על הראי החברתי ולא על היחסים בינו לבינה. ואכן,"אשה בונה אשה הורסת"... זהו, בכל אופן אני שמחה על ההשתתפות של האנשים המכובדים החדשים פה
שיהיה רק טוב והמון אהבה קוקולה.

rama69

New member
שלום לך

אני לא יודעת מאיזה מגזר את דתי או חילוני אני אדם מסורתי שנקלע כנראה שלא סתם לפורום זה ואין לי ידע רב על הנשים הבאות מן הבית הדתי אך נראה לי שכך הדבר, ולעניין, אשה יכולה לבחור כיצד יראו חיי הנישואיםן שלה, אשה בונה אשה הורסת, אם אנחנו שותקות ונותנות לכולם לבחור עבורנו אז ברור שכך יראו חיינו אך אלוהים ברא אותנו עם בינה וניתן להשתמש בבינה זו כדי ליצור זוגיות טובה, נעימה, זוגות שבה יש שיתוף פעולה וכל אחד מבני הזוג בוחר במה הוא היה מעדיף לתרום בחיי הזוגיות וכשיש ילדים המשפחה, במידה ואיני מכירה טוב את הנורמה החברתית בה את חיה אשמח לקבל מידע. ועוד משהוא אני חושבת שאם דואגים שתהיה פתיחות בחיי הנישואין ניתן לדאוג לכך שגם הבעל ישביע את רצונך

אריה11

New member
../images/Emo24.gif השינוי בידינו .......

לא נעים לי להעביר ביקורת - אבל יש לכם הרבה מה ללמוד על חשיבותה של האשה ! אני בהחלט מכיר משפחות בהן היחס לאשה הוא מתחת לכל ביקורת - אבל זה בגלל שהם לא מודעים לחשיבות ! מספיק רק לציין משפטים של חזל כמו : צריך האדם לכבד את אשתו יותר מגופו ! דמעה אחת של האשה גורמת להסתלקות הברכה מהבית ! האשה בבית היא כנגד השכינה הקדושה ! ועוד הרבה משפטים שממצים את החשיבות הרבה ! אני מציע לכל מי שמפקפק ורוצה לשמוע יותר בעניין , שיבוא לשמוע הרצאות בנושא מפי מישהו מומחה לעניין ! כל המעוניין - שישלח לי מסר ואני אנסה לעדכן אותו במיקום ובשעה הנוחים לו ! מאוד עצוב לי לראות גברים שמתייחסים בזלזול לאשה שאיתם !!! קוקולה אכן צודקת במה שאמרה באופן כללי - וחבל מאוד שזה המצב .... אבל בידינו האפשרות לשנות ! לכל הנשואים/ות - שפרו את מעשיכם ! לכל הרווקים/ות - תתחילו ללמוד להתנהג ... הכי חשוב - שיהיה לכווווווווולם חודש נפלא !

rama69

New member
משה 99 רק רצה לעניין אותנו עם

קצת הומור, אבל... כל הכבוד לך, מעריכה מאוד את מה שכתבת,

למעלה