קשור או לא קשור?

קשור או לא קשור?

שלום רב,
לאחר 6 חודשים של כאבי תופת וקשיון בקר הגעתי לפגישה עם הראומטולוג ואבחנות המשעורת היא פולימיאלגיה ראומטית.
באותה פגישה ב-25 בספטמבר הזריק לי פרדניסון ומאז אין לי בכלל כאבים ושום תופעה אחרת והפסקתי עם משככי כאבים.
לפני יומיים התחילו לי כאבים בשיניים שמקרין לאוזניים. האם זה קשור לפולימיאלגיה או מקרי בלבד? לא הייתה לי ברירה בגלל הכאב שמופיע בלילה שוב ליטול משככי כאבים.
תודה מראש על התגובה

הזריקה שקיבלתי היא diprospan 2cc

דרך אגב, הבנתי שזאת זריקה שהשפעתה היא ארוכת טווח.
כמה זמן נמשכת ההשפעה?

פולימיאלגיה ראומטיקה

הי,
פולימיאלגיה ראומטיקה היא מחלה דלקתית של אנשים מבוגרים מעל גיל חמישים, ולרב בגיל מבוגר יותר.
הטיפול למחלה זו הוא אכן סטרואידים, אם כי פחות מקובל לתת זריקת דיפרוספן ויותר מקובל לתת פרדניזון במינון נמוך בכדורים. זמן הההשפעה של דיפרוספן הוא בערך 2-3 שבועות, אז אם הכאבים הופיעו אחרי שבועיים שלושה לאחר הזריקה מאוד הגיוני שזה משני להפסקת ההשפעה של הסטרואדים.
כאבי שיניים מקרינים לאוזניים מעלים שאלה דלקת כלי דם באזור הראש, ודורש הערכה מהירה חוזרת בשאלה של חידוש הטיפול בסטרואידים, יתכן שיהיה צורך במינון גבוה יותר בשלב הראשון ובהמשך לרדת במינון.
הייתי מנסה להגיע לראומטולוג כמה שיותר מהר.
אם אין לך אפשרות לקבל תור מהיר, ניתן להגיע למיון באיכילוב ומשם להגיע מיידית למכון הראומטולוגי.
כמו שציינתי לא הייתי מחכה יותר מידי, ומגיע להערכה מהירה כמה שיותר מהר.

perhay

New member
תודה על התשובה

אני בת 71. הייתי אצל הראומטולוג שהזריק לי דיפרוספן לפני 3 שבועות וגם המליץ על פרדניזון, 15 מ"ג ביום.
לא התחלתי עם הכדורים בגלל חשש לתופעות הלוואי.
לא חזרו לי הכאבים שהיו לי בגוף ולא קשיון הבקר. הופיע הכאב החדש הזה שלא היה קודם.
האם זה יכול להיות קשור למפרק הלסת?

למעלה