קשיים בגמילה

רi תם

New member
ובאותה המידה אין צורך ב"גמילה"

מבינה,בהחלט,את מה שקראוזה ציינה.
נקודה חשובה שהורים צריכים לדעת ולשים אליה לב.
חושבת שהתמ"ל יכול להיות בגדר שתיה אבל לא אוכל ועדיין לא מחבבת את המושג "גמילה".
אצלי שתו תמ"ל עד מתי שרצו,בנוסף לאוכל.
חתימה טובה.

סימה190

New member
קשיים בגמילה

שלום, הבן שלי בן שנה וחצי, עד לא מזמן היה אוכל יחסית מגוון אבל במקביל עדיין שותה סימילק מבקבוק, בזמן האחרון, אולי בעקבות נסיונות שלי לגמול אותו מהבקבוק הוא פיתח אנטי לאכילה ושתיה של דברים אחרים, מה שקרה שבהתחלה הגמילה הלכה יפה והפסקנו את הסימילק לחלוטין לכמה ימים אבל אז הוא היה מצונן ואיבד תיאבון, דאגתי שהוא לא אוכל ושותה מספיק והחזרתי את הסימילק ומאז הוא כבר החלים אבל עברו כמה ימים והוא לא מסכים להפרד מהסימילק והבקבוק וגם מגלה התנגדות לאכילה או שתיה של כל דבר אחר שאינו תמ"ל בבקבוק. מעוניינת לשמוע אם למישהו היה ניסיון דומה מה כדאי לעשות, אודה מאוד לטיפים לגמילה או המלצות לאנשי מקצוע להתייעצות

סימה190

New member
כי כשיש לו אפשרות לבחור בין תמ"ל

לבין אוכל אמיתי אז הוא מעדיף תמ"ל, ראיתי שככל שהורדתי בהדרגה את התמל ולא היתה לא ברירה אז נפתח לו תיאבון לדברים אחרים.
עוד בעיה שהוא רוצה חלב רק בבקבוק, למרות שהראה יכולת לשתות מכוס מעבר וגם כוס רגילה. אם אני אומרת לו שאין חלב בבקבוק ושיש אוכל אחר אז הוא בא איפה שהוא זוכר שהבקבוק היה פעם ומבקש ובוכה הרבה זמן...רק כשמבין שאין עכשיו בקבוק אז מוכן לאכול משהו אחר. ועכשיו גם זה נסוג הוא לא רוצה אוכל אחר מתעקש רק בקבוק עם תמ"ל

רi תם

New member
עונה...

הוא לא צריך לבחור.
אפשר לסדר עבורו הזנה שכוללת תמ"ל משמע,בבוקר,כשמתעורר,תמ"ל,בעשר-שתיים עשרה בננה,אחרי זמן,צהריים,אחה"צ אפשר גם תמ"ל,אחרי השינה,בערב מעדן,ביצה,כריך....ולפני שינה,תמ"ל.
כשהוא "יבין" שהוא לא בגמילה,שהתמ"ל לא מחוץ לתחום וגם הוא בא בחשבון,אני מניחה שהוא יהיה פנוי לאוכל אחר וירפה מהצורך "לגונן" על הבקבוק של התמ"ל.
אישית,לא מאמינה במושג "גמילה".
הילדה שלי מיצתה תמ"ל בגיל שנתיים ואחיה בגיל 4.
זה לא מה שמנע מהם תזונה אחרת,בנוסף.
אם הוא בבית,נסי לארגן לו את השילוב של תמ"ל ואוכל.
אם במסגרת חינוכית אז בבוקר תמ"ל,לפני שינה בערב,תמ"ל ובמהלך היום יש במעון בוקר,עשר,צהריים,אחה"צ.
בהצלחה.

למעלה