קשה עם אמא

קשה עם אמא

שלום, אני בת 30 אני מחפשת קצת לפרוק וגם לקבל עצה אני ואמא שלי ביחסים לא טובים המשפחה שלי די מסוכסכת ההורים שלי מעולם לא הסתדרו אני ואח שלי לא מדברים 10 שנים אמא שלי והבן של אבא שלי/אח שלי שונאים אחד את השני אני מרגישה שהכל מתחיל מהיחסים בין ההורים שלי. אבא שלי לא היה בעל ואבא טוב ואמא שלי לקחה את התפקיד של הקורבן הממורמר. היא הפכה לשק של רעל שלא מפסיק ללכלך. מאז שהיינו קטנים היא רק הסיתה והסיתה הוא לא היה מדבר הרבה. היום עם ההזדקנות שלהם הם יותר מתונים ויותר מסתדרים אחד עם השני אבל היא לא מפסיקה להרעיל. לא מפסיקה להתמרמר. אין מצב לשבת איתה במיוחד עכשיו בתקופת החגים ולא לשמוע על החגים השחורים שעברו עליה ב30 השנים האחרונות. אני כנראה גם לא הייתי בת כל כך טובה. אני משערת שזה מתחיל בזה שנולדתי דומה לאבא שלי ולמשפחה שלו אותה אמא שלי מתעבת. זאת לא סתם השערה כי היא תמיד אמרה לי שאני דומה להם בנימה לא הכי חיובית לא היה לי קשר עם אמא של אבא שלי בזכותה כי בתור ילדה מה הבנתי. אמא שלי אמרה לי שהיא מפלצת אז פחדתי ממנה. עברו 13 שנים מאז שהיא נפטרה ואמא שלי עדיין מרעילה עליה. חוצמיזה שאני דומה לצד שלהם במשפחה לא הייתי עוזרת הרבה בבית בתור ילדה, הייתי מבולגנת והיתה לי דעה משל עצמי. יש לי גם קטע של כבוד. יש את זה לכולם אצלנו כשרבים עם מישהו הפתרון זה פשוט לחתוך אותו ולא לדבר איתו. זה הפתרון הדפוק אצלנו והכל נראה ככה. מעבר לזה אני לא מצליחה לחשוב מה לא בסדר בי. מה יכלתי לעשות כדי שאמא שלי לא תתעניין בי. אולי אני לא מתעניינת בה מספיק אבל זה מאוד קשה כי יש לה רק דברים רעים להגיד ולדבר איתה זה לפול לתוך בור עמוק וגם כשאני עושה את זה זה לא הופך להדדי היא לא מתקשרת אלי גם ושואלת מה איתי אני בשבוע ה10 בהריון ראשון ביום שגיליתי סיפרתי לאמא שלי ושמחתי שיש לנו הזדמנות להראות לה שאני קרובה אליה ושהיא חשובה לי (אחותי הסתירה את זה ממנה) תמיד חשבתי שכשאני אהיה בהריון זה יהיה אחרת זאת מן פנטזיה כזאת. כולם אוהבים נשים בהריון ודואגים להם. די התאכזבתי עד ראש השנה התקרבתי והתקרבתי אליה סיפרתי לה שאישתו של אח שלי (לא הבן שלה) גם בהריון כי היא נורא אוהבת לדעת דברים שהיא לא אמורה לדעת. ואז בראש השנה היא אמרה לכולם כמה היא נפגעה ממני ושאני בוגדת כי פגשתי אותו. אני לא מבינה מה היא נטפלת אליי גם האחיות שלי בקשר איתו שמעתי מה היא אמרה אבל לא הייתי בטוחה שהיא מדברת עלי אחר כך כשאנחנו יושבים בשולחן עם הנכדות וכולם היא שוב מתחילה הפעם על מה שאחי עשה לה בחגים ואיך אני חברה של האוייב שלה. אז אמרתי לה שזכותי להיות בקשר עם אח שלי ושאני לא אומרת לה לא לדבר עם הבן שלה שהוא גם אוייב שלי ואז בעלי שכל כך נפגע מכל הסיטואציה אמר לי בואי נלך והלכנו. מאז היא לא בקשר איתי. אם לא הייתי בהריון לא הייתי לוקחת את זה כל כך קשה אבל אני חושבת על זה חולמת על זה ובוכה כל כך מאוכזבת מהנטישה הזאת דווקא עכשיו כשאני צריכה אמא. אני כל הזמן חושבת מה אני עושה לא בסדר שבטח אני צריכה להתעניין בה ובמה שהיא עוברת אבל היא תמיד תמיד תמיד עוברת משהו. תמיד קשה לה. הכל תמיד נורא, וזה נורא קשה להתעניין בה כל הזמן וחוץ ממני יש לה עוד שתי בנות ובן ולי יש רק אמא אחת. מלמדים אותנו שאהבה של הורה זה ללא תנאי אבל זה שקר ואני כל כך מפחדת להיות באותו מצב עם הילדים שלי אני שונאת אותה על זה שלמדתי ממנה את כל הדברים המעוותים האלה. היא משתדלת ועצוב לה שאני ואח שלי מסוכסכים אין לה מושג כמה חלק יש לה בזה. אני רוצה לדבר איתה אבל מה אני כבר יכולה להגיד לה. יש לי רק האשמות בקנה אז עדיף לסתום. תמיד ביחסים איתה הרגשתי שהיא מצפה ממני להיות האמא להיות הBIGGER PERSON היא תמיד נעלבת קשה מאוד לדבר איתה על דברים שמפריעים היא מתנהגת כמו ילדה ואני עדין לא מוכנה לוותר על זה שאני הילדה אפילו שאני בת 30 אני חושבת שהיא צריכה ללכת לטיפול אולי אפילו פסיכיאטרי היא חסרת מודעות הכל קורה לה והיא לא עושה כלום בשביל לשנות היא בחיים לא תלך לטיפול כי נראה שסבל זה מה שהיא מכירה ונוח לה שם אשמח לעצות ותובנות

נהדרת89

New member
מה היא אומרת כשאת למשל באה ומסבירה

לה את כל מה שאת מרגישה? האם היא מתעלמת? למה את צריכה לשתף פעולה נגד אחיך? הוא אח שלך, את אוהבת אותו. למה לדעתך היא לא רוצה להתחשב באנשים אחרים? האם ניסית לדבר עם אחיך על כל העניין הזה? מה הוא אומר? למה שניכם לא פונים ישירות לאמא שלך וטוענים בפניה שאתם אוהבים אותה אבל גם אוהבים את המשפחה ומספיק עם המשחקים?

שלום נהדרת חג שמח

אני קצת מפחדת לדבר איתה כי היא נעלבת לפני כמה שנים לקחתי אותה ואת אבא שלי לשיחה והסברתי להם דברים שאני מרגישה לגבי הסכסוך שלי עם האח היותר קטן והמקום שלהם שם.. כל הסכסוך הזה גרם לי למשבר וחרדות ובעקבות טיפול פסיכולוגי הייתי מסוגלת לדבר איתם על זה. בעקבות השיחה אבא שלי התחיל לתמוך בי אבל אמא שלי לא ואפילו להיפך עד היום אני שומעת מאחותי שאמא שלי מחשיבה את השיחה הזאת כאבן דרך ביחסים ביני לבינה שאז ממש פגעתי בה וכו וכו. זה בעצם נתן לה איזה שהוא תוקף לשנוא אותי. היא לרגע לא התייחסה למצוקה שלי ורק ראתה את עצמה כזאת שהותקפה על ידי. באותו יום שבאתי לספר לה על ההריון (כמה שנים אחרי המקרה הראשון) היא התחילה להגיד מלא דברים מגעילים על אבא שלי ואמרתי לה אמא אולי תדברי על דברים חיוביים והיא פשוט קמה והלכה בלי לדבר איתי אפילו. ולקח לי זמן עד שהצלחתי לספר לה אין לי מושג איך לדבר איתה. לגבי אחי הגדול שהוא לא הבן שלה ואיתו היא מסוכסכת אני לא רוצה לדבר עליו דברים לא טובים עליה וגם ככה היא לא אומרת לו אפילו שלום. הוא כמובן לא אוהב אותה. יש לי שני אחים אחד קטן ממני שאני מסוכסכת איתו ואחד שהיא מסוכסכת איתו שהוא לא הבן שלה והוא גם מבוגר ממני ב10 שנים. לגבי השאלה שלך למה לדעתי היא לא רוצה להתחשב באחרים אני כן חושבת שהיא רוצה להתחשב והיא בטוחה שהיא הכי מתחשבת מקריבה את עצמה למען סבתא שלי למען אחותי עם 3 ילדים שצריכה ביביסיטר למען אחי הקטן שסוחט אותה היא מוותרת על עצמה אבל לא נראה שהיא יודעת איך לעשות את הדברים. זה לא עוזר למשפחה שהיא כל היום מתמרמרת ובטח שלי זה לא עוזר שהיא מתעלמת ממני אני מרגישה שהקשר איתי זה סיפור אחר כאילו שמלכתחילה היה לה משהו נגדי גם כשסיפרתי לה על הדברים הכי קשים שעברתי היא מעולם לא התייחסה או הראתה אמפטיה. היא התרכזה רק בזה שאמרתי לה דברים שלא היה נעים לשמוע. אולי היא חייבת להיות להיות הכי מסכנה תמיד. אין לי מושג מה לעשות התחילו לי מחשבות נוראיות שאם היא לא אוהבת אותי אולי היא גם לא תאהב את הילדים שלי ולא תהיה להם סבתא

חג שמח../images/Emo203.gif

שמת לב שממש במקביל נפתח שרשור נוסף באותו נושא?
יקרה פתחת את המיידע עליך בעובדה שאת בת 30! זו נקודת מפתח. את נשואה, יצאת לחיים שלך ואת בוחרת כל יום מחדש. לרגע לא אמרתי שזה קל. כל עוד תשתפי פעולה עם אמא בכל ההתנהלות הקורבנית הזו תזיני את התהליך עוד ועוד. אם תתחילי לנהוג לפי אמות מידה אחרות שמתאימות לחשיבה שלך, לערכים שלך. תבטחי בצעדים שלך ולא תתנהלי לפי הראש שלה, הפרדיגמות שלה והצורך שלה לשלוט בחיים של כחי מי שסביב לה אז יכול לבוא השינוי. אנו לא יכולים לשנות את זולתנו אלא בשינוי שאנו נעשה בעצמנו אנו, ביחס אליהם. נאמין בו ונתנהל לפיו בביטחון והשלמה.
תפסיקי להתרגש מכל גחמה שלה!! תפסיקי להתייחס לכל אמירה ובקשה את נושאה בוגרת בדרך להורות תהיני מכל רגע היא לא אמורה לנהל את חייך ואל תאפשרי לה היא תאהב את הנכד שתלדי- נפלא לא תאהב- ההפסד כולו שלה!
תביני את משחקת לידיה ברגע שתפסיקי זה יכחד בהדרגה תאמיני לי שהייתי שם וסיפרתי בשרשור המקביל! בהצלחה.

לתפו ופוזה

שלום תפו ופוזה ותודה על תגובתך קראתי את השרשור המקביל וגם את תגובתך יכול להיות שערבת בין שני הסיפורים לאמא שלי אין צורך לשלוט בחיים של כל מי שסביבה אני לא חושבת שזה משהו שמאפיין אותה והיא אף פעם לא ניהלה אף אחד מאיתנו זה לא המקרה, אמא שלי לא מבקשת ממני כלום היא בכלל לא בקשר איתי אני לא יודעת מה הכונה לשתף פעולה עם אמא בהתנהגות הקורבנית שלה. נראה לי שאני לא משתפת פעולה ולכן היא לא אוהבת איתי ולא בקשר איתי אבל אני לא יודעת. כמו שאמרתי היא נפגעת מכל מילה כמו כשאמרתי לה"אמא אני רוצה לשמוע דברים חיוביים" אני כן רוצה להיות בקשר עם אמא שלי ואני לא יודעת איך לעשות את זה

אקרא שוב ושוב../images/Emo258.gif

ואראה האם שגיתי. למרות שאני השבתי במידת מה ממקום מקצועי אתך הסליחה. חלילה לך להבין שצידדתי בנתק. אני לא סבורה שזה פתרון תודה.

אימי ואני

שתי שחקניות במחזה החיים עם עוד שחקנים מסביב. לכל אחד יש תפקיד והאחרים שבמחזה - מסכימים לתפקיד של האחר ומתנהגים בהתאם. את מציינת שאימך לקחה את תפקיד "הקורבן המרורמר" וכולכם מצפים ממנה למלא את התפקיד והיא חייבת לעמוד בציפיות, אז היא ממשיכה להתמרמר. את מצפה מאמך למלא גם את תפקיד "האם הטובה והאוהבת" - כנראה שהיא לא יודעת לשחק את התפקיד הזה. הגיע הזמן שתתרגלי לכך ואל תצפי שתעשה מה שאינה יכולה. את לקחת את תפקיד "הבת הלא כל כך טובה". למה? כי את דומה לצד של אבא שלך. אני לא מבינה למה הדימיון הזה נותן לך את התפקיד. אולי בעיני אמך, אך למה בעינייך? זה שהיית בלגניסטית ודעתנית לא עושה אותך "ילדה לא טובה". לך יש גם תפקיד נוסף - BIGGER PERSON. בעיניי, לא כל כך הולכים שני התפקידים יחד. אם הציפיות של אימך ממך הן שתהיה הבוגרת, אך את יכולה להיות גם הילדה הלא טובה? לגבי החששות שלך לתיפקודך כאם - זה בידייך - את זו שמחליטה האם לקחת מאימך את הדוגמה איך להיות אם, או לקחת ממנה דוגמה איך לא להיות אם. החשש שלך וההתנסות הלא טובה שלך יובילו אותך בדרך הנכונה. ותזכרי, שתמיד אפשר ללכת להדרכה הורית ולשפר את התיפקוד ההורי. אינך יכולה לשנות את אימך ואינך יכולה לחייב אותה ללכת לטיפול. את יכולה לשנות את עצמך, את הציפיות שלך ממנה ובהתאם - את האכזבות.
, כל טוב והריון קל ונעים יעל

בת עמי 30

New member
אמא שלי היתה מאוד מאוד דומה לאמא שלך. מי שלא

הסכים לדעתה היה אויב שלה ומי שדיבר עם האויב שלה היה מוקצה ועוד ועוד סיפורי אלף לילה ולילה. היא שנאה את אבי ופעם רצתה להעליל עליו במשטרה משהו שלא עשה,אמרתי לה שאם תעשה זאת אני אעיד נגדה במשטרה. מאז לא דיברה אתי במשך 10 שנים. ילדי גדלו כמעט בלי להכיר אותה. כאשר זקנה מאוד סלחתי לה על כך שהתברגזה אתי בלי סיבה. יש כל מיני אמהות שונות ומשונות. שסובלות מבעיות נפשיות קלות ולפעמים חמורות אך מוסוות. את אמי היה קשה מאוד לרצות, תמיד היו לה ביקורות על מה שעשינו ומה שלא עשינו. ולמעשה היא היתה חסרת כל כישרון לא ידעה לאפות, לא ידעה לבשל טוב, לא ידעה לסרוג, לתפור שום דבר שהיה נהוג באותן ימים שמקובל שאמהות עושות. בקיצור לא היתה בעלבוסטה ולא כי עבדה מחוץ לבית. גם הנסיונות שלה לעבוד מחוץ לבית נכשלו . אבל תמיד באה בטענות לאחרים. את חושבת שאמך צריכה טיפול פסיכיאטרי אני מסכימה אתך, אבל אין סיכוי שהיא תלך לטיפול פסיכיאטרי כי הן חושבות שהן הבסדר ושכולם לא בסדר .

למעלה