קשה לי עם האילוץ לחיות בעולם של צבועים

toncor

New member
קשה לי עם האילוץ לחיות בעולם של צבועים

הרעיון של ההיבדלות הוביל לחינוך עצמאי הדתי שמשמעותו - משפחות דתיות משלמת אלפי שקלים בשנה בעבור חינוך על יסודי . הדתיים אצלנו בישוב מתחלקים למספר קטגוריות : 1. אלה שמשלמים מלא ומסבסדים את אלה שאין להם. 2. אלה שאין להם ומקבלים הנחות בהתאם. 3. אלה שאין להם , אבל הם מתביישים להודות בכך ומשלמים ממה שאין להם ולא חיים. 4. הקמצנים (לא מעטים) שבוכים ומספרים סיפורים שאין להם למרות שיש להם , על מנת לחיות על חשבון אחרים. מה יוצא מכל הסמטוחה הזו - כל אחד מסתכל לצלחת של השני ואוי לו למי שלא משלם מלא ובכל זאת משדרג את חייו - מחליף אוטו , או נוסע לחו"ל או קונה משהו חדש הבייתה , או עושה שיפוץ כללי והחברים יודעים שהוא מקבל הנחה. ישנן תופעות של הלשנות, ריכולים , הקנטות , שמירת טינה ולעיתים גם נדוי. התופעה הרוווחת בציבור הדתי אצלנו בישוב - 1. הסתרות (כל הזמן מסתירים שינויים לטובה , כאילו "נגד עיין הרע ") . 2. הלשנות וריכולים.

סוג ב

New member
צבועים

היו ויהיו בכל מגזר. אבל לדעתי זה מזעזע, כשזה קורה אצל הדתיים. הם קיבלו על עצמם את התורה, הם מאמינים בתורה ובשם התורה הם צרי עיין, קנאים, לא מפרגנים, שקרנים וחוטאים. הבעיה איתם, שהם באמת מאמינים שזה מותר, בלי להבן, שיש הרבה לא שומרי מצוות, הרבה יותר טובים מהם...

גנדרן

New member
מה הקשר בין הדברים?

אין קשר בין הדברים זה כמו שתגיד שיש הבדל בין הדתיים של תל אביב צפון, לבין תל אביב דרום, או בין דתיי הרצליה לדתיי ירוחם חביבי מדובר באנשים אם הוא חובש כיפה על ראשו , אז כבר הוא חייב לך שקיפןת מלאה? אם יש לאדם כסף שעמל עליו או ירש אותו הוא חייב לדווח לך? מה אתה ממס הכנסה. אין שום חוק שמחייב אותי לדווח לך כמה אני מרוויח? וכמה העסק שלי מגלגל, זה שבמוסדות דתיים מחייבים אותי לדווח כמה אני מרוויח לדעתי זו שערוריה. תראה אתה יכול לראות אדם שמשתכר יפה מאוד, אבל יש לו הוצאות שאין לך מושג עליהם כלל.יש אנשים שעוזרים לבני משפחה(אחות שהתגרשה ויש לה ילדים ואין לה איך להשתכר, מישהוא חולה בבית או מחוצה לו) שלהם, או להורים שלהם, האם אני חייב לדווח לך או למוסד מה אני עושה בכסף שהרווחתי ביושר זה לא אומר שצריך להכפיש אנשים סתם ויש יש גם קמצנים אני מודה, זה קיים בכל חברה , חילונים , דתיים וחרדים ויש כאלה שמה לעשות לא שפר גורלם, איני מרגיש שהם נטל ואני שמייח לעזור אם אפשר

למעלה