קשיים ביישום

20דודי

New member
קשיים ביישום

השאלה שלי היא דיי שפוטה אם אדם נמצא במצב בחיים שהכל נראה רע, אכזבה מעצמו,ו פרידה קשה או דכאון. איך לשמור על גישה חיובית? איך אני יכול לשכנע את עצמי לחשוב אחרת? איך להשאר אופטימי אחרי הכל כולם מחפשים תוצאות או "דברים" שיגרמו לנו להרגיש או לחשוב שונה...אבל אם אין כרגע? כמו שרובנו יודעים שלהתפס לרע שסובב אותנו - לבכות או להכנס למצב של רחמים עצמיים וקורבנות זה הכי קל איך מעבירים פאזה?

liza26

New member
איך? בהתחלה- קצת באילוץ.

אני מבינה שאתה במצב קשה ואכן קשה פתאום לחשוב חיובי לכן השינוי צריך להיות איטי ולפעמים קצת מאולץ לדוגמה תתחיל בלכתוב מה יכול לשמח אותך או מה כן משמח אותך (כי לא יכול להיות שהכל רע) ותשמור את זה על פתק שתישא תמיד איתך כשמגיע מחשבה קשה , תציץ בפתק או תשנן את המשפט החוכמה היא להפוך מחשבה הרסנית ושלילית במחשבה חיובית ושאלה כנה- אתה מאמין שיהיה בסדר? שהתקופה הזו תעבור? באמת באמת? אני לא מבקשת ממך להיות אופטימי וחייכן ולשחק אותה כאילו הכל בסדר להתחיל בקטן , ממש בקטן, פצפון.

20דודי

New member
../images/Emo8.gif - תודה, אבל....

ברגע שבאמת הכל נראה שחור..... מאוד קשה לחשוב על סיטואציה חיובית אפילו לדמיין שיש לך מליון דולר לא תמיד מתאפשר לך בגלל שאתה שקוע במצב כזה דכאוני.... אצלי דווקא לפני לא הרבה זמן הייתי נחשב בעיניי הרבה אנשים לאחד שחיי בשלמות כזו "בעולום משלו" לרוב הייתי שמח ומאוד אופטימי והיו לי הרבה יותר הצלחות מכשלונות ברוב התחומים פשוט לאחרונה עברתי איזשהו תהליך שבזכותו אני מבין ורואה את עצמי והסביבה באור שונה אז אולי אני חכם יותר אבל הרבה פחות אופטימי...:( מה בעצם צריך לעשות כשאני מרגיש שאני מרמה את עצמי בחשיבה אופטימי בלי סיבה "ממשית"? תודה אנשים

liza26

New member
מה זו בעיניך חשיבה אופטימית?

תן דוגמאות למשפטים אופטימיים. האם הם ריאלים בחיים שלך כרגע? אם לא, אז מה כן? אוהב איך שהשיער מסתדר בבוקר?-זה אופטימיות תנסה להביט לפרט הכי קטנוני שמעלה בך חיוך אתה אומר שאתה רואה את עצמך באור שונה - זה לא משמח אותך? ההתפכחות הזאת?

20דודי

New member
היי ליזה

ההפתכחות מצד אחד משמחת אך במצד שני הוצפתי בהמון אינפורמציה על עצמי והסביבה ככה שיש לי המון עם מה להתמודד לצערי אין הרבה אופטימיות כרגע כי התהליך הזה לוקח ממני את כל הריכוז והאנרגיה ככה שגם את הפעולות המשמחות שהייתי עושה בעבר אני זנחתי...ואיתם הערך והדימוי העצמי אבל לפחות אני שמח שדברים נראים לי אחרת ואני באמת חכם יותר אני סתם מקווה שהפרק הזה בחיים שלי יעבור כבר :)

kikona126

New member
ההתמודדות היא חלק בלתי נפרד מהדרך

זהו שלב שכולנו עוברים. ואני חושבת שהעובדה שאתה יודע שזהו תהליך שלוקח זמן כבר מראה שאתה על הדרך הנכונה. זהו בעצם חלק ממודעות פנימית שצריך לעבור גם אותו... אני יודעת שלפי הקבלה בכל אדם יש דפקטים. ברגע שהוא מכיר אותם, אין זה אומר שהוא יוכל לתקן אותם, אבל כן יוכל לאזן אותם. טעויות עבר לא תמיד אפשר לתקן, אבל ההכרה בהן היא ההפנמה שאלו היו טעויות, ומכאן מגיע שלב הלמידה.

kikona126

New member
תחשוב על זה כמו על ../images/Emo63.gif

שכרגע העמודים בספר שלך קצת שחורים, אבל בכל בוקר העמוד שנפתח הוא לבן והוא צובע את עצמו במשך היום. אז תעבור עוד כמה עמודים שחורים עד שתצליח לצבוע אותם בצבעים קצת יותר שמחים.... אבל זה יגיע, כי אחרי הכל אתה רושם את הספר של עצמך

ליאת 888

New member
עוד רעיונות ליציאה מהשחור...../images/Emo24.gif

מספר דברים שקראתי בספר מקסים: 1. כמובן, כפי שכתבו לך - לחשוב חיובי, כל מחשבה שלילית להפוך לחיובית, בהתחלה זה מורכב וקשה אבל זה הכל תרגול ועוד תרגול ועוד תרגול..... בהתחלה דמיין לעצמך לוח, כמו בבית הספר, רשום עליו תחילה את המחשבה השלילית, קח ספוג מחיקה ומחק במרץ את הכתוב, עכשיו רשום את אותו נושא אבל בגישה חיובית. תראה שמפעם לפעם זה הופך קל יותר. 2. כנס לך לחדר שקט, קח כרית ובמשך 10 דקות הכה בכרית בחוזקה עם האגרופים, הנח לעצמך לצעוק, לבכות, להתיח שמות של מי שהכעיס אותך.... (בגלל זה אתה בחדר סגור) אחרי 10 דקות, שב נוח, עצום עיניים, החזר לעצמך את הנשימה לאט ובעדינות, נשום עמוק, פקח עיניים וחייך מאוזן לאוזן. המשך פעולה זו עשרה ימים רצוף. המדהים הוא - ההקלה שמרגישים, פתאום לא הכל נראה שחור, הדברים מקבלים מימד אחר, יותר קל לך לחייך. 3. לפני הכניסה למיטה בלילה - הבט במראה וספר לעצמך דברים טובים שעברת באותו יום (גם אם זה סתם חיוך ממישהו באוטובוס, או שהספקת להגיע לפגישה בזמן...) חייך אל עצמך וספר לעצמך כמה אתה אוהב את עצמך (אם אין אני לי- מי לי). תראה שמיום ליום זה הופך קל יותר, ואותו תהליך כאשר אתה קם. תראה שהימים יהפכו יפים וזוהרים יותר ויותר. 4. חייך - אל עצמך במראה, אל נהג האוטובוס, אל הזקנה עם הסלים, אל השכנה המעצבנת, אל האיש עם הזבל.... חייך לכולם ואמור בוקר טוב. מהר מאוד תראה שאחרי ההלם הראשוני הם מחזירים לך חיוך וברכה והיום שלך נראה ומרגיש נפלא!!!!! 5. וכמובן הרשה לעצמך לבכות = זו אינה בושה, בשרותים לבד, על כתף של חבר/חברה, בטלפון לכל אותן עמותות שעושות עבודת קודש בלהקשיב לבעיות העולם. 6. בהצלחה!!!!! ודע שגם כאן בפורומים יש אנשים שמוכנים להקשיב, לעזור, לתמוך זה שווה זהב!!!!!

20דודי

New member
../images/Emo140.gif אהבתי... ללכת מכות עם הכרית

הייתי עושה את זה פעם אבל איפשהו זה נעלם לי - אני שמח שהזכרת לי את זה! אחלה טיפים אני מיישם כבר כמה מהם באמת שבגדול ההרגשה כל יום משתפרת עם עוד כמה עזרים שמצאתי תודה מרי לי וליאת!

עושים החלטה

אתה צריך להחליט אם אתה בוחר להשאר במצב הזה או שאתה בוחר לשנות. אם אתה בוחר לשנות ולהיות בן אדם מאושר, תרשום זאת על דף. ממצבים נמוכים אפשר רק לעלות, זה ענין של תפיסה ומרגע שתחליט אפשר יהיה לעבוד על הדרך לאושר ולראיה החיובית קח טיפ: תחייך כמה שיותר, חיוך (אפילו מאולץ)מעלה את רמת הסרוטונין שמעלה את מצב הרוח שמעלה את רמת הסרוטונין וכן הלאה .... וזה עובד אמטיסט

Z o A n I

New member
יש לי רעיון בשבילך ../images/Emo45.gif

בכל פעם שאתה מרגיש במצב רוח מדוכדך, שים לך שיר שאתה מאד מאד מאד אוהב, שעושה לך שמח בלב, שגורם לך לחייך ולשיר בקולי קולות. תגביר את הווליום ופשוט "תתפרע". זה תמיד עוזר...

תה עם נענע

כשאת מכינה תה עם נענע את שואלת את עצמך אם הדבר הזה אושר ע"י מישהו? כל אחד לוקח אחריות על עצמו. דרך אגב אוזן הארי הוא צמח מרפא עם תיעוד של למעלה מ400 שנה.

מרי לי

New member
באמת../images/Emo35.gif

וואלה, לא ידעתי ( אני לא אוהבת נענע...
) ואני גם לא משענת, כנראה בגלל זה...

למעלה